Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TFF yabancı sayısında kararını verdi
05 Temmuz 2013 Cuma 14:09

TFF yabancı sayısında kararını verdi

Demirören, 6+0+4 uygulamasına devam edileceğini açıkladı

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, yabancı sayısının daha önce açıklandığı gibi 6+0+4 olarak kalacağını duyururken AB ülkesi statüsünde oyuncu oynatma talebini de reddettiklerini belirtti. 

Demirören; TFF'nin İstinye'deki binasında düzenlediği toplantıda külüplerin yabancı kontenjanıyla ilgili "6+2+2" talebini kabul etmediklerini , "6+0+4" ile yola devam kararını verdiklerini söyledi. Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, statüde değişiklik olmayacağını ve AB üyesi ülkelerin futbolcularına Türkiye, AB üyesi olmadığı için müsaade edemeyeceklerini de açıkladı.

Demirören şöyle konuştu:

"13 Haziran'da bir karar vermiştik. Hatta geçen sene Haziran ayı başında kulüp temsilcileriyle yabancı sayısı konusunda uzun uzun konuştuk. Bu konuşma sonrasında geçen seneki sistem için kulüplerin olurunu, teşekkürünü aldık. Bunu bu seneden açıklayın dediler, biz de şimdiden açıklarsak zorlanabilirsiniz dedik, zorlayın ki uygulayalım dediler. Biz de kararı açıkladık. Geçen Mali Kongre sonrasında statü olarak kararın da uygulanacağını açıkladık. 17 Kulüp bunun değişmesi için başvuruda bulundu. Gündeme almadık ama değerlendirdik. Bazı yöneticilerimiz olmasını istiyor ama bu sene futbol ligi, 6 yabancı sahada 4 yabanı tribünde şeklinde olacak"

"YARIN AFRİKALILAR DA TALEPTE BULUNUR..."

"Bize gelen bir teklif de AB statüsünde oyuncuların serbest kalmasıydı. Maalaesef Türkiye AB üyesi değil. Tabii ki AB üyesi ülkeler kendi statüsüne sokabilir oyuncuları. Ama dışarıdan gelen oyuncuyu biz sokamayız. Yarın Afrikalılar da çıkar, Müslüman ülke oyuncuları bizler de geliyoruz der. Türki cumhuriyetler zaten serbest. Bu nedenle bunu da geri çevirdik. Aldığımız kararın da sonuna kadar arkasındayız."

"İSTİFA ETMEYECEĞİZ. SEÇİM 2015'TE"

"Şunu da söyleyeyim, istifa etmeyşeceğiz. Seçim zamanı geldiğinden de federasyonda sandıklar konulur. Sonuna kadar buradayız. Seçim tarihi ise 2015". 

"UEFA'NIN ADİL OLMASINI BEKLİYORUZ"

"Biz kulüplerimize hukuki olarak belge isterlerse yardımcı olabiliriz ama daha fazlasını yapamayız. Kulüpler kendi savunmalarını kendileri yapıyor ancak Steau Bükreş olayında olan örnek baz alınarak UEFA'nın adil olmasını bekliyoruz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA