Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksim Meydanına sabah operasyonu
11 Haziran 2013 Salı 08:12

Taksim Meydanı'na sabah operasyonu

1500 polis saat 7.15 sularında Taksim Meydanı'na girdi.. Küçük gruplarla çatışma yaşanıyor, Gezi'ye müdahale yok

MÜDAHALE ANINI CANLI YAYINDA İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN... 

Sabah 06:00 sıralarında Gümüşsuyu Caddesi başında bulunan Süzer Plaza'nın önünde çevik kuvvet polisleri toplandı. Yaklaşık 20 çevik kuvvet otobüsü ve İETT otobüsleriyle getirilen polislerin ellerinde kaskları ve kalkanlarıyla bekledi, geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı. 

Polis daha sonra Gümüşsuyu Caddesi'nden Taksim Meydanı'na doğru yürümeye başladı. Çevik kuvvet ekipleri, caddede kurulan bir barikatı geçti.  Polis ekipleri, saat 07:30 olduğunda Taksim meydanına girdi. Bu sırada eylemcilerin de zaman zaman molotof kokteyli attığı görüldü.

Taksim çevresindeki tüm barikatların kaldırılması için Harbiye ve Kasımpaşa’da da çevik kuvvetin konuşlandığı belirtiliyor.

MÜDAHALEDEN ÇARPICI FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN.. 

POLİSTEN ANONS

Polis, TOMA ve Akrep işliğinde taksim meydanı'na girdi. Polis sürekli olarak "Hiçbir şekilde Gezi Parkına Müdahale Yapılmayacak. Amacımız anıt çevresine düzenleme yapmaktır" şeklinde anons yapıyor.

taksim-resimm.jpg

KÜÇÜK GRUPLAR TAŞLA KARŞILIK VERİYOR

Polisin müdahalesine küçük çapta direniş gerçekleştiriliyor. Gezi Parkı'ndaki büyük çoğunluk, sağduyu ile yerlerinde beklerken, Talimhane tarafında yüzleri maskeli gruplar polise taşla ve molotoflarla saldırıyor. 

Bu gruplara, biber gazıyla değil TOMA'lardan sıkılan sularla müdahale ediliyor.

Polisin anonslarına rağmen taşlamalar devam edince, çok sert bir gazlı müdahale başladı. Taksim Meydanı gaz bulutuna büründü. 

Tarlabaşı, Sıraselviler ve Elmadağ yönüne kaçan eylemciler, polise taş, molotofkokteyli ve misket attı.

VALİ TEŞEKKÜR ETTİ

Vali, Twitter'dan anı anına paylaşmaya devam ediyor. Vali, ''Gezi Parkında bulunan gençler;sizi olaylara sokmak için gayret eden gruplara karşı dikkatli duruşunuz  için size tekrar teşekkür ediyorum. Gençler,Gezi parkı içine,çevresine sis bombası atıp bunu  polisin gaz bombası attığı yönünde kışkırtmalar için kullanacaklara dikkat edin'' diye yazdı. 

Parkın içinde bekleyenler sosyal medya üzerinden fotoğrafları paylaşıyor. Aynı zamanda açılan twitter hastaglerinde pekçok paylaşım yapılıyor.

#boykotbaşlıyor
#DirenGeziSeninleyiz
#ProvokatörlereUYMA

hastagleri şu an TT listesinde.. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA