Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trafik yoğundu...
29 Mart 2013 Cuma 13:42

Trafik yoğundu...

Derenin ortasında lüks cipinin üzerinde kurtarılmayı bekledi

BURSA'da yoğun trafikten kurtulmak için suları yükselen derenin içerisinden geçmek isteyen 29 yaşındaki Serkan Genç, kullandığı lüks cipin motorunun su alması sonucu derenin ortasında mahsur kaldı. Aracın camından tavana çıkıp 45 dakika burada kurtarılmayı bekleyen Genç, itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu aracıyla birlikte dereden çıkartıldı.

Merkez Osmangazi İlçesi’nde bulunan ve Dikkaldırım ile Odunluk mahallelerini ayıran Nilüfer Deresi’ndeki sular, yoğun yağmur ve Doğancı Barajı’nın kapaklarının açılması sonucu yükseldi. İnşaat şirketi sahibi olduğu öğrenilen Serkan Genç, bugün sabah saatlerinde trafiğe takılmamak için 200 bin dolar değerindeki lüks cipi ile derenin içinden geçerek İzmir Yolu’na çıkmak istedi. Cipiyle dereye giren Serkan Genç’in aracının içi bir anda suyla doldu. Aracın motorunun da durması üzerine hareket edemeyip derenin içerisinde mahsur kalan Genç, camını açtığı cipin tavanına çıktı.

Genç’in cep telefonu ile haber vermesi üzerine kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri 1.5 metre derinliğindeki suya girerek çelik halat taktıkları cipi vinç yardımıyla suyun kenarına çekti.

Aracın tavanında yaklaşık 45 dakika boyunca mahsur kalan Genç, bir arkadaşını alıp sahibi olduğu inşaat alanına gitmek istediğini belirterek, "Trafik yoğun olduğu için dereden karşıya geçmek istedim Her gün bu yolu kullanıyorum ama bugün sular yükselmiş. Aracın motoru durunca mahsur kaldım. Ben de aracın tavanına çıkarak yardım istedim" diye konuştu.

Bölgede bulunan uyarı tabelalarını kimsenin dikkate almadığını ifade eden Dikkaldırım Mahalle Muhtarı Mustafa Özderya, "1 ay önce de servis minibüsü içerisinde çocuklarla aynı yerde mahsur kalmıştı. Belediyenin köprü çalışmaları devam ediyor. Ancak vatandaşlarımız çok sabırsız" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA