Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Trabzonspor, inzibatların takımı mı?

13 Temmuz 2015 Pazartesi 11:04

Basketbolla ilgili NBA’den bir dostumla konuşuyordum; “Askerin vesayeti kalktı diyorsunuz ama basketbolda inzibatların takımı var" dedi. Önce ne dediğini anlamadım, “Ne inzibatı?” dedim. Meğer Amerikalı dostum, Medical Park'ın destek verdigi Medical Park Trabzonspor takımının kısaltmasını Trabzon MP olarak görünce, İngilizcesi “Askeri polis” demek olan “Military Police”in kısaltması MP’den ötürü öyle sanmış. Trabzon’un sevilen siması Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta'ya duyurulur.

Wimbledon ve BNP

Wimbledon Tenis Turnuvası’nı Lig TV ekranlarından zevkle izliyoruz. Tenisi ülkemizde de sevdirmek için güzel organizasyonlar yapılıyor. BNP Paribas İstanbul Cup da bunlardan biri. Ne var ki, müsabakaların oynandığı kortlar İstanbul'un merkezine tam 90 kilometre uzakta. Hal böyle olunca, kimse izlemeye gitmiyor. Esenyurt'un içinde de turnuvayı duyuran fazla bir afiş olmayınca turnuva pek ilgi görmüyor.

Yelkenler su alıyor

Hafta içinde Moda Deniz Kulübü’nde Atatürk Moda'da Yarışı’nın ödül dağıtım töreni vardı. Moda Deniz Kulübü Başkanı Teoman Taşpınar, yaptığı konuşmada, yelkendeki bozuklukları dile getirince, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Serhat Belli, yanıt vererek kulübü terk etti. Yelkenler su almadan küskünleri barışmaya çağırıyoruz.

Arda hep ağlatacak

Türk sporcular yurtdışında başarılı olunca duygulanan bir insanım. Arda Turan bugüne kadar bize çok mutluluk göz yaşı döktürdü. Arda Barcelona’ya transfer olduğunda menajeri Ahmet Bulut ile sarılıp ağlamış. Bizler de o başarılı oldukça Attila İlhan’ın 'O mahur beste çalar Müjgan’la ben ağlaşırız” şiirindeki gibi çok ağlayacağız gibi duruyor; ne dersiniz…

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA