Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Sporda neyin bedeli ne kadar?

27 Aralık 2014 Cumartesi 11:34

Arthur Miller şöyle yazmış:
Öğrenmenin de maliyeti vardır.
Önceden öğrenenler indirimli fiyattan öğrenir; 
Otoriteden öğrenenler özgürlük bedeliyle öğrenir; 
Deneyerek öğrenenler etiket fiyatından öğrenir; 
Hayattan öğrenenler gecikme zammıyla öğrenir; 
Hayattan da öğrenemeyenler boşa gitmiş hayatlarıyla öğrenirler.
Sporda yıllardır öğrendiklerimizi düşünürseniz, neyi öğrenmek için ne bedeller ödediğimizi daha iyi kavrayacaksınız gibime geliyor.

HİNT SPORCULAR İNEKLERDEN NASIL KAÇIRILDI?

Geçen hafta Erzurumda’ydım. Hikayeyi Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu’dan dinledik. Hintlileri kamp yapmak için Erzurum’a davet etmişler. Kamp zamanı bizim Kurban Bayramı’na denk gelince, ineği kutsal hayvan olarak nitelendiren Hintliler, ineklerin kesilmesini görmesin diye neredeyse köşe kapmaca oynamışlar. Hintli sporcular ile olası bir gerginliği önlemek için anladığımız kadarıyla bizimkiler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden trafik raporu alır gibi sokak sokak kurban kesim raporu alıp Hintli sporcuları şehrin içinde otelden tesise götürmüşler.

GELİŞEN GÜÇ BASKETBOL

Farkında mısınız bilmiyorum, ama Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile basketbolumuz yine parlak bir dönem geçiriyor. Türk takımları Anadolu Efes, Galatasaray Liv Hospital ve Fenerbahçe Ülker Euroleague'de başarılı bir performans sergiliyor. Takımlar ne yaparsa yapsın, bir de işin pazarlama yanı var. Türkiye Basketbol Federasyonu, Digitürk ve NTV Spor ile ortaklaşa Türk basketbolunda yeni bir sayfa açtı Çarşamba günü. TBF Başkanı Turgay Demirel’in evsahipliğindeki törende, Digitürk Genel Müdürü Ertan Özerdem ile Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yardelen bir araya gelerek bundan sonraki 3 yıl yayıncılık alanında yapılacakları anlattılar. Basketbol muhabirliğinden yetişmiş biri olarak, Turgay Demirel’in muhalifleri ile de sürekli görüşme, dertlerini dinleme imkanım oluyor. Meyva veren ağaç elbette taşlanır, diyip alkışlarımızı başkana gönderiyoruz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA