Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksim karıştı... İzmir ayakta
11 Haziran 2013 Salı 21:32

Taksim karıştı... İzmir ayakta

İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan binlerce kişi kişi Gezi Parkı eylemlerinin sürdüğü Gündoğdu Meydanı’na kadar yürüdü

Taksim’de polisin bugünkü müdahalesini protesto amacıyla toplanan ve kendilerine “İzmir Emek ve Demokrasi Güçleriö adını veren topluluk 1. Kordon’dan günlerdir Gezi Parkı direnişinin sürdüğü Gündoğdu Meydanı’na doğru, “Her yer Taksim, her yer direnişö, “Faşizme karşı omuz omuzaö sloganlarıyla yürüdü. Aynı saatlerde de Alsancak’daki İzmir Borusu önünden yaklaşık bin avukat İstanbul’da arkadaşlarının gözaltına alınmasını protesto için Gündoğdu’ya yürüdü. İki grup ta aynı zamanda Gündoğdu Meydanı’na girdi.
TANSİYON YÜKSELDİ

Taraftarlar meydanda meşaleler yakıp, çalan müzikler eşliğinde halay çekerken, bir grubun Abdullah Öcalan posteri açması tansiyonu yükseltti. Özellikle taraftar grupları bu grubun üzerine gidince ortam gerildi, bazı göstericiler araya girip kavganın büyümesini önledi. İzmir Barosu Başkanı Sema Pektaş, kalabalığa yaptığı konuşmada tansiyonu düşürmeye çalıştı, “Bu zorbalığa karşı halkın mücadelesidir. Parti bayraklarını indirelim, demokrasiyi yükseltelim'' dedi.
Bu arada Gündoğdu’ya bakan binalara asılan Türk bayraklarının sayısının arttığı, bazı işyerlerinin dev bayraklar astığı dikkat çekti. Kordon’da kamp çadırı kuran Gezi Parkı destekçilerinin etkinlikleri de devam etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA