Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tükenecek ve mum gibi sönüp gidecektir
29 Mart 2013 Cuma 13:42

'Tükenecek ve mum gibi sönüp gidecektir'

Bahçeli, AKP hükümetinin çözüm ve barış sözleriyle Türkiye'nin temellerini sarstığını belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk milletinin PKK'yla görüşülmesine rıza göstermesi mümkün olmadığı gibi, İmralı canisiyle müzakere yapılmasına da onayı kesinlikle yoktur. Bu kapsamda PKK'nın meşrulaşmasına, Türkiye'nin çökmesine ve Türk milletinin çözülmesine kapı aralayan süreç kâbusunun kabul görmesi hiçbir şart altında düşünülemeyecektir" dedi.

AKP hükümetinin çözüm ve barış sözleriyle Türkiye'nin temellerini sarstığını, PKK'nın siyasallaşmasına göz yumduğunu ve hatta buna taşıyıcılık hizmeti verdiğini belirten Bahçeli, "Başbakan Erdoğan çok tehlikeli bir oyunun içine girdiğinden milli gerçeklerle bağını tamamen koparmış durumdadır. Bu siyaset anlayışının asılsız suçlamaları, haddi aşan sözleri ve kamuoyunu yanıltmak ve yanlışa düşürmek için başvurduğu yöntemleri vahim bir sınıra dayanmıştır. Türk milleti olan biten tüm çirkeflikleri, kurnazlıkları, maksadı karanlık çabaları ibretle izlemektedir" dedi.

"TÜRK MİLLETİNİN PKK'YLA GÖRÜŞÜLMESİNE RIZA GÖSTERMESİ MÜMKÜN DEĞİL" 

Bahçeli, "Uydurma anketlerle çözülme ve çöküş sürecine desteğin arttığını söyleyecek ve bu çerçevede milletimizi hafife alacak kadar körlüğün, basiretsizliğin içine batan Başbakan ve hükümeti, kanaatleri etkilemek, yanlışı kabullendirmek için her tezgaha müracaat etmektedir. Türk milletinin PKK'yla görüşülmesine rıza göstermesi mümkün olmadığı gibi, İmralı canisiyle müzakere yapılmasına da onayı kesinlikle yoktur. Bu kapsamda PKK'nın meşrulaşmasına, Türkiye'nin çökmesine ve Türk milletinin çözülmesine kapı aralayan süreç kâbusunun kabul görmesi hiçbir şart altında düşünülemeyecektir. Görüldüğü kadarıyla Başbakan Erdoğan, aziz milletimize yönelik başlattığı psikolojik harekâtı tüm veçheleriyle beraber sürdürmekte ve millet iradesini çarpıtmak için elinden geleni ardına koymamaktadır. Türk milletinin; algı yönetimi, kamu diplomasisi ve soğuk savaş teknikleriyle yıkıma, yok oluşa ve etnik yağmaya ortak edilme sinsilikleri en hafif tabirle yüzsüzlük ve utanmazlıktır" dedi.

"SİYASET TAVRI HİÇBİR ŞART ALTINDA MASUM VE MEŞRU OLAMAYACAKTIR"

Bahçeli, "Bölücülükten gözü kararan, teröristlerle görüşe görüşe vicdanını körleştiren AKP zihniyetinin, doğruları eğip büken siyaset tavrı hiçbir şart altında masum ve meşru olamayacaktır. Bilinmelidir ki, Türk milleti PKK'yla yapılan pazarlıklara, bölücülüğün normal karşılanmasına ve canibaşının sözde siyasi aktör statüsü elde etmesine tümüyle karşıdır. AKP hükümeti telaş, panik ve aymazlık içerisinde aziz milletimizi kandırmaya cüret etmesinin cevabını şüphesiz alacak, ektiği fitne tohumları başak vermeden çürüyüp gidecektir. Diğer taraftan süreç hezimeti paralelinde, Başbakan Erdoğan aklının dibinde ne varsa ortaya dökmekte, gerçek niyet ve hedeflerini tekraren açığa vurmaktadır" dedi.

"EYALET SİSTEMİ KONUSUNDAKİ İTİRAFI DA HER ŞEYİ NETLEŞTİRMİŞTİR"

Türkiye'nin üniter devlet sisteminin berhava olması demek olan eyalet sistemine sıcak ve olumlu bakan değerlendirmelerinin gündeme yansımasının bu konudaki tespit ve teşhislerimizin ne kadar haklı olduğunu teyit ettiğini ifade eden Bahçeli, "Nitekim Başbakan Erdoğan PKK ve canibaşıyla aynı karede buluşmuş, müşterek gayelerin peşine düşmüş, ortak bölücülük havzasında bir araya gelmiştir. Eyalet sistemi konusundaki itirafı da her şeyi netleştirmiştir. Başbakan Erdoğan'ın devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak ve mevcut rejimi tahrip etmek için PKK'yla kurduğu kontağın iç yüzü esasen bütünüyle deşifre olmuştur. Yeni Büyükşehir Kanunuyla neyin amaçlandığı, nereye varmak istendiği anlaşılmış ve ortaya çıkmıştır."

"MÜZAKERELERE KARŞI DURAN KİM VARSA TACİZ EDİLMEKTEDİR"

"AKP hükümeti Türkiye'yi bölmenin, millet varlığını etnik kalıplara dağıtmanın derdine pişkince düşmüştür" diyen Bahçeli, şunları söyledi: "Bu minvalde, PKK'yla AKP'nin yeni anayasadan beklentisi de tam anlamıyla örtüşmüştür. Başbakan ve hükümeti, Ortadoğu'da yaşanan Arap Baharı'nın bir benzerini küresel güç merkezlerinden aldığı sipariş üzerine ülkemizde de yaşatmak için heyecan içinde harekete geçmiştir. Bunun için milli itirazlar, milli tepkiler ve milli eleştiriler karalanmakta, kapatılmaya çalışılmaktadır. Milli nitelikli talep ve tercihler, endişe ve korkular hiç dikkate alınmamakta, bölücü terörün aklanmasına ve canibaşıyla yapılan müzakerelere karşı duran kim varsa taciz edilmekte, saldırı altına tutulmaktadır. Özellikle, Başbakan'ın bu haftaki grup toplantısında partimizi ve Bursa Kuruluş Mitingimize katılan milli vicdanları hedefine alan bazı değerlendirmeleri akılın ve havsalanın almayacağı kadar tehlikeli ve sorunlu bulunmuştur. Partimizi ve milli değerleri koruma ve yaşatma inanç ve azminde olan yüzbinlerce Türkiye sevdalısını teröristlerle aynı kefeye koyan bu garabet mantık haddini, hududunu fazlasıyla aşmıştır.

"MUTLAKA TÜKENECEK VE MUM GİBİ SÖNÜP GİDECEKTİR"

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan terörist görmek istiyorsa el sıkıştığı, kucaklaştığı, yüz göz olduğu PKK'lılara ve İmralı'daki teröristbaşına bakması mutlaka yerinde ve yararlı olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi ve Türkiye sevdalısı aziz vatandaşlarımızı terörle yan yana getirmek izahı, tevili ve mazereti olmayacak hakaret, hezeyan ve haksızlıktır. Başbakan Erdoğan bu ağır ithamdan, bu ahlaksız sözlerden dolayı bir an önce özür dilemeli, çirkin ifadelerini geri almalı ve pişmanlık duymalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi acilen bunu beklemektedir. Unutulmasın ki, PKK'ya bahar yaşatıp, Türk milletini kara kışa mecbur bırakan müflis siyaset zihniyeti eninde sonunda bitecek, mutlaka tükenecek ve mum gibi sönüp gidecektir" dedi. 

DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA