Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
T harfiyle başlayan rüyalar
08 Mart 2013 Cuma 10:24

T harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca rüyalarınızı yorumluyor
Tabut

Rüyada tabut görmek kötü bir haberle yorumlanır. Boş veya dolu tabut görmek hiçhayırlı değildir. Tabirinde teneşir ile tabut aynımanaya gelir. Rüyasında teneşire konuşduğunu görenin malı artar. Eliyle teneşir yaptığını gören halka iyilik eder.Bir teneşir yapılmasını emrettiğini gören sevaba ulaşır. teneşirin kırıldığını görmek iyi değildir. Rüyada tabur görmek iyidir. Kimisine göre de , rüyasında bir tabut satın aldığını veya kendisine bağışlandığını veya evinde bulunduğunu görenin mülkü ziyade olur. Bazılarına göre rüyada tabut görmek erkeğin karısı ve dükkanıyla tabir olunur. Bu yüzden tabutta göreceğiniz iyi ve sağlam yapılmış olduğunu görenin karısı namuslu olur. Bir rivayete göre ticareti artar. Tabutun eski, delik deşik, kurt yemiş olduğunu görmek, karısının iffetsizliğine, kendisine yar olmadığına, ahlaksızlığına ve huysuz olmasına yorumlanır. Rüyada yeni tabut görmek şan ile tabir olunur. Rüyasında kendisi için yeni bir tabut aldığını gören, bir yere memur olur, tüccar ise ticareti artar, zengin ise parası ziyadeleşir. Fakir ise bolluğa erer. Kendi haline göre yükselir.
Tavuk

Rüyada tavuk görmek kadınla yorumlanır. Piliçlerde çocuklardır. Rüyasında birçok tavukları olduğunu gören, bir topluma başkan olur. Tavuk eti ve tüyü, mal ve nimettir. Bir tavuğu kestiğini gören, genç bir kızla evlenir. Bir piliç kestiğini görenin hizmetçisinin çocuklarıın başlarına felaket gelir. Rüyada siyah tavuk görmek daha iyidir. Evine bir tavuk girip orada yumurtladığını görmek, güzel bir kadından mal elde edeceğine işarettir. Bir tavuğu tuttuğuu ve onun horoz gibi piliçleri olduğunu görmek evlat ile tabir olunur.
Tavukçu

Herkese hizmet eden hayır sahibidir.
Telefon

Rüyada telefonla konuştuğunu görmek, uzuktan beklediği bir haberi alacağına yorumlanır.
Traş

Rüyada traş olduğunuzu görmek, uzun zamandan beri aksayan işlerinizin artık yoluna gireceğine; saçlarınızın önünüze döküldüğünü görmek ise, pürüzlerin ortadan tamamıyla kalktığına işarettirç
Tabak

Rüyada tabak görmek, ferah ve sevinçli günler ile tabir olunur. Bir tabak gören, içinde bir şey varsa, ferah ve sevince erer. Tabak bulmak, almak muradının olacağına, sevineceğine, zevke işaret eder. Kırmak ise kederle yorumlanır.
Tabaka

Rüyada tabaka görmek, katılacağınız bir toplukta sizi ilgilendiren bir takım olayların meydana geleceğini ve sizin bu tesadüften faydalanacağınızı gösterir.
Tabakhane

Tabakhane görmek, terbiye ile yorumlanır. Rüyanızda kendinizi bir tabakhanede derileri incelerken görmeniz, bir işe alınacak olan, memur veya işçileri, veya bir okula gidecek öğrencileri sınava çekmekle yorumlanır. Tabakhanede derilerin tabağ edildiklerini görmek, çocuklarınızı yetiştirmek için onlara özel öğretmenler tutacağınıza veya onları bir okula, bir kursa yazdıracağınıza işaret eder. Rüyada bir tabakhanede bulunduğunuzu görmek, aynen mezbahanede olduğu gibi tabir olunur. Çünkü deri terbiye edilen bu yerde sular pis kokular yayarak etrafi kirletir. Bu rüya iyi ahlaklı, terbiyeli, yokluğa ve güçlüğe katlanabilen ev kadınına yorumlanır. Bir rivayete göre de çirkin ve kötü söz söyleyen ahlaksız, adi bir kadın ile de tabir edilir.
Taban

Rüyada ayak tabanınızı görmek, size teklif edilen bir iş için kısa bir yolculuğa çıkacağınıza ve bu yolculuk sonunda kazançlı döneceğinize delildir.
Tabanca

Rüyada tabanca görmek, fena söz, hüzün ve kederle yorumlanır. Rüyada elinde tabanca olduğunu fakat bununla ateş etmediğini gören, kötü sözlerle herkesi kıracak mevkide iken, bunu yapmaktan çekinir. Elindeki tabanca ile birine ateş ettiğini gören, o kimseye iftirada bulunur. Boş tabanca ile birine nişan aldığını gören, iftira atarak herkesi korkutur. Tabancasının bozulduğunu veya kırıldığını görmek, iftira ederek halkı korkutmak ister fakat bunu başaramaz.
Tabela

Rüyada bir yazıhanede, bir dükkanda veya resmi bir dairenin kapısında bir tabela görmek, sizi çok üzecek bir olayla karşılaşacağınıza, bir iftiraya maruz kalacağınıza, sizi çekemeyenler tarafından aleyhinizde her türlü kötülüğün yapılmakta olduğuna, sonunda bunların hepsinden kurtularak şeref ve itibarınızı yeniden kazanacağınıza işarettir.
Tablo

Rüyada bir sergi veya galeride güzel tablolar görmek, bir sanat jübilesine davet edileceğinize, orada jüri vazifesi yapacağınıza yorumlanır.
Tabur

Rüyada askeri bir taburda bulunduğunuzu görmeniz, canlı ve hareketli bir yıl geçireceğinize, işlerinizin sizin istediğinizden daha iyi devam edeceğine, arkadaşlarınız arasında daima sevilip sayılan bir kimse olacağınıza işaret eder.
Tabure

Rüyada altınıza bir tabure çekerek oturduğunuzu görmek, işinizde veya memuriyetinizde bir derece yükseleceğinize işarettir.
Taç

Rüyada taç görmek veya giymek; geçimde çok sıkıntı çekeceğinize, tacı başkasının giydiğini görmek ise, işinizden ayrılacağınıza işarettir.
Taha Suresi

Rüyasında Tâhâ sûresini okuyan veya okunduğunu işiten kimse, hayırlı işler yapmakla tanınır. Din yolunda iyiliklere devam eder. Düşmanına galip gelir, gurbette ve ailesinden uzakta ise evine döner. Bir başkasına göre de; bu rüya sahibi dünya hayırlı eserler bırakır, uzun bir ömür yaşadıktan sonra, iyi ve kalıcı isim bırakarak ahirete göçer.
Tahrim Suresi

Bu sûreyi rüyasında okutan veya dinleyen kimse, kendi evinde geçimsiz biri olup, daima hatır kırıcı sözler söyler. Hiç beklemediği bir yerden yardım görür, ondan rızıklanır. Hakkında söylenen bir sözü işiterek üzülür ve sonra tövbe ederek gidişini düzeltir.
Taht

Rüyada taht görmek, çok çeşitli şekilde yorumlanır. Rüyasında bir taht üzerinde serilmiş bir halı, kilim veya şilte gibi bir şeyin üzerinde oturduğunu görmek, yolculuğa işaret eder. Altında bir şey serili ve üstünde bir şey örtülü olduğu halde bir taht üzerinde yattığını gören düşmanlarını alt ederek, şerefe ulaşır. Eğer rüya sahibi fesat bir kimse ise, ve uyumakta ise sonu hayır olmaz. Bir rivayete göre ibadetten vaz geçer. Bazılarına göre; bir tahtta oturduğunu gören, ehil ise, büyük bir rütbeye ulaşır, değilse, fena bir ün yapar ve musibete uğrar. Oymalı ve nakışlı bir taht gören, bir memuriyete girer vo orada doğruluk ile halkın işlerini yapar. Sandal ağacından yapılmış bir tahtta oturduğunu görmek, yüksek bir memuriyete geçeceğine işarettir. Rüyada taht görmek sekiz şekilde ta"bir olunur: Yükseklik, şeref, yolculuk, rütbe, memuriyet, kadir, kudret ve söz geçirme.
Tahta

Rüyada tahta görmek kadına, eşe, metrese işarettir. Direk, kazık ve benzeri şeyleri görmek, inanılır hizmetçiler ile tabir olunur. Arkasında odun tahta ve benzeri ağaçtan yapılmış bir şey taşıdığını gören, kötü bir kişinin hizmetinde bulunur.
Tahta Kurusu

Huysuz, kötü, zayıf bir düşmandır. Bir rivayete göre haram maldır. Ağzına veya kulağına tahta kurusu girdiğini görenin eline haram mal geçer, yahut kötü bir haber duyar. Bir tahta kurusu öldürdüğünü ve pis kokusunun etrafa yayıldığını gören düşmanına üstün gelir ve bu herkes tarafından haber alınır. Üzerinde birçok tahta kurusu olduğunu görmek üç şekilde yorumlanır. Düşmanlar, haram mal ve darlık. Kimisinin söylediğine göre; tahta kurusunun ısırması mal ve nimettir.
Tahta Perde

Rüyada evinizin bahçesini tahta perde ile çevirdiğinizi görmek eşinizle veya size en yakın kimselerle olan bağlılıklarınızın gevşeyeceğine, aranızda hiç yokdan bazı anlaşmazlıklar çıkacağına, sizi kıskanan kimselerin aranıza girerek sizi birbirinizden soğutmaya çalışacaklarına, bundan dolayı uyanık bulunmanızın aile saadetiniz için lüzumlu olduğuna işarettir.
Tak

Rüyada tak görmek hareketlerinizin herkes tarafından takdirle karşılandığını gösterir. Takın altından geçtiğinizi görmek, şeref ve itibar kazanacağınızın delilidir.
Taka

Rüyada bir Karadeniz takası görmek, çok canı tez bir kimse olduğunuzdan dolayı her işte zarar ettiğinize; atılganlığınız yüzünden de dostlarınız arasında istenmeyen bir kimse olduğunuza; aslında tehlikeyi daima kendi üzerinize çekerek, arkadaş ve dostlarınıza kanat gerdiğinize; fakat arkadaşlarınızın bunu takdir etmediklerine yorumlanır.
Taksi

Rüyada taksiye bindiğinizi görmek veya taksi kullanmak, yabancı bir kimseden iğreti bir mal veya araç alacağınıza işarettir. Bir taksiniz olduğunu görmek, acele ve cesurca çalışmanız sayesinde mal sahibi ve zengin bir insan olacağınıza işaret eder.
Takvim

Rüyada takvim görmek, zamanlama hesabını iyi yapmadığınızdan dolayı yapmayı taahhüt ettiğiniz bir işi vaktinde yetiştiremediğinize, veya size taahhüt edilen bir şeyi başkalarının vaktinde yapıp size teslim etmediklerini gösterir.
Talak

Talâk sûresini rüyasında görüp okuyan veya dinleyen kişi, bir dostundan zarar görerek üzülür, borç için kadınlarla tartışır. Eşiyle arası açılır. Bir çok kadınla evlenir ve sonra boşar. Malında, mülkünde karısı yüzünden zarara uğrar.
Tamir

Rüyada her hangi bir yeri onardığınızı görmeniz, borcunuz varsa ödeyeceğinize veya hastanız varsa veya hasta iseniz iyileşeceğinize, gurbette kimseniz varsa geleceğine, evde hamile biri varsa bir çocuğu olacağına işarettir.
Tanbur

Rüyada tanbur veya âşık sazı görmek, yalan ve bâtıl söze yahut güzel bir kadına işarettir. Büyüklerden birinin kendisine bir tanbur verdiğini gören, sıkıntıdan feraha ulaşır. Evinde tanbur çaldığını gören, kedere, bir rivayete göre bela ve musibete uğrar. Tanburunun kırıldığını gören, bela ve musibetten kurtulur. Bir hastanın tanbur çaldığını görmesi onun için iyi değildir. Tanbur sesini dinlemek, bâtıl sözle, olmayacak vaadler duymaktır. Bir rivayete göre, beklenmeyen bir haberin duyulmasıdır. Kendisi için başka birinin tanbur çaldığını gören, birinin söylediği yalanı dinler ve ona inanır.
Tandır

Rüyada tandır görmek, gizli işlerin meydana çıkmasına, tandır yapmak, düşmandan kurtuluşa, tüccar için kazancın artmasına, bir rivayete göre de evlenmeğe işaret eder. Evindeki tandırın içinde kül olmadığını gören, hayırsız bir kadınla evlenir. Evine bir tandır yaptığını gören, bir işe girer, tüccar ve esnaf ise kârı artar, bekarsa evlenir, fakir ise geçimi bollaşır, zengin ise malı, mülkü daha da artar. Tandır görmek her suretle hayırlıdır. Tandırın bir çok çeşitleri olduğu için bunların hepsi ayrı ayn yorumlanır. Kebap ve yemek tandırı hapse işaret eder. Rüyayı gören sıkıntıda ise bu sıkıntısından kurtulur. Çarşı tandırı görmek, herkesin kendisine başvurarak akıl danışmalarına ve onların zorluklarını çözdüğüne işarettir. Kış vakti evinde tandır yaktığını gören, mal ve mülk sahibi olur ve ömür boyu rahat eder. Yaz günü tandır görmek, kedere ve sıkıntıya işarettir.
Tank

Rüyada bir tank görmek veya tanka binmek, her hususta sizi destekleyecek kuvvetli ve sözü geçen bir kimse tarafından korunacağınıza ve işlerinizin bu sayede çok açılacağına o nisbette de karınızın artacağına işarettir.
Tapu

Rüyanızda evinizin tapusunu aldığınızı görmek, yakında bir ev veya mal sahibi olacağınıza, bekâr iseniz evleneceğinize, evli iseniz ya bir mülk veya bir çocuk sahibi olacağınıza işaret eder.
Tarak

Rüyada tarak görmek ve tarakla taranmak, karışık işlerinizin bir düzene sokulması için çalıştığınıza; başka birine tarak vermek, bulunduğunuz işte rakiplerinizin olduğuna işaret eder. Bazılarına göre; rüyada tarak görmek, dostları ile veya dost görünen kötü kalbli kişilerle tabir olunur. Demir tarak faydası dokunacak bir adamdır. Tarakla tarandığını görmek, hayır, menfaat, ferah, borcunu ödemek, muradının olması, sünnetleri yerine getirmek, zinet ve para ile yorumlanır.
Tarakçı

Rüyada tarakçı görmek, hayır sahibi, dindar ve herkese faydalı ve işlerini kolaylaştıran bir kişidir.
Tarhun

Tarhun güzel kokulu baharlı tadı olan bir sebzedir. Rüyada tarhun görmek fena tabiatlı kimselerle ta'bir olunur. Bir söylentiye göre, aslı bozuk ve yaptığı işler kötü olan bir kişi ile sohbet edip arkadaş olmaya işaret eder. Bu kimseden kendisine zarar gelir.
Tarık Suresi

Rüyasında Tarık suresini okuyan veya başka birisinden dinleyen kimse, hayırlı evlat sahibi olur. Evine hırrsız girip eşyasını çalıp götürür. Evladından hayır ve menfaat görür. İbâdetle meşgul olur ve hayır işler.
Tarla Kuşu

Rüyada tarla kuşu görmek, işle yorumlanır Rüyasında bir tarla kuşu tuttuğunu gören, bir işe girer. Bir rivayete göre, tarla kuşu satın almak veya tutmak veya biri tarafından kendisine verildiğini görmek, hasta olacağına işaret eder. Kimisine göre; rüyasında tarla kuşu görmek bir menfaat gelmeyen zor bir iş olarak tabir olunur. Tarla kuşunun uçtuğunu veya öldüğünü görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya; etini yemek, zorlukla kazanılan paraya işaret eder. Bazende; tarla kuşu görmek, boşboğaz bazı arkadaşlarınız yüzünden işinizde saklamak istediğiniz ticari sırlarınızın rakipleriniz tarafından öğrenildiğine ve bunun da sizi fazlası ile zarara soktuğuna işarettir.
Tartışma

Rüyada bir mesele için bir arkadaşınız veya eşinizle tartıştığınızı görmek, çok zor durumda bulunduğunuza ve bundan kurtulmak için çareler aradığınıza işarettir.
Tas

Rüyada tas görmek, maşraba gibi ta'bir olunur. Bir rivayete göre tas, ticaret vasıtasıdır.
Tasavvuf

Rüyada kendinizi tasavvufa kaptırarak yeni yeni muhitlere girdiğinizi görmek, eğer hakikaten ilim yolunda bir takım bilgilenlerle birlikte iseniz, adınızın anılacağına, değil iseniz, dini inançlarınızda bazı değişiklerler olacağına işaret sayılır.
Taş

Taş menfaatle ta'bir olunur. Rüyada evinizin içinde büyük bir taşın bulunduğunu görmeniz, yakında büyük bir kimse tarafından bir menfaat göreceğinize işarettir. Sokağınızda yol üzerinde bir taşın bulunduğunu görmek, memur iseniz derecenizin artacağına, ticaret yapıyorsanız kazancınızın fazlalaşacağına, ev kadını iseniz kocanızın size karşı sevgisinin artacağına; kapınızın önünde, kapıdan çıkamayacak kadar büyük bir taş bulunduğunu ve bu yüzden evinizden çıkamadığınızı görmek, yakın akrabalarınızdan birinden büyük miktarda bir mirasa konacağınıza, yahut piyangonun büyük ikramiyesinin size çıkacağına işaret eder.
Tava

Rüyada tava görmek, efendisinin elinde bulunan malı bol bol harcamamasını isteyen sadık hizmetçiye işaret eder.Tavada bir şey pişirdiğini gören evinde güzel ve rahat yaşar. Tavadan yemek yediğini gören, evdeki insanlardan hayır görür. Eğer yediği şey ekşi veya acı ise, kedere işarettir.
Tavaf Etmek

Rüyada Kabe'yi tavaf ettiğini gören, isyankâr biri ise, tövbe ederek cehennem azabından kurtulur, bekâr ise evlenir, tüccar ise işini büyütür, fakir ise hali vakti düzelir, zengin ise malı ve parası daha da artar. Rüyasında hacca gidip Beytullâh'ı tavaf ettiğini görmek, rüya sahibi için dinde doğruluğa ve şeriat üzere yürümeğe, Allah (C.C.) tarafindan büyük sevaba kavuşacağına, bir şeyden korkusu varsa kurtulacağına, borçlu ise borcunu ödeyeceğine, fakir ise rızkının bollaşacağına işaret eder. Kabe'yi tavaf ederken âdet ve usulünden noksan işler yaptığını görmek, dinini ihmal ettiğine, ibadetinde eksik taraflar bulunduğuna, tavaf edenlerin tavafı tamamlamadan oradan ayrıldıklarını görmek, dini inancında kayıtsız kaldığına, kendi tavafını bitirmeden Mescid-i Haram'dan çıktığını görmek, dini ve manevi bir kusur işleyeceğine işarettir. Halkı tavafa davet ettiğini veya tavaf sırasında onlara başkanlık ettiğini (rehberlik yaptığını) görmek, İslâm'da önemli bir dini hizmette bulunacağına, halkı tavaf etmekten alıkoymak veya tavaf usulünü bozduğunu görmek, müslümanları doğru yoldan çevirdiğine ve onları yanılttığına, bunun aksi ise müslümanlıkta inancın ve ahlâkın kuvvetleneceğine işaret eder. Bir hastanın Kabe'yi tavaf ettiğini görmesi, onun iyileşeceğine işarettir. Bir kadının tavaf ettiğini görmesi, bekâr ise iyi bir adam ile evleneceğine, hamile ise hayırlı bir evlat sahibi olacağına delildir.
Tavan

Evinin tavanının yıkıldığını görmek, o evde oturanlar veya ev sahibi için hayır değildir. Tavanın aktığını veya damladığını görmek, bir ölü için ağlamaya veya bir hasta için dua etmeğe; tavanın toprak veya kiremitlerinin uçtuğunu görmek, malı giderek fakir düşmeğe, elinden nimetinin alınmasına; tavanın üzerinde ot bittiğini görmek, bir takım kimselerin hilesine kapılmağa; tavanın varıldığını görmek, istenmeyen bir için yapılmasına işaret eder. Bazı tabircilere göre; tavanın güzel ve süslü olması, sahibinin büyük bir mevki sahibi olduğuna; tavanın çökmesi büyük bir musibete işarettir. Bazısına göre evin tavanı eğer tahtadan ise yüksek mevkii olan bir adama işaret eder. Bir tavan altına girip gök yüzünü göremedigni görmek, evine hırsız girmesine, tavan direklerinin kırılması kötü bir akrabanın ölmesi demektir. Bazı yorumculara göre; rüyada tavan görmek, iyi kalbli bir erkekle tabir olunur. Bir evin tavanının yıkılmak üzere olduğunu gören, böyle bir kimse tarafından korkutulur. Tavandan toprak dökülerek elbisesini kirlettiğini görenin, eline mal geçer. Tavanın direklerinden birisinin kırıldığını görmek, bir felaket sonunda ev halkının sonu için hayır değildir. Rüyasında tavanın üstüne çıktığını, inmek istediği halde inemediğini gören, hapse girer. Tavanın tahtalarını tutmakta olan çatı direği kötü, fakat yüksek bir mevki sahibi bir kimse ile tabir olunur, bu direğin kırıldığını görmek, o zat için hayır değildir; kırıtmayarak sadece yerinden düştüğünü görmek de içinden atılmasına işarettir. Oda tavanının başına yıkıldığını ve kendi de altında kaldığını gören, azap ve musibete uğrar. Odanın tavanının altında yıldızları görenin evi yıkılır. Aralıklarından gökyüzünün göründüğü bir tavanın altına girdigini görenin evine akrabasından biri girerek bazı kıymetli şeylerini çalar. Evinin tavanının yıkıldığını görenin sonu hayır değildir. Tavandan su damladığını görenin evinde, bir ölü veya hasta için gözyaşı dökülür.
Tavla

Tavla görmek, dama görmek gibi tabir olunur.
Tavsiye

Rüyada bir kimseye bir iş için tavsiye mektubu verdiğinizi, veya bir kimsenin sizi başka birine tavsiye etmek için mektup yazdığını görmeniz, her bakımdan yardıma muhtaç bulunduğunuza ve özellikle sağlığınızın bozuk olması yüzünden bazıı işlerinizi aksattığınıza işarettir.
Tavşan

Rüyada tavşan görmek, ahlâksız bir eşe, tavşan yavruları kedere ve hüzüne işaret eder. Kimisine göre; rüyada tavşan vakarlı iyi bir eştir. Kendisine ait olan bir tavşanın öldüğünü gören, eşi yüzünden bir musibete uğrar. Bir tavşanın kendisi ile konuştuğunu gören, herkesi şaşırtacak bir kadınla arkadaşlık eder. Tavşan görmek eşe, tutmak ise evlenmeğe işarettir. Tavşanı kestiğini görmek eşinden ayrılmaya işaret eder. Bazısı, tavşan görmek hayırlı değildir, diyor.
Tavus

Rüyada tavus görmek melekle yorumlanır. Kendisinin bir erkek tavus kuşu olduğunu gören, büyük bir devlet adamının himayesine girer, dişi bir tavusu olan mal ve mülk sahibi güzel bir kadınla, kadınsa böyle bir erkekle evlenir ve mutlu olur. Kimisine göre; tavus ile güvercinin yanyana gezdiklerini görmek, kötü huylu bir erkekle, aynı huyda bir kadının birleşmelerine işarettir. Bazı yorumculara göre rüyada dişi tavus fesat bir kadına işaret eder. Bir dişi tavusun etini yediğini gören, ahlâksız bir kadın yüzünden para kazanır. Tavusun onunla konuştuğunu gören, herkesin şaşıracağı bir mevkiye getirilir. Evinde tavus kuşu ile birlikte bir toraç kuşunun bulunduğunu görmek, ev halkından birisinin bir fesat çıkaracağına işarettir. Rüyasında evinde bir dişi tavusun uçtuğunu gören, karısını boşar ve sonu hayırlı değildir. Bir tavus kestiğini gören evine bir genç kızı hizmetçi olarak alır. Ve ondan erkek bir çocuğu olur. Evinde erkek bir tavusun uçtuğunu gören, işinden veya memuriyetinden ayrılır.
Tay

Rüyada tay görmek müjde ve uğurla yorumlanır. Rüyanızda evinize bir tay aldığınızı görmek, evinize beğeneceğiniz güzel bir hediyenin geleceğine işarettir.
Tatarcık

Tatarcık görmek hilekâr, muzır ve eziyetten başka bir işi olmayan bir adamla tabir olunur. Bir tatarcığı öldürdüğünü görmek, zafere işaret eder.
Taziye

Rüyada bir dostunuzu duyduğu bir acıdan dolayı taziye ettiğinizi görmeniz, bütün ev halkıyla birlikte hepinizi ilgilendiren sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.
Tebbet Suresi

Rüyasında bu sureyi okuyan veya bir kimseden dinleyen hilekâr olur. Allah'a (C.C.) sığınarak günah işlemekten sakınmalıdır. Fena huylu bir kadınla evlenir. Bu kişi malını Allah'ın rızası hilafında harcar.
Tebrik

Küyada bir bayram vesair sebeplerden dolayı tebrik edildiğinizi veya sizin başka birini tebrik ettiğinizi görmek, bütün sıkıntılı günlerin artık arkada kaldığına ve ferah günlere ,kavuşacağınıza işaret eder.
Tedavi

Rüyada bir hatalığınızdan dolayı hastahanede veya bir klinikte tedavi edilmekte olduğunuzu görmeniz, sağlığınızın yerinde olduğuna ve neşenizin devamlı bulunduğuna işarettir.
Tefsir

Rüyada ünlü bir imamın veya ilim adamının tefsirini okumak, veya her hangi bir tefsir kitabı okumak, size her hususta bir büyüğünüz tarafindan nasihatlar verileceğine işaret eder.
Teftiş

Rüyada iş yerinizin müfettişler tarafından teftiş edildiğini görmeniz, herkesin gözünün daima üzerinizde bulunacak bir işte çalışacağınıza, bu bakımdan çok dikkatli davranmanız gerektiğine yorumlanır.
Tegabun Suresi

Rüyasında bu sûreyi okuduğunu veya dinlediğini gören kimse, cömert ve zengin biri olup, fakirlere ve düşkünlere yardım eder.Allah (C.C) yolunda daima aadık ve sözünde duran biri olarak ün yapar. Kıyamet gününün azabından emin olur.
Tehlike

Rüyada kendinizi büyük bir tehlike içinde görmek, son zamanlarda ailenize musallat olan talihsizliklerin artık son bulduğuna, bundan sonra korkacak birşey kalmadığına yorumlanır.
Tekasur Suresi

Bu süreyi rüyada okuyan veya dinleyenin dini inancı kuvvetli olur. Dini bir cemaati ziyaret ederek onlarla kaynaşır. Bu kişi hakkında iftirada bulunurlarsa da o aldırmaz. Dünyada işleri yolunda gider. Eline mal geçer. Rızkını güçlükle temin eder. Borçlu olur. Ahireti sever, dünyasını unutur.
Tekbir

Rüyada tekbir getirdiğini görmek, ibadetini aksattığına ve tövbe ederek, eskisi gibi namazlarını vaktinde kılmasına dair ilahi bir uyarıdır.
Tekerlek

Rüyada bir araba tekerleği görmek, işlerinin yolunda gideceğine delildir. Arabasının tekerleğinin kırıldığını görmek, giriştiği bir işte zarar edeceğine; arabasının tekerleklerinin tamam ve sağlam olduğunu görmek işleri yolunda olduğuna işaret eder.
Tekme

Rüyada birisinin kendisine tekme vurduğunu gören, o kimse yüzünden bir musibete uğrar. İstemediği ve tiksindiği bir işe girer. Kedere ve pişmanlığa düşer. Kendisinin birine tekme vurduğunu görmek, o adama kendi tarafından bir musibet, kötü bir iş, keder ve pişmanlık geleceğine delildir. Bir hayvan tekmesi de musibetle yorumlanır. Kimisine göre; birinin kendisine ayağı ile tekme vurduğunu görmek, fakir düşüp başkasının kendisine zenginliği île gururlanan kimse olduğuna işaret eder. Bazı tabircilere göre, ayağı ile itmek ve tekmelemek kin ve düşmanlığa; bir tanınmış kimsenin kendisine tekme ile vurduğunu görmek, o kimsenin düşmanlığına işarettir. Kendisinin birine tekme ile vurduğunu görmek, tekme vurduğu kişiye düşmanlıkla onu zarara sokmaya işaret eder.
Tekne

Rüyada tekne görmek müjde ile tabir olunur. Rüyanızda gördüğünüz tekne bir yakınınızın mutluluk haberidir. Tekneyi yıkamak, bir düğüne davet edileceğinize; tekneyi tamir etmek, damada veya geline büyük bir yardımda bulunacağınıza; bir hamur teknesi görmek rızkınızın bol olacağına; teknede hamur yoğurmak ise kazancınız için başka yollar aradığınıza işarettir.
Tekvir Suresi

Tekvir suresini rüyada okumak veya okunduğunu görüp işitmek, İyiye yorumlanmaz. Bu sûreyi okuyan hasta olur. Kendisi hayır sahibi olduğu için, onun hastalığını duyanlar üzülürler. İyileşince doğuya doğru bir yolculuğa çıkar. Komşuları ve ailesi üzerinde kıymeti az olur. Çalınmış maldan kısmeti vardır. Dini kuvvetli olduğu için, Allah (C.C.) onu muhafaza eder.
Tufan

Rüyada su baskım ve benzeri bir tufan görmek, zengin iseniz paranızı elinizden çıkaracağınıza, fakir iseniz bol para kazanacağınıza yorumlanır.
Tulum

Rüyada tulum görmek, yolculukla ta'bir olunur. Eğer tulum yeni ve içinde saf su varsa, o yolculuktan hayır ve menfaat gelir. Eğer eski ve içinde bulanık su varsa, o yolculuktan zarar ve zahmet elde edilir.
Tulumba

Rüyada tulumba görmek, yeni bir kazanç kaynağı bulduğunuza ve tulumbadan su çekmek, bu kaynaktan yararlandığınıza işaretti
Tûr Suresi

Tûr sûresini rüyasında görüp okuyan veya okuyanı dinleyen kişi, Haremeyn-i Şerifeynde komşuluğa nail olur. Senelerce Beytülharanda kalıp nurlanır. iyi bir evlilik yapar.Bir çocuğu olur, fakat küçük yaşında vefat eder. Çok hayırlı işlerde bulunur.
Turp

Rüyada turp görmek ve yemek, üzüntüye işarettir. Beyaz turp görmek, hafif kedere; kırmızı turp ise büyük bir sıkıntıya işaret eder, siyah turp ise hastalıktır.
Turp Tohumu

Rüyada turp tohumu görmek helal rızk ile tabir olunur.
Turnç

Rüyada turunç yemek veya görmek, hafif bir soğuk algınlığı ilo bir iki gün yatak istirahatı yapacağınıza; turunç şerbeti içmek, bir haberle mutlu olup sevinç duyacağınıza işarettir. Kimisine göre, rüyada turunç görmek, renginin sarı olmasına rağmen, hayırlıdır. Çünkü cennet meyvelerindendir. Rüyada turunç görmek evladından hayır göreceğine de yorumlanır. Rüyada turunç yediğini görmek oğlunun veya başka birinin malından hisse alacağına; bir turuncu sakladığım görmek, çocuğunun hastalanacağına; bir turunç satın alıp sakladığa) mek bir başkasından çocuk düşüreceğine işaret eder.
Turunç Ağacı

Bir çok yorumcular turunç ağacı görmeyi hayır saymazlar. Bazdan da kötü ruhlu, bozuk huylu, hastalıklı biri gibi yorumlarlar. Bir rivayete göre, elde etmek istediği bir şeyde zorluğa uğramakla yorumlanmaktadır.
Tuz

Tuz görmek, mal ve nimetle yorumlanır. Kimisine göre, rüyada tuz satın aldığım veya kendisine verildiğini gören para bulur. Rüyayı gören hasta ise iyileşir. Kimisine göre, rüyada beyaz tuz görmek beş şekilde yorumlanır: Gümüş para, terbiye, hayırlı iş, çok mal, sadık hizmetçi. Siyah ve kirli tuz da dört şekilde yorumlanır: Sahte para, kötü söz, keder ve hüzün, hareketsizlik.
Tüccar

Halk arasında hatırı sayılır, büyük bir adama işaret eder. Bir rivayete güre, tüccar zeki ve çalışkan bir adamdır. Tıiccar'ın mal sattığını görmek helal mala yorumlanır. Rüyada kendisinin tüccar olduğunu gören hayır ve menfaate nail olur, yüksek bir mevkie geçer. Halka elbiseye dair şeyler satıldığım gören, halka sevap kazanmalarının yolarını gösterir. Sattığı mala karşı altın aldığım gören kedero ve sıkıntıya düşer, gümüş para aldığını görmekte zarar yoktur.
Tüfek Ve Kurşun

Rüyada boş tüfekle oynadığını görmek, yolculuğa, selamete ve faydaya yorumlanır. Tüfeğinin tetiğinin kırıldığım görmek, yolculuğunu tamamlayamayacağına; bir rivayete göre yolculuktan zarar göreceğine; bir kimsenin kendisine bir tüfek verdiğini görmek, çocuğu veya bir kardeşinin dünyaya geleceğine işaret eder. Tüfeğinin kırıldığını görmek, şerefinin yok olmasına işarettir. Sebebini bilmeden tüfeğinin bozulduğunu görmek, akrabası yüzünden bir musibete uğrayacağına delildir. Eğer attığı kurşun doğru hedefine ulaşırsa, gönderdiği kimse de yerine ulaşır ve yapmak istediği şeyi yerine getirir. Eğer attığı kurşun hedefine ulaşmazsa, elçi de yerine gitmez ve maksat da hâsıl olmaz. Attığı kurşunun bir kasabanın veya bir köyün ortasına düştüğünü göreni n o yerde emri ve sözü geçer. Eğer kurşun bir takım atların arasına düşerse o yerde bir takım cahil kimselere söz dinletir. Kimisine göre, bir kurşun atarak nisan aldığı yere isabet ettiren muradına erişir. Bir kurşun atıldığım ve hedefi vuramadığım gören yapmak istediği işte başarılı olamaz. Bir çok kurşun görmek, mal ile yorumlanır. Fişenkligini kurşunla doldurduğnu gören o yerde mal biriktirir. Bir kadının kurşun görmesi kocasına ait olarak yorumlanır. Bir savaşta tüfek attığını görmek, şeref ve şana işarettir.
Tükürmek

Rüyada tükürmek, kötü bir sözle ta'bir olunur. Rüyada tükürdüğünü görmek seran caiz olmayan bir söz söylediğine işarettir. Bir mescidde tükürdüğünü gören dine dair hayırlı S&der söyler. Bir duvar üzerine tükürdüğünü gören, Allah'ın (C.C) rızasına uymayan mal toplar, biriktirir. Yere tükürdüğünü gören, tarla ve çiftlik satın alır. Bir ağaç üzerine tükürdüğünü gören, sözünde durmaz ve yalan sövjer. Kimisine göre,sıcak tükürük uzun Ömüre, soğuk tükürük Ömrün kısalığına, siyah tükrük kedere, sarı tükürük hastalığa işaret eder. Ağzındaki tükürüğün kuruduğunu görmek, fakirliğe işarettir. -
Tülbent

Rüyada tülbent, sağlık ve mutluluk işaretidir. Bîr tülbendi sarp gibi kullanarak bir azanızı sardığınızı görmek, yeni bir elbise, ayakkabı ve benzeri bir giyim eşyası alacağınıza; tülbendi başınıza sardığınızı görmek, size bugünlerde yeni bir kazanç yolu teklif edilerek ondan faydalanacağınıza işaret eder.
Tünel

Rüyada tünel gibi karanlık bir yerden geçmek, sonu belli olmayan bir maceraya atılacağınıza, tünelden çıkmak ise bütün sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işaret eder.
Türbe Mezarlık

Nebilerden birinin türbe ve mezarını görmek, hayır ve bereket geleceğini müjdeler. Bu rüyayı güren bekâr ise evlenir, günahkâr ise tövbe eder. Rüyasında birinin mezarını kazdığını görmek, o mezar sahibinin iyi bir insan olduğuna ve sevap işlediğine delildir, Nebilerden, sahabelerden veya dünyada iyi tanınmış kimselerden birinin mezarını rüyasında ziyaret eden, kederden ve acı çekmekten ve akıntıdan kurtulur. Bir mezarlığı ziyaret ettiğini görmek, kanaat sahibi olmaya; mezarları temizlediğini ve onardığını görmek, dinine bağlı olduğuna; rızkının genişliğine; hasta ise iyileşeceğine; bu rüyayı güren kadın ise bir erkek çocuk doğuracağına; mezarlıkta pislik veya çöp gibi şeyler görmek, hayırsızlığa işaret eder. İslâm mezarlığında yağmur yağdığım görmek, o yer halkına rahmet ve bereket geleceğine, mezarlığın temiz ve bakımlı olduğunu görmek hayır ve berekete; mezarlığını harap ve mezar taşlarının yıkık olduğunu görmek, bunun aksine işarettir.
Tütün

Rüyada sigara içtiğinizi veya tütün sardığınızı görmek, işlerinizin veya aile durumunuzun iyi gitmemesi yüzünden canınızın sıkıntılı olduğuna işarettir. Sigara yakmak hiddete, söndürmek ise rahatlığa işaret eder.
Tüy

Rüyada tüy görmek bikaç şekilde yorumlanır.Beyaz tüy sevinç ve feraha;kırmızı tüy dostluk ve arkadaşlığa;siyahtüy ve öteki renkler hafif krgınlığa , üzüntü ve kedere işarettir.
Teyemmüm

Su bulunmayan bir yerde teyemmüm eden ve bunu tamamlayan kimsenin rüyası, saf su ile ve tamam olarak abdest almanın görülen rüyası gibi yorumlanır. Teyemmümü tamamlamak mümkün olamazsa, bunun yorumu da su île aldığı abdestinin tamamlanmadığını gören rüya sahibinin rüyası gibi ta'bir olunur. Su bulunduğu halde, teyemmüm ettiğini görmek, şeriattan ayrıldığına delâlet eder. rüyada teyemmüm yapmak, muradına ereceğine, nzk, hac, ferah ve sevinçle yorumlanır. Şeriatın emrettiği şekilde teyemmüm ettiğini görmek, muradına ermeğe, hasta ise iyiliğe, fakirge rızkının bollaşacagına, hacca gitmeğe, esir kurtulacağına, sıkıntıda ise genişliğe çıkacağına işarettir.
Tezek

Rüyada tezek görmek, kısmet, mal, para ile yorumlanır. Rüyanızda tezek yaktığınızı görmek, bol para harcadığınıza; tezek topladığınızı görmek, para biriktirdiğinizi gösterir.
Tezgah

Rüyada tezgâh görmek, ortaklarınız veya iş arkadaşlarınız veya ailenizle aranızda bazı anlaşmazlıkların bulunduğuna ve fakat sizin zekanız sayesinde bunların hepsini çözmek ve içinden çıkmak kudretinde olduğunuza ve bu yüzden sıkılma-roamamza işarettir.
Tezkere

Rüyada bir yerden bir tezkere almak, yolculukla yorumlanır.
Tımarhane

Rüyada bir akıl hastahanesinde ve deliler arasında bulunduğunu gören, kendisine işi ve hayatı hususunda çok Önemli nasihatlar verecek yakın bir dostu ile buluşacağına işarettir.
Tırnak

Rüyada tımak görmek alacak veya borçla yorumlanır. Tırnağının uzadığım görenin borcu artar. Tırnağını kesmek ise borcunun kolaylıkla ödeneceğine işarettir.Tırnaklan-m kestiğini gören keder ve sıkıntıdan kurtulur. Abdulgani Nablûsi'ye göre, rüyada tırnak görmek zaferdir. Tırnağın uzunluğu sanat ve mesleği itibarıyla ona muhtaç olan adamlar için nzıkta genişliğe delâlet eder. Bunun aksi olarak tır' nağı kesilmiş görmek, bu gibi kimseler için dar bir geçime işarettir. Tırnak bir erkeğin kuvvet ve kudreti olarak da ta "bir edilir. Tırnak görmek insanın süsünü, kahraman-bğını, kuvvetini gösterir. Rüyasında bir tırnağının olmadığnı görmek, malının elinden çıkmasına vo kudret ve kuvvetinin azaldığına delâlet eder. Tırnağını kopmuş veya kırılmış görmek de böyle ta'bir edilir. Gereğinden fazla tırnağını uzamış görmek, dininde fesada delildir. Parmaklarında tırnak olmadığını gören iflas eder. Fakirlo-şerek kârı azalır. Rüyada tırnaklarının kırıldığını görmek ölümle yorumlanır. Tırnaklarının san renkte olduğunu gören ölür.
Tilki

Rüyada tilki görmek, hilekâr , gaddar bir erkek veya yalancı, düzenbaz bir hizmetçi ile tabir olunur. Bir tilki ile mücadele ettiğini gören, yakınları ile düşmanca kavga eder. Tilki ile oynadığım ve onu tutmak istediğini görene bir kadın sevgi gösterir, fakat onun kadına karşı meyli olmaz. Kîrmâni'yo göre, bir tilkinin kendisine sürtündüğünü görmek, yalana ve gaddar bir koca ile ta'bir olunur. Evinde tilki görmek, sevdiği bir kadınla evlenmeğe; elinden tilkinin kaçtığını görmek borcunu ödemeğe işarettir. Ebu Sait El-Vâİz'e göre; rüyasında bir tilkinin gizlendiğini görenin karısı zina eder. Bir tilki ile uğraştığını gören, hilekâr biriyle kavga eder. Tilkiyi aradığını gören, bel hastalığına uğrar. Kendisi için bir tilki edindiğini gören, sevdiği ve memnun olacağı bir kadınla evlenir. Tilkinin kendinden kaçtığını görenden ona borçlu olan biri saklanır ve kaçar.
Timsah

Rüyada timsah görmek, haşin ve aksi bir kimse ile tartışarak flonunda onunla mahkemelik olacağına delâlet eder.
Tin Suresi

Rüyasında Tin suresini okuyan veya dinleyen kişinin rızkı bol olur. Yaptıkları işler makbul olur. Malı artar.hâli düzelir. Kısmeti bol olur. Ömrü uzun olur. Dünyada ve âhirette no muradı varsa yerine gelir. (îüzel ve faydalı bilgiler edinir.
Tiryak

Haç için tiryak yediğini veya bir yerine sürdüğünü görmek, hayır ve menfaat ile; sarhoş olmak için tiryak yediğini görmek de, sağlığının bozulmasına, zarar vo eziyete delâlet eder.
Titreklik

Rüyada titreklik görmek iyi değildir. Rüyasına başının titrediğini ve bu hastalığa yakalandığını gören, bir devlet büyüğünden zarar görür. Boyunun titrediğini güren. emanete ve sözüne zayıf olur. Omuzlarında titreme olduğunu gören, vakar ve ciddiyetinden uzak kalır. Kilerinde titreme bulunduğunu görmek, geçiminde sıkıntı ve nzık hususunda zorluğa düzeceğine delâlet eder. Göğsü titrediğini gören, tiksindiği ve istemediği bir sözü duyar ve üzülür, içinin titrediğini gören, çoluk çocuğunun un geleceği kaygısı ile endişelenir. Arkasının titrediğini gören, akrabaları yüzünden zarara uğrar, bütün vücudu taftan aşağı titrediğini görmek de maksadına ve muradına erişememekten dolayı yorgunluğuna delalet eder. Rüyada titremek beş şekilde tabir olunur: Değişik bal, zaaf, korku ve endişe, keder, zarar.
Titremek

Üşümekten dolayı titrediğini görmek hayırlı bir rüya değildir. Bir rivayete göre insanın tiksineceği bir işin meydana gelmesine delâlet eder. Üşüyüp titrediğini gören, fakirliğe vo şiddetli sıkıntıya düşer. Birinin üşüyerek titrediğini görmek, o kimsenin fakirliğe düşerek ele el açtığına ibarettir. Bir toplumun hep birden titremekte olduklarını görmek, yokluk ve darlıktan dolayı herkesin zora düşeceklerine delâlet eder.
Tohum

Rüyada bir tarlaya tohum ektiğini gören bekâr ise evlenir, evli ise bir çocuğu olur veya çok para ve mal sahibi olur.
Tokat

Rüyada birisine bir tokat attığınızı görmek, onun yalnış bir yolda olduğuna ve onu bu yoldan alıkoymak için uyardığınıza, sizin bir kimseden (okat yemeniz ise bu rüyanın aksiyle yorumlanır.
Tokluk

Rüyada karnının tok olduğunu gören, halktan ayn düşünür ve onların arasına girmez. Fakat dünya işlerinde ilgisizlik gösterir. Kirmâni'ye göre, rüyasında kendisini tokluk ile açlık arasında gören, işlerinde acele etmez. Ne tamakarlık eder ve no de fazla harcar. Rüyada karnının çok tok olduğunu ve hatta bir lokma bile yiyemeyecek kadar doymuş bulunduğunu görmek, işlerinin değişeceğine, bir rivayete göre ecelinin yaklaştığına delâlet eder. Karnının adeta tok olduğunu gören, dünyada rızkının bol ve bereketli olduğunu ve çeşitli şeylerle nzıklandığını görür. Ebu Salt EJ-Vâiz'e göre, rüyada tokluk, geniş rızka ve evvelce elinden çıkmış bulunan malının tekrar eline geçmesine delâlet eder. Bir fakirin rüyasında yemek yiyerek kamını doyurduğunu görmesi, eğer aç yatmış ise, ta'bir edilmez. Çünkü bu rüya ahlam-dır.
Top

Rüyada çocukların veya futbolcuların oynadığı topu görmek, güzel sesli bir kimse ile tanışacağınızı, müzik merakınızı tatmin için konserlere sık sık gitmek fırsatını bulacağınızı gösterir.
Topal

Rüyada topalladığını görenin işi aksi gider. Bir topal adamla karşılaştığım görenin, iş düzeni bozulur ve sıkıntıya düşer.
Toplantı

Rüyada küçük bir toplantıda bulunan, hafif bir hastalık geçirir. Toplantıda başkanlık etmek, o yerde itibarının arttığına işarettir.
Toprak

Rüyada toprak görmek, mal ile ta'bir olunur. Evinde bir küme toprak olduğunu gören, zahmetsiz para kazanır. Tabirdler; san toprak altın, beyaz toprak gümüş, kırmızı toprak bakır paraya, siyah toprak kara paraya delalet eder, diyorlar. Üzerine bulaşan toprağı silkelediğini gören, parasını boşa harcar. Toprak yediğini veya toprağı toplayıp bir tarafa küme ederek sakladığını görmek çok kazanca delildir. Bir kabın içine koymuş olduğu toprağı azalmış görmek, ev halkının kendisine hıyanet ettiklerine; bir küpe veya saksıya toprak koyup sakladığını görmek, çoluk çocuğu için mal ve para biriktirdiğine; rüzgarın bir yerden toprağı kaldırıp, başka bir yere savurduğunu görmek, o yerde zulümle halkın mal ve mülkünün zayi olacağına; Peygamberimiz (SAV) Efendimizin tûrbe-i şeriflerinde bulunan topraktan yediğini görmek hacca gideceğine delâlettir. Rüyada toprak görmek, beş şekilde ta'bir olunur; mal, menfaat, iş, dünya, geçim.
Toprak Küreği

Evde her işe yarayan hizmetçidir. Bunda iyi ve kötü görülen şeyler ona nispet olunur.
Toprak Tencere

Kendisine verilen her nimeti bütün herkese dağıtacak kadar cömert bir insan olarak ta'bir olunur. Yeni tencere kocaya.bir rivayete göre de aile reisine yorumlanır. Bir şey pişirmek için tencereyi ateşe koyduğunu güren, mal ve menfaate nail olur. Tencerede et veya başka bir yemek gören, yorgunluk duymadan geçimini sağlar. Tencerenin kırılması evdeki kan kocadan birinin Ölmesi ile ta'bir olunur.
Toraç Kuşu

Rüyada toraç kuşu görmek, erkek ise gaddar bîr adam, dişi ise gaddar bir kadınla yorumlanır. Bir rivayete göre de, hile ile elde edilen haram mala ta'bir edilir. Kirmâni'ye göre, rüyada toraç eti yemek, zengin bir kadından mal almaya delâlet eder. Evinde bir toraç olup öldüğünü görenin, eşi vefat eder veya başka hır musibete uğrar. Toraç kuşunun öldüğünü gören eşinden boşanır. Cabir'ül-Magribi'yo göre, rüyada toraç görmek, zengin ve güzel bir kadınla yorumlanır. Rüyasında yanında bir toracın uyu' duğunu ve bunu birinin gelip aldığım görenin, karısı veya kocasını birisi kandırır.
Torba

Rüyada torba görmek, tasarrufla yorumJanır. Torbaya birşeyler doldurmak, bankaya para yatırmaya işarettir. Torbadaki şeyleri bir yere boşalttığını güren, gereksiz para harcar. Torbanın ağzını büzdüğünü görmek hasislikle ta'bir olunur.
Torik Balığı

Rüyada torik balığı görmek, gerek işinizde, gerek evinizde bol ve bereketli bir yıl geçireceğinize, bu yıl zarar diye hiç birsey tanımayacağınıza, evinizde hiç misafir eksik olmayacağına, sağlık vones'e içinde bir yıl yasayacağınıza delâlet eder.
Torna

Rüyada torna görmek, size işlerinizde yardın eden bir arkadaşınızın, sizin yokJu£unuzdan faydalanarak, kendine bazı menfaatler sakladığına ve sizi zarara soktuğuna delâlet eder.
Torun

Rüyanızda kendinizin veya akrabalarınızdan birinin torununu görüp sevdiğinizi görmek, aile içinde sevildiğinize ve onlara karşı gösterdiğiniz düşkünlük ve sevgiye karşı onlardan da mukabele gördüğünüze işarettir.
Toz

Toz görmek, maJ ve nimete delâlet cder.lbni Şirin'e göre, rüyasında bir yerde tozun kalkıp indiğini gören, mal ve nimete erer. GökJe yer arasında sis gibi tozun durduğunu görmek, orada insanların şaşıracağı bir şeyin meydana geleceğine delâlet eder. Cabir Ei-Magribi'ye göre, yerden kalkan tozun yüzüne çarp-ttıgmı gören şiddetli bir musibete uğrar. Kirmâni'ye göre, ellerinin tozunu sildiğini gören, yoksulladır. Bir rivayete göre. tövbe etmesi gerekir. Uîr şeyin üzerine toz " duffunu görmek, maJ edinileceğine delâlet eder. Rüzgârın ikaldırarak göz gözü görmez hale geldiğini görmek, kedere ve sıkıntıya işarettir.
Töhmet

Rüyanızda sanık mevkiine düşüp töhmet altında kaldığınızı görmeniz, yeni tanıştığınız bir kimse yüzünden basımsın derde gireceğine yorumlanır.
Tören

Rüyada herhangi bir törende bulunduğunuzu görmek, bulunduğunuz çevreden başka bir mahalle taşınacağınıza ve yeni yeni arkadaşlar edineceğinize işarettir.
Törpü

Rüyada törpü, üzüntü ile yorumlanır. Rüyanızda bir törpü ile bir şeyi torpillediğinizi görmeniz, işinize engel olmak isteyen kimselerin bulunduğunu ve bunların durmadan aleyhinizde cahştıklarını gösterir. Törpüyü başka bir kimsenin kullandığım görmek, sonunda zarar edecek bir işe girmenize engel olan bazı arkadaşlarım/m bulunduğuna delâlet eder.
Tevbe Süresi

Rüyasında Tevbe sûresini okuyan veya bir başkası tarafından okunduğunu gören, Allah (C.C) tarafından, dünyadan âhirete göç etmeden önce, bütün günahları affolunur. Bu rüyayı gürenin âhiretinin hayır olacağını Kirmanı hazretleri de beyan buyurmuşlardır. Cafer-i Sadık'a (RA) göre, bu rüya sahibi, Hakk Teâlâ'nın sevgili kullan arasına girer. Bu rüyanın sahibi her cihetçe Hakkın rızasını kazanmış, hayır ve hasenat sahibi bir insandır.
Tren

Rüyada hir trende seynhet etmekte olduğunuzu görmeniz, kısa bir yolculuğa çıkarak, kazanç elde edeceğinize işarettir. Trenin bozulup yolda kaldığınızı görmek, hafif bir hastalık geçireceğinize; yola'a.bir tren kazalı ile karşılaşmak, bir tartışmada şahitliğini/e başvurulacağına delâlet eder.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA