Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksimde korkutan görüntüler
17 Haziran 2013 Pazartesi 11:04

Taksim'de korkutan görüntüler

İl Binası önüne gelen eli sopalı ve taşlı saldırganlar, CHP İstanbul İl Binası’na girmek istedi.

Taksim ve çevresinde çok sayıda kişi gözaltına alındı. Şişhane'de bulunan CHP il binası bir grubun taşlı saldırısına uğradı.

İl Binası önüne gelen eli sopalı ve taşlı saldırganlar, CHP İstanbul İl Binası’na girmek istedi. İl Binası’ndaki CHP’li gençlerin bina önünde toplanması üzerine binaya giremeyen grup ellerindeki taşlarla il binasının giriş kapısının camlarına saldırdı. Saldırı haberini alan CHP’li yöneticilerin il binasına geldiği haberiyle binaya giremeyen grup ağır küfürler ve hakaretlerin ardından bina önünden ayrılarak Kasımpaşa yönüne doğru kaçtı. Saldırganların "Ya Allah Bismillah Allahu Ekber" diye bağırdıkları belirtildi.

Taşlı saldırı olduğu sırada CHP Milletvekilleri Melda Onur ve Binnaz Toprak'ın binada olduğu öğrenildi.

ELLERİNDE BIÇAKLAR VARMIŞ

'Melda Onur ve parti görevlileriyle parti binasında çalışıyorduk. Binada gazdan etkilenmiş birçok genç de vardı. Bulduğumuz bir hemşire tedaviye yardımcı oluyordu. Bu sırada 35-40 kişilik bir grup saldırmış.'

'Ben aşağıda değildim, onları görmedim. Görenler ellerinde bıçaklar olduğunu söylediler. Bazılarının elinde de sopa olduğunu görmüşler. Onlar saldırınca parti binasındaki gençler de aşağıya inip içeri girmelerine engel oldu. Hemen Haluk Koç’u (Genel Başkan Yardımcısı) aradık, o da İçişleri Bakanı’nı aramış.

'İçişleri Bakanı hemen durumu kontrol altına alacağına dair teminat vermiş. Şu anda hala parti binasındayız. Başbakan’ın CHP’yi hedef göstermesi çok tehlikeli bir şey. Bu gergin ortamda insanları yumuşatması gerekirken bilakis galeyena getiriyor." 

elisopaliic.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA