Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksim Meydanında kalacağız
11 Haziran 2013 Salı 10:50

Taksim Meydanı'nda kalacağız

İstanbul Valisi'nden müdahaleyle ilgili yeni bir açıklama geldi...

Taksim'de yaşananlara ilişkin basın toplantısı yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu,   "Çalışmanın hedefi, Taksim Meydanı'na çıkıldığı andan itibaren kamuoyu ile net bir şekilde paylaşılmış, hedefleri, sınırları ve kapsamı doğrultusunda detaylı bilgi kamuoyuna detaylı bir şekilde paylaşılmıştır" dedi.

Vali Mutlu, şunları söyledi:

"Bu paylaşımlarda ifade edildiği gibi kesinlikle Gezi Parkı ile ilgili orada bulunan insanlara, gençlere yönelik herhangi bir müdahalenin olmayacağı, keza bu müdahale kapsamında, Taksim'e yönelik de herhangi bir müdahale yaklaşımı içinde bulunmadığımızı ifade ettik ve bu çerçevede şu ana kadar gayretlerimizi yoğun bir şekilde sürdürdük ve gerek Atatürk Anıtı gerekse AKM, alan etrafında bulunan önemli miktardaki ifade etmiş olduğum metaryaller toparlandı."

"KONTROLLÜ DURUŞUMUZU MUHAFAZA EDİYORUZ"

Küçük çapta müdahalelerin olduğuğunu kaydeden Mutlu, "Bu çalışmalar yapılırken, herkesin gördüğü gibi fevkalade dikkatli bir şekilde bu çalışmasını yürütmeye çalışan emniyet mensupları ile bazı münferit grupların kişisel veya küçük gruplar halinde çatışmaya girmek istedikleri ve bu çerçevede polisimizle de yer yer çatıştıkları görüldü. Bunlara gerekli müdahaleler yapıldı. Bu marjinal grupların şu an itibariyle amaçlamış oldukları daha büyük çapta çatışma yaratma ortamına fırsat verilmedi. Şu anda Taksim Meydanı ve çevresinde, sakin bir bekleyiş içerisinde kontrollü duruşumuzu muhafaza ediyoruz" diye konuştu.

"UFAK YARALANMALAR BERELENMELER SÖZ KONUSU"

Vali Hüseyin Avni Mutlu, Taksim Gezi Parkı'ndaki gelişmelerle ilgili, "Şu anda çatışmalarda, ciddi, hastanelerde yaralı olarak tedaviyi gerektirecek herhangi sıkıntı olmamıştır. Ama tabiki çatışmaların getirmiş olduğu ufak yaralanmalar berelenmeler söz konusu. Polis aracımızın molotoflorla yakılmasına kadar alanda bizler

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA