Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

Sizsiniz korkak!..

09 Ekim 2015 Cuma 09:49

Çocuk dendi mi eğitim dendi mi benim bütün dikkatim o noktaya yoğunlaşır ve işin felsefesini hiç umursamam cümleleri direk günlük konuşma dilinde kurmaya başlarım. Şimdi olacağı gibi.. 

Yahu siz kendinizi bir üstün zannedip eğitimin içine ruhsal durumunuzda ne kadar bozukluklar varsa çer çöp pislik hepsini doldurup nereye kaçıyorsunuz? 

Milyonlarca gariban çocuğu aşağılayarak, korkutarak, ürküterek, özgüvenlerini kırarak sizlere köle modeline sokacağınızı düşündüğünüz eğitim sistemini bırakıp  da nereye gidiyorsunuz? 

Durun! Adettendir daha karpuz kesilecek bu ülkede! 

Siz okullarda ne kadar zehir sistem planladıysanız da bize sökmedi bilesiniz. Bizler evimizi okul bildik. Bizler Ulu Önder ATATÜRK’ümüzü yol gösterici bildik. Okulların açılmasıyla birlikte aylık 250 TL’ye dahi ihtiyacı olup  “Leyla hanım sizin çevreniz geniştir lütfen burs verebilecek kişiler olursa bizi hatırlayın” diyen onlarca mail almaya başladım. Oysaki siz parayı gemileri taşıracak kadar çok stokladınız öyle değil mi? Hadi kendinizi hiçe saydınız diyelim kendi doğurduğunuz çocuklarınız için de mi hiç endişe duymuyorsunuz? 

Sanki biz bilmiyoruz Avrupa’da eğitimin Türkiye’den çok üstün olduğunu. Bizim çocuklarımız sizin çocuklarınızdan eminim ki daha zeki ve akıllılar. Acı olan ne biliyor musunuz? Ne para ne başka bir şey. Zaman çok önemli..Küçümsenmeyecek kadar da zamanımızı yediniz. Aksırana tıksırana kadar zamanımızı yediniz. 

Olsun biz korkak değiliz! 

Kaçmadık olan biten onca rezilliklerden. Korkaklar kaçar. Aklıma bir kamyon arkası yazısı geliverdi nedense “Kıroyum ama para bende”… 

Paranın gücü parıltılıdır. Sevmeyen yoktur gibi. Alt yapısı eksik kıroların elindeki paradan gelen koku pistir. Giydiği elbisede, bindiği araba da kartvizit amaçlı olduğunun açık resmidir. Sakil durur ona ait olmayan her şey üzerinde…

Siz korkaksınız!

Mutlu Kalın

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA