Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Süper Savcı ölü bulundu
12 Nisan 2013 Cuma 18:40

Süper Savcı ölü bulundu

İzmir'de çok sayıda operasyona imza atan Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, lojmanında ölü bulundu

İki yıl boyunca Özel Yetkiyle görev yaptığı İzmir Adliyesi’nde, belediyeler de dahil, kamu kurumlarındaki suç örgütlerine yönelik operasyonlarla adını duyuran ve ’Süper Savcı’ lakabıyla anılan Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, özel yetkileri alınarak düz savcı olarak 2009 yılında Samsun’a atandı. Samsun’da Cumhuriyet Başsavcılığı’nda zaman aşımı incelemesine bakarak görev yapan ve özel koruma ile gezen Murat Gök, bir süredir karaciğer ve böbrek yetmezliği tedavi görüyor, psikolojik destek alıyordu. 

ARKADAŞLARI BULDU

Bir süre Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Murat Gök, bugün İlkadım İlçesi Adalet Mahallesi’ndeki Adliye Lojmanları’ndaki evinde ölü bulundu. Adliyeden kendisini ziyarete giden çalışma arkadaşlarının kapıyı çalması üzerine açan olmayınca çilingir yardımı ile eve girdiklerinde, Gök’ün cansız bedeni ile karşılaştı. Eşinden boşanan ve 1 çocuğu olan savcı Murat Gök’ün ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.


Murat Gök'ün İzmir'de yaptığı bazı operasyonlar:

* Barbaros Operasyonu: Kimsesiz çocukların barındığı Barbaros Çocuk Köyü’nde, küçük çocukların tecavüz ve tacize uğradıkları iddiası üzerine gerçekleştirilen operasyonda, içlerinde İzmir İl Sosyal Müdürü, Köyün müdürü, Sosyal Hizmetler uzmanınında bulunduğu 20’den fazla kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. Barbaros Köyü’de kapatıldı.

* Parsel Operasyonu: Tapu Dairesine yerleştirilen gizli kameralar vasıtasıyla kurulan rüşvet çarkı göz önüne çıkarıldı.11 tapu memuru tutuklandı.

* Volta Operasyonu: Cezaevine uyuşturucu madde sokulduğu, mahkumlardan zorla para alındığı iddiasıyla başlatılan operasyon sonucunda gece yarısı yapılan bir operasyonla gözaltına alınan gardiyanlardan 6’sı tutuklandı.

* Örüncek Operasyonu: Terör örgütü bağlantılı bir çetenin Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki hazine arazilerini yasa dışı mahkeme kararı çıkararak el koydukları tespit edilerek yapılan operasyonda, bir hakim, bir savcı, iki avukat ve bir noterin aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA