Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taksimde TOMAlı polis müdahalesi
06 Temmuz 2013 Cumartesi 20:58

Taksim'de TOMA'lı polis müdahalesi

Taksim Dayanışması'nın çağrısı ve su savaşı için Taksim'e gelen gruplara polis müdahale etti.

qTazyikli su ile yapılan müdahale sırasında gruplar İstiklal Caddesi ve Sıraselvilere yöneldi. Polis, göstericilerin peşinden müdahale ederek ilerliyor. 

TAKSİM'DE SU SAVAŞI YAPANLARI POLİS UZAKLAŞTIRDI

Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde saat 18.00'da biraraya gelen kalabalık su savaşı yapmaya başladı. Su savaşı sürerken, "Heryer Taksim heryer direniş" sloganları yükseldi. Bu sırada polis, su savaşı yapan kalabalığı anıt çevresinden uzaklaştırmak için üzerlerine doğru yürüdü. Çevik kuvvet, su savaşı yapanları iterek alandan uzaklaştırdı.

İSTİKLAL CADDESİ'NDE BİBER GAZLI VE TAZYİKLİ SU İLE MÜDAHALE

Eylemcilere müdahale eden bir grup çevik kuvet polisi, Galata Kulesi'ne kadar göstericilerin peşinden gitti. Polisler, Taksim Meydanı'na geri dönerken İstiklal Caddesi'nde bazı vatandaşlardan tepki gördü. Polis, İstiklal Caddesi ve ara sokaklarda bulunan gruplara biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu. İstiklal Caddesi'ndeki çok sayıda kişinin biber gazından etkilendiği görüldü.

İSTİKLAL CADDESİ'NDE POLİSE TEPKİ

Eylemcilere müdahale eden bir grup çevik kuvet polisi, Galata Kulesi'ne kadar göstericilerin peşinden gitti. Yaklaşık 30 polis, Galata'dan İstiklal Caddesi'ni kullanarak Taksim Meydanı'na dönmek istedi. Polis, İstiklal Caddesi'nde ilerlerken vatandaşların tepkisi ile karşılaştı. Bunun üzerine polisler hızlı adımlarla Taksim Meydanı'na doğru ilerledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA