Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TMMOBa Gezi faturası
10 Temmuz 2013 Çarşamba 02:44

TMMOB'a Gezi faturası

Gezi eylemlerini destekleyen Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nin en büyük para kaynağı son dakika önergesiyle elinden alındı

Genel Kurul’da “Torba Yasa Teklifi” görüşülürken hükümet, Gezi olaylarını destekleyen TMMOB’un yetki ve gelirlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devrini öngören bir son dakika önergesi verdi. Önergede, “Harita, plan, etüt ve projeler, idare ve ilgili kanunlarda açıkça belirtilen yetkili kuruluşlar dışında meslek odaları dahil başka bir kurum veya kuruluşun vize veya onayına tabi tutulamaz, tutulması istenemez” ifadeleri yer aldı.
CEZALANDIRIYORSUNUZ 
 TMMOB’u ayakta tutan gelir ve yetkilerin alınmasına sert tepki gösteren CHP, hükümeti suçlayarak, “Gezi’nin intikamını alıyorsunuz” dedi.

 CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, “TMMOB’u Gezi eylemlerini destekledikleri için cezalandırıyorsunuz. Bu önergeyle Gezi’nin faturasını TMMOB’a çıkarıyor hükümet. Gezi Parkı nedeniyle Hükûmetin cadı avı operasyonunun bir uzantısı, bir parçasıdır bu. Gezi’nin intikamını alıyorsunuz. Toplumu kutuplaştırmanın peşindesiniz” diye konuştu.
MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ise, 500 sivil toplum örgütlerinin budanmasının doğru olmadığını savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA