Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksimde müdahale başladı!
15 Haziran 2013 Cumartesi 21:16

Taksim'de müdahale başladı!

Taksim'de polisten uyarı: Değerli vatandaşlar, yapmakta olduğunuz kanunsuz işgal eylemine son verin ve dağılın. Polis bu uyarısının ardından eylemlerin 19. gününde müdahaleye başladı

Polis, "Grup dağılmadığı takdirde zor kullanılarak dağıtılacaktır. Size yaptığımız son uyarılar. Yaptığınız işgal eylemine son verin" anonsu yaptı.

Gezi Parkı eylemlerinin 19. gününde Taksim Meydanı, 20.30 itibarıyla hareketlendi. Polis, Gezi Parkı eylemcilerine dağılmalarına yönelik anons yaptı. Meydan'da bekleyen göstericiler dağılmayınca 20.50 sularında polis müdahalesi başladı.

polis-mudahale-1.jpg

Polis anonslarında "Grup dağılmadığı takdirde zor kullanılarak dağıtılacaktır. Size yaptığımız son uyarılar. Yaptığınız işgal eylemine son verin" ifadeleri kullandı. Polisin anonslarına Gezi Parkı merdivenleri ve meydan çevresinde biriken kalabalık yuhalayarak tepki gösterdi.

Polis ilk anonsundan sonra yaklaşık yarım saat bekledi. Ardından biber gazı ve tazyikli suyla müdahale başladı.

Meydan, müdahalenin ardından büyük ölçüde boşaldı. Gezi Parkı'ndaki eylemcilerin bekleyişleri sürüyor.

polis-mudahale-2.jpg

Polis 21.00 itibarıyla TOMA'ları Gezi Parkı'na yöneltti. Polis ekipleri de Gezi Parkı'na girdi. Polis, parktaki bayrak ve flamaları topluyor.

İstiklal Caddesi'ne yönelen bir başka polis grubu da buradaki tedbirlerini artırdı. Biber gazı ve tazyikli suyla İstiklal Caddesi girişinde de müdahalede bulunuluyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA