Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Şubat ayı 2013 fiyatlarıyla araç almak için bir fırsat’
17 Mart 2014 Pazartesi 16:38

‘Şubat ayı 2013 fiyatlarıyla araç almak için bir fırsat’

Aybar: 2013 model yılı araçların geçen yılın şartlarındaki avantajlı fiyatlarla satıldığı ender günler yaşanıyor.

Aybar: 2013 model yılı araçların geçen yılın şartlarındaki avantajlı fiyatlarla satıldığı ender günler yaşanıyor. Otomobil almak isteyen müşterilerin ellerini çabuk tutmaları gerekiyor


Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Mart ayından itibaren 2014 model yılı araçların devreye girmeye başlayacakğını ve yeni fiyat pozisyonlarının oluşacağını belirterek, “2013 model yılı araçların geçen yılın şartlarındaki avantajlı fiyatlarla satıldığı ender günler yaşanıyor. Bu da müşterilerimizin ellerini çabuk tutmaları için bir fırsattır” dedi.

“STOKLAR ETKİLEDİ”

Dacia Yeni Logan MCV’nin lansmanında konuşan Aybar, Ocak ayında 2013 model yılı binek araçların 2013 şartlarıyla satıldığını belirterek, bu yüzden bu ayın pazar açısından aslında bir gösterge olmadığını ve eldeki stoklarla ilgili bir yönetim tarzının satışları etkilediğini söyledi.

‘YÜZDE 10-15 ZAMLI OLACAK’

Şubat ayının da 2013 model araçların satışıyla geçeceğini aktaran Aybar, “Mart ayından itibaren artık 2014 model yılı araçlar devreye girmeye başlayacak; yeni fiyat pozisyonları oluşacak. 2013 model yılı araçların geçen yılın şartlarındaki avantajlı fiyatlarıyla satıldığı ender günler yaşanıyor. Bu da müşterilerimizin ellerini çabuk tutmaları için bir fırsattır” diye konuştu. Araç fiyatlarının serbest rekabet ortamında her markanın kendi durumuna göre değiştiğini dile getiren Aybar, “Neticede yüzde 10-15 civarında bir fiyat farkı oluştu. Bu fiyat farkı, 2014 model yıllarında kaçınılmaz olarak kurun etkisiyle oluşuyor” ifadelerini kullandı.

“KUR İSTİKRARI ÖNEMLİ”

Sektörün kur farkının getirdiği ek maliyeti üstlendiğini ve daha net planlar yapabilmeleri için kurlarda istikrarın önemli olduğunu vurgulayan Aybar, burada şu anda belli bir istikrarın gözüktüğünü ve bu şekilde gitmesinin en azından önlerini görmeyi sağlayacağını söyledi.

YENİ LOGAN MCV SATIŞA SUNULDU

Romanyalı otomobil markası Dacia , Renault bünyesi altında büyümeye devam ediyor. Bu sene modellerini yenileyip yeni segmentlere yelken açan Dacia şimdi de station wagon sınıfına Logan MCV ile giriş yapıyor. 
Tasarım olarak çıtayı yükselten firma, 2013 Dacia Logan MCV’de Megane 2 SW modeline benzer tasarım çizgisiyle selefinde yer alacak. Fiyatı küçük, kendisi büyük bir station wagon olan Yeni Logan MCV ile başarısını sürdürmeye hazırlanıyor. Geniş ailelerin ekonomik çözümü olan Yeni Logan MCV, hem özel hem profesyonel kullanıma yönelik.
Yeni Logan MCV 19  Şubat’ta  33 bin 800 TL’den başlayan fiyatlarla ve tek donanım seviyesi (Ambiance) ile pazara sunuluyor. 

2 MOTOR SEÇENEĞİ

Logan MCV Türkiye’de iki motor seçeneği ile sunuluyor: 1.2 16v 75bg benzinli ve 1.5 dCi 75bg dizel. Renault Grubu’nun en çok satan efsane 1.5dCi motor, segmentinin en düşük yakıt tüketimi (3.9 litre/100 km) ve düşük  CO2 (103 g CO2 / km) salımına sahip. 
Ayrıca dizele ekonomik bir alternatif olarak orijinal fabrika çıkışlı LPG seçeneği de mevcut. 
Yeni Logan MCV de hem özel hem de ticari kullanıma uygun olarak tasarlanmış.Bütün Yeni Dacia araçlar 3 yıl/100.000 km*. üretici garantisi ile satılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA