Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksimde masada, İstiklalde yerde iftar
09 Temmuz 2013 Salı 23:11

Taksim'de masada, İstiklal'de yerde iftar

İstiklal Caddesi'nde ve Taksim Meydanı'ndaki iftar yemekleri İstanbullulara bir ilki yaşattı..TOMA'lar eşliğindeki iftar Gezi Parkı'nda bitti

Ramazanın ilk iftarI Taksim Meydanı’nda yapıldı. Geleneksel olarak ramazan çadırlarında verilen iftar yemeği Taksim Meydanı'na getirilen masalarda açık havada yenildi.

taksimoruc002.jpg

Beyoğlu'nda ise bambaşka bir iftar yemeği vardı. Anti-Kapitalist Müslümanlar ve Devrimci Müslümanlar gruplarının çağrısıyla gerçekleşen iftarda dev bir yer sofrası kuruldu.

İstiklal Caddesi'nde toplanan kalabalık iftar yaptıktan sonra Gezi Parkı'na yürümek istedi. Çok sayıda çevik kuvvet polisi önce göstericilerin parka yürümesine izin vermeyerek, dağılmaları konusunda ikazlarda bulundu. Bu sırada eylemciler slogan atarak İstiklal Caddesi girişinde bekleyişini sürdürdü. Bir süre sonra çevik kuvvet ekipleri ve hazır bekletilen TOMA'lar caddeden geri çekildi. Ellerinde Türk bayrakları bulunan göstericiler de "Her yer Taksim, her yer direniş", "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" şeklinde slogan atarak Gezi Parkı'na akın etti. Kalabalığın parktaki bekleyişi devam ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA