Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sivil araçla hastaneye gitti
12 Mart 2013 Salı 13:24

Sivil araçla hastaneye gitti

Erdoğan, partisinin grup toplantısını iptal etti. "Soğuk algınlığı" şikayetiyle hastaneye gitti.


Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Giriş Yapın
Hürriyet'i Takip Et
[Hürriyet'i Takip Et!]
[Hürriyet Facebook]
[Hürriyet Twitter]

Başbakan herkesi atlattı

Ümit ÇETİN-Selçuk ŞENYÜZ
12 Mart 2013

e-posta

[Başbakan herkesi atlattı]

Soğuk algınlığı gerekçesiyle AK Parti Grup toplantısını iptal eden Başbakan Tayyip Erdoğan, sivil plakalı bir araçla tüm basın mensuplarını atlattı.

Grup toplantısının iptal edildiğinin açıklanmasının ardından basın mensupları Erdoğan’ın Keçiören’deki evi önünde beklemeye başladı. Basın mensupları birkaç gün evin önünde beklenebileceği ihtimalini tartıştığı sırada Erdoğan’ın korumaları arasında bir hareketlenme oldu. 

Saat 11.33’de Erdoğan’ın motor ve ciplerden oluşan konvoyu hızla evden ayrıldı. Basın mensupları da konvoyu takibe başlarken başbakanlık kaynakları, “Resmi Konut’a geçiyoruz” bilgilendirmesi yaptı. 

 Konvoyun ayrılmasından 2 dakika sonra yani 11.35’de Erdoğan önünde ve arkasında birer koruma aracıyla 06 BL 7029 sivil plakalı bir Mercedes ile evinden ayrıldı. 

Yollar açılmadığı için Erdoğan ilk kavşakta kırmızı ışıkta bekledi. Bir sonraki kavşakta ise Başbakanlık motorlarından biri konvoya katıldı ve yol açmaya başladı. İlk ışıklardan sonra sivil plakalı araç için güzergahtaki tüm yollar açıldı. 

Konvoya öncülük eden motorlu polis bir süre sonra arkadan gelenlerin önünü kesti. Başbakanın, doktor kontrolünden geçmek üzere Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA