Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şirket dövmesi yaptırana ekstra prim
15 Mayıs 2013 Çarşamba 12:29

Şirket dövmesi yaptırana ekstra prim

ABD'de bir patron, vücuduna şirketin logosunu dövme yaptıran çalışanına yüzde 15 prim veriyor...


ABD'nin New York kentinde, vücutlarına şirket logosunu yaptıran çalışanlarına yüzde 15 prim ödeyen işveren, uygulamanın gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti. Rapid Realty adlı emlak firmasının sahibi Anthony Lolli ve vücutlarına kurum logosu dövmesi yaptıran şirket çalışanları, uygulamanın ilk kez kendi isteğiyle vücuduna şirket logosunu dövme yaptıran Adam Altman'a şirket sahibi Lolli'nin jest olarak verdiği yüzde 15 primle 'şans eseri' başladığını söyledi.
Lolli, şirket çalışanları ve medyanın yoğun ilgisini çekmeyi başaran uygulama kapsamında bugün itibariyle 800 personelden 48'inin vücutlarına şirket logosu dövmesi yaptırdığını söyledi. Uygulamayla ilgili iş çevresinden ve vatandaşlardan pozitif tepkiler aldığının altını çizen Lolli, 'İşini ve şirketini sevenler uygulamaya katılıyor. Çalışanlarımız dövmeyi bir bağlılık sembolü olarak görüyor' dedi.
Lolli, uygulamanın, Güney Koreli şarkıcı PSY'nin Gangnam Style şarkısının klibine benzer biçimde yayıldığını ve uluslararası etkiye yol açtığına işaret etti. Kendisi henüz dövme yaptırmayan Lolli, katılımcıların sayılarının 100'u bulması halinde uygulamaya katılacağını bildirdi. Yaptıranlar pişman değil Omuzuna şirket logosu dövmesi yaptıran emlak satış danışmanı Joseph Tighe, işine daha bağlı hissetmeye başladığını söyledi. Dövmenin kurum içindeki takım ruhunu güçlendirdiğine inandığını belirten Tighe, 'Benim açımdan çok olumlu bir tecrübe oldu. Diğer arkadaşlarım da benim gibi düşünüyor. Pişman değilim' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA