Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sürpriz açıklamayı resepsiyonda yaptı
23 Nisan 2013 Salı 21:59

Sürpriz açıklamayı resepsiyonda yaptı

BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kandil'de uluslararası bir basın toplantısının ardından çekilme sürecinin başlayacağını söyledi ve...

TBMM'de düzenlenen 23 Nisan resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Önder, PKK'nın çekilme süreciyle ilgili "Daha önce 24 Nisan olacağı söylenmişti" sözlerine, “25 Nisan kayabilir ama 24 ya da 25 ne önemi var? Kandil açıklama yapar, çekilme süreci başlar" dedi.

Aslolanın yönelim olduğunu belirten Önder, "İki tarafta bu yönelim ve arkasındaki irade görüldükten sonra doğrudan ikinci aşamaya geçilir" diye konuştu.
Önder, "Hükümette bu iradeyi görüyor musunuz?" sorusu üzerine, "Görüyorum. Samimiyetleriyle ilgilenmiyorum. Samimiyet ölçer bir şey yok elimizde ama bir irade var" ifadesini kullandı.

CHP'nin çözüm süreciyle ilgili tavrının sorulması üzerine Önder, "CHP'nin Allah yardımcısı olsun diyorum başka da bir şey demiyorum" dedi.

Önder, “Bu süreçte sıkıntı yok. Birileri kendilerini tarihin çöp sepetine atacak, birileri barışın mimarı arasında yer alacak. CHP, kendi yöneticisine tahammül edemiyor, ne sıkıntı verebilir? Yoluna halı döşedik gelmedi. Halen diyoruz ki 'bilgilendirmeye hazırız'. Merak etmiyorlar. CHP'nin yapısı buna müsait değil. CHP, içine aldığını demokrasi bilinci anlamında öğüten bir değirmen" diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA