Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

TRT’den müthiş manşet

06 Mart 2015 Cuma 13:48

TRT Spor, Derya Oruçoğlu'nun Genel Yayın Yönetmeni olmasının ardından atağa kalktı. Son hamlesi, Spor Manşet programında oldu. Cem Dizdar'ın karşısında artık, yıllarca beraber çalıştığımız, tecrübeli gazeteci ve programcı Bülent Tuncay var. Bülent'in 25 yıllık deneyimi ve Cem Dizdar'ın farklı yorumları bu programı kısa sürede sporseverlerin gönlünde zirveye taşıyacaktır diye düşünüyoruz. TRT gibi dev bir okulun bunca kaynağını eski yıllarda atıl tutmasına akıl sır erdirememiştik. Derya Oruçoğlu’nun özel sektördeki tecrübesiyle TRT’yi yeni Türkiye’ye yakışan bir kanal yapacağına eminiz.

Alkışlar Yıldırım’a

Topluluk psikolojisi biraz garip, sahanın içindeki 5 tane savunmasız kıza ana avrat küfür etmek pek hoş değil. Fenerbahçe - Galatasaray Kadınlar Basketbol Ligi’nde sarı - kırmızılı kızlara edilen küfüre isyan eden Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a alkışlarımızı gönderiyoruz. Trabzonspor da dahil, 4 büyüklerin bir yeri milat kabul edip küfür konusunda işbirliği yapması lazım. Yoksa, “Geçen maçta siz küfür etmiştiniz” mantığıyla bir yere varamayız. Hoş kabahati salt maça giden taraftarlarda da aramamak lazım. Trafikten, meclise, evden okula kadar küfürü hayatımızdan atmak en doğrusu. Küfürün en çok edildiği yerler, basketbol ve futbol maçları. Basketbol Federasyonu ile Futbol Federasyonu nasıl önlemler geliştirerek küfürü yok edebilirler bilmiyoruz, ama her türlü desteğimiz onlarla.

ALS hastaları

Merhum futbolcu Sedat Balkanlı’nın hastalığı döneminde, ALS hastalarının pek çok organizasyonunda bulunmuştum. Onlara mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışan gazeteci dostumuz Tahir Kum’un gecelerine eski futbolcu getirmek için canı çıkardı. Aradığı pek çok şöhret, “Derneğe yardım olsun 10 tane bilet alayım” der, ama geceye gitmeye üşenirdi. Burada özellikle Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim gibi 3-5 ismi ayırıyorum. İşte geçen hafta Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi’nde (NBA) tüm zamanların kuralları alt üst edilerek minik hasta bir çocuğun hayalleri gerçekleştirildi. Utah Jazz, 5 yaşındaki lösemi hastası JP Gibson ile 1 günlük sözleşme yaparak, onu bir maça çıkardı. Minik Gibson’un hayata tutunması için gerekli para, bu şekilde karşılandı. Bizde de bu tip organizasyonlara daha fazla önem verilip destek olunsa, hastalara, ihtiyacı olanlara, umut olur, yaşama sevinci olur.  

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA