Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Topbaştan, Gezi olaylarının ardından değerlendirmeler
20 Haziran 2013 Perşembe 13:49

Topbaş'tan, Gezi olaylarının ardından değerlendirmeler

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gezi Parkı olaylarının ardından değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gezi Parkı olaylarının ardından değerlendirmelerde bulundu. Topbaş, belediyenin zararının 60 milyon lira civarında olduğunu söyledi.

Topbaş, bundan sonrda bütün projelerin halkla paylaşılacağını ifade ederken, "Bir otobüs durağının yeri bile değişse halka sorulacak" diye konuştu.

Kadir Topbaş, zabıtaların çadır yakmasıyla ilgili soruya "4 zabıta memuru açığa alındı, taşeron 3 zabıta memurunun iş akdi feshedildi" yanıtını verdi.

Gezi Parkı'ndaki çalışmalarla ilgili de bilgi veren Topbaş, 1000 personelle çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve 129 büyük ağaç dikiminin yapılacağını kaydetti

Kadir Topbaş, şu ifadeleri kullandı: "Taksim Meydanı’nın daha nezih olması için çalışmalar devam ediyor. Otobüs peronları olmayacak. Sıkıntıları el birliğiyle İstanbullularla birlikte aşacağız.  

300’e yakın sanatçı, mimar ve STK temsilcileriyle görüştüm, bunu medyaya yansıtmadım. Olayların ilk gününde yüzde 95’i ağaçların sökülmeye başlandığı, Topçu Kışlası’nın inşaatına başlandığını zannettiler. Demek ki algı yönetiminde eksiklik olmuş, başka yanlışlar var. Bu hafta içinde turizm sektörü temsilcileri ile görüşeceğiz. Çeşitli ülkelerin belediye başkanlarına STK’larına da mektup göndereceğim. Bütün projeler halkla paylaşılacak, halka anlatılacak ve görüşleri alınacak. Bir otobüs durağı değiştirilirken bile sorulacak. Yol ve güzergah değişikliğiyle ilgili bilgi verilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA