Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Şota, polisten niye silah istedi?

23 Ağustos 2015 Pazar 15:08

Şota, Türkiye’ye geldiği ilk günden beri sempatik hareketleri ve kıvrak zekası ile kendini çok sevdirdi. Son Trabzonspor-Bursaspor maçında Trabzonspor Teknik Direktörü Şota, kale arkasında  görev yapan polislerden birinden silah istedi. Polis, “Niye?” diye sorunca, Şota, hakemler Tolga Özkalfa, Baki Tuncay Akkın ve Cevdet Kömürcüoğlu’nu işaret etti ve “Bunları vuracağım” diyerek espri yaptı. Şaka bir yana, silahtan bu ülke de ülke futbolu da çok çekti. Kimsenin ne olursa olsun silaha el atmamasını temenni ediyoruz.

 

Fenerbahçe okul işini çözüyor

Fenerbahçe’nin stadın yanındaki okul için Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokolde çıkan kriz çözülmek üzere. Kulislerde dolaşan haberlere göre, Fenerbahçe’nin geçenlerde Ülker ile yaptığı 5 yıllık sponsorluk anlaşması da bu projeye destek sağlayacak. Hükümet belirsizliğinden ötürü olay seçim sonuna kalacak gibi gözükse de, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın söylediği fiyatı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Ülker grubunun da büyük desteğiyle çözmüş gibi. Kulüplerimizin AVM gibi gelir getirici projelere imza atması ayakta kalmaları için büyük destek. Yoksa bu borç yüküyle hiç birinin ayakta kalacak hali olmayacak. Her ne kadar Avrupa’daki kulüpler de büyük borçlarla idere edilse de, kulüplerin dernekler yasasına göre değil, şirket gibi yönetilmeleri yakında göreceğimiz bir gerçek. Bizim kulüpler de çok değil, en fazla 5-6 yıla kadar tam anlamıyla şirketleşecek ve birileri parayı vererek bu kulüpleri alacak.

 

 

Futbolcu ihracatına teşvik

Devlet, değişik zamanlarda ihracat yapan, yurt dışında fuarlara katılanlara, Türk filmlerini yurt dışına satanlara, Türk kültürünün tanıtılmasına yaptıkları katkıdan ötürü teşvik verdi, vermeye devam ediyor. Türk takımları bu sezon yurt dışına verdikleri oyunculardan 50 milyon Euro kazanmış. Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören geçen hafta Riva’da yeni sezon için basına verdiği yemekte, takımların devletten katkı görmeden ekonomiyi döndürmelerinin zor olduğunu vurgulamıştı. Belki uygulanacak böyle bir ihracat teşvikiyle kulüpler rahatlayabilir. Keza, Türk filmlerinin yurt dışında gösterilmesinin bu ülkeye katkısı ne kadarsa Spor Toto Süper Ligi ile Türkiye Kupası’nın yurt dışında naklen yayını da o kadardır ve Digitürk ile ATV’ye teşvik verilebilir.

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA