Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Tesbih taneleri gibi karşımıza dizildiler’
30 Nisan 2013 Salı 11:39

‘Tesbih taneleri gibi karşımıza dizildiler’

Başbakan Erdoğan, muhalefete ve Süleyman Demirel’e Perinçek ile yüklendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da düzenlenen il ve ilçe başkanları toplantısında, 2014 yılının seçim yılı olacağı uyarısında bulundu.

‘Mühteşem süreç’

‘Asrın projesi’ olarak tanımlanan projeleri tamamlayacaklarını söyleyen Erdoğan, “Türkiye’de tarih yeniden yazılırken, hiçbiriniz bu muhteşem sürecin dışında kalmayacaksınız” dedi.

MHP’yi anlatacaklar

Cumhuriyet’in güçlü bir çınar olduğunu, ancak CHP ve MHP’nin Cumhuriyet’i her zaman korumaya muhtaç bir filiz gibi gördüğünü ifade eden Erdoğan, “10 yıldır, ‘Öldük, bittik, bölünüyoruz, parçalanıyoruz, sarsılıyoruz’ diye feveran ediyorlar ” dedi. Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’ye şöyle yüklendi:

“Gönder beni Yüce Divan’a diye meydan okuyor. Yüce Divan seni kabul eder mi etmez mi bilmiyorum. Olur ya zaman aşımına girdi, girmedi. Milletin hafıza kayıtlarına girsin diye arkadaşlarıma, ‘bütün hazırlıkları getirin’ dedim. Bunları açıklayacağız ve sizlere göndereceğimiz belgeleri sizler halkımıza anlatacaksınız. Bunların kirli yüzlerini görsünler.”

‘MHP, İP’nin yedeği’

Erdoğan, şunları söyledi:

“Derslerini defalarca aldılar ama ezberlerini yapamadılar. Şu anda, çözüm sürecinde, aynı blok, aynı cephe, birkaç eksiğiyle, fazlasıyla yine tespih taneleri gibi AK Parti’nin karşısına dizildiler. CHP, MHP, Türkiye Komünist Partisi, emekli siyasetçiler, milletin defterini dürdüğü siyasetçiler, sandığa gömülüp oradan çıkamayan siyasetçiler, İşçi Partisi’nin önderliğinde, yeniden kucaklaştılar.”

‘Kandil’i davet ederler’

“Dün lakabı ‘çoban’ olanlar, şimdi İşçi Partisi’nin koyunu oldular. Güya ulusalcı CHP, İşçi Partisi’nin piyonu oldu. Güya milliyetçi MHP, İşçi Partisi’nin yedeği haline geldi. İşçi Partisinin şu anda Silivri’deki lideri, 1990’lı yıllarda Beka Vadisi’ne gitti, terör örgütü liderleriyle sarmaş dolaş fotoğraflar çektirdi. MHP, CHP, İşçi Partisi, ortak eylemlerinde bir zahmet o fotoğrafları da kullansınlar. Bunlar iktidara gelseler, Kandil’e davetiye gönderir, teröristleri geri buyur ederler.”

Başkanlık sistemi için Osmanlı örneği

“Bir başkanlık sistemi tartışılıyor. İlk defa bunu bizim Genel Başkanımız veya Başbakanımız mı söyledi? Bunu geçmişte Allah rahmet eylesin Turgut Bey söyledi, Sayın Demirel söyledi. Kaldı ki bu bize yabancı bir anlayış da değil. Ecdadımız tarihe baktığımız zaman, bunun benzerini Osmanlı yaşamış. Dünyada en gelişmiş ülkeler şu anda bu başkanlık sistemini yaşıyor. Amerika aynı şekilde, Rusya aynı şekilde. Yarı başkanlık denileni Fransa yaşıyor. Latin Amerika ülkeleri bunu yaşıyor. Dünyada 100’ü aşkın ülke şu anda bunu yaşıyor.”

Kışla belki rezidans olur

“Çılgın projeler diyoruz. Bir çılgın projenin gerçekleşebilmesi için bize hendek atlatıyorlar hendek. Çok kısa bir zaman içinde Kanal İstanbul’un da ihalesini yapacağız. Taksim gezi alanı dedik. Hemen buna da karşı çıktılar. Çanak çömleği koruyorsun da oradaki tarihi kışlayı neden korumuyorsun? Denizin dibindeki 3-5 tane çanak çömlek bulunmuş, çatal, kaşık bulunmuş bunları koruyorsun ama Taksim Meydanı’ndaki kışlaya hayır diyorsun. Bu tabi kışla olmayacak. AVM, belki rezidans olarak hizmet görecek...”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA