Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Tek dilli Bahçeli

28 Nisan 2013 Pazar 08:02

Cuma günü MHP Genel Merkezinde Sayın Devlet Bahçeli, Murat Büyükçelebi, Rıza Zelyut, Metin Özkan'dan oluşan Güneş Gazetesi ekibini kabul etti. Uzun sohbetimiz sonucunda anladım ki karşımızdaki insan bir siyasetçiden çok bir entelektüel.... Sorunlara; asla MHP'nin çıkarları açısından bakmıyor.


Bu yüzden de o tek dilli bir liderÖ Sakın bu tek dilliliği; "tek resmi dil" gibi anlamayın.

Bugün siyaset dünyamıza bakın; MHP Lideri'nin tek diline karşın 10 dili olan liderler olduğunu göreceksiniz.

Sayın Bahçeli ile yaptığımız görüşmenin ayrıntıları gazetemizde yer alıyor. Gelin ben size nedir bu on dil; onu anlatayım.

***

Tarihimizde "Türk" adını millet adı olarak, 30'dan fazla halkın üst kimliğinin adı olarak  kullanan Gök Türkler; 550 yılından 580 yılına kadar öyle bir savaştılar ki Moğolistan'dan Urallar'a kadar uzanan Avrasya bozkırlarını ele geçirdiler. Ve Rumlarla(Bizans Devleti) komşu oldular.

Rumlar; Gök Türklere verdikleri sözlerde durmadılar. Devletin Volga-Ural hattını (Batısını) yöneten Türksanf (Tan Han), Bizans elçisini kabul ettiğinde öfkelenerek ona şöyle dedi: "Ağzında on dili ve bin yalanı olan Rimler (Rumlar) siz değil misiniz?"

Sonra on parmağını ağzına sokup çıkartarak devam etti: "Şu anda benim ağzımda on parmağım olduğu gibi siz Rumların ağzında da on diliniz var. Bir dilinizle bana; bir dilinizle benim kölelerim olan Verhonitlere yalan söylüyorsunuz."

Bu uzun konuşmanın ayrıntıları için, "Yabancı Kaynaklara Göre TÜRK KİMLİĞİ" isimli kitabıma bakabilirsiniz.

OY İSTEMİYORUM

Bir partinin genel başkanının; "Ben partime oy istemiyorum!" demesi duyulmuş bir şey değildir. Ama o tek dilli olduğundan böyle konuşabiliyor.  MHP Lideri'ne sordum:

"Başbakan Erdoğan; ikide bir MHP seçmenine seslenip sizi kötülüyor. Acaba siz de AKP seçmenine bir çağrıda bulunacak mısınızı?"

Cevap ilginçti: "Ben de birçok konuşmamda AKP'ye oy veren değerli yurttaşlarımızı uyardım. Bu çağrımı, AKP'yi bırakın MHP'ye oy verin diye yapmadım. AKP'ye oy veren halkımız; Türkiye'yi bölmek için oyunlar kuran bu partiye bir ceza versin de isterse MHP'ye oy vermesin."

Sayın Bahçeli'ye Alevilerin taleplerini de hatırlattım. Kendisi; bu barışçı taleplerin karşılanması için TBMM'de hükümete çağrıda bulunduğunu da vurguladıktan sonra dedi ki: "Rıza Bey; bakın bizim belediyelerin olduğu yerlerde imkanlar ölçüsünde cem evi talepleri karşılanmıştır. Daha yakında Osmaniye Belediye Başkanı'na söyledim: Yer bulun; yok ise satın alıp tahsis edin, yardımcı olun, dedim. Bunu da ilk kez burada size açıklıyorum. Bu tür çalışmalarımızı da Alevi kardeşlerimiz bize oy versinler diye değil; bir ihtiyacı karşılamak için yapıyoruz"

KÜRDİSTAN İÇİN

MHP Lideri Bahçeli; çözüm süreci denilen sürecin; ABD tarafından hazırlandığını; bunun metninin terör elebaşısı Öcalan'ın eline tutuşturulduğunu ve onun tarafından açıklandığını söylüyor. Çözüm sürecindeki hedefin de Birleşik Kürdistan devletini kurmak olduğunu vurguluyor. Şu saptama çok dikkat çekici: "Kürdistan'ı kurma süreci; 1991'de Tayyip Erdoğan, Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken başlatıldı. Erdoğan, Mehmet Metiner'e bir Kürt Raporu hazırlatmıştı. Çözüm sürecinin ilk resmi metni odur. Şimdi ABD ve AB desteğiyle İsrail'in de işine yarayacak bir Kürdistan kurdurmak için harekete geçtiler. MHP işte bu yıkım projesine karşı. Bu yüzden de iktidar; partimize tuzak kurmaya çalışıyor; bizi fezlekelerle yıldırmaya uğraşıyor."

Bu projeye karşı MHP; sokağa inmeyecek ama meydanları da dolduracak.

Son söz: "Bölücüler boşuna şımarmasınlar. Türkiye sahipsiz değildir."

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA