Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Türkiye, İsrail'in yanında

07 Mayıs 2013 Salı 00:11

Başbakan Erdoğan'ın ikide bir İsrail'e çatmasının danışıklı dövüş olduğu artık iyice belli oldu.

Çünkü; Türkiye; İsrail'in ABD'den sonraki en büyük ortağı ve koruyucusu durumunda.
Bunun en açık örneği;  Türkiye'nin güneyine yerleştirilen füzesavar sistemi oldu. 
Ayrıca Türkiye; Akdeniz'in doğusunu, daha doğrusu yer altı kaynaklarını da İsrail'e terk etti.
 Çünkü muazzam yer altı gazını; Kıbrıs Rumlarını kullanan İsrail çıkartacak.
Ve  üç hafta kadar önce Enerji Bakanımız konuştu: Kıbrıs doğalgazının Türkiye üstünden Avrupa'ya ulaştırılmasından söz etti.
Yani; İsrail çıkartacak; bizi de kullanarak bunu Avrupa'ya satacak.
İsrail, Kıbrıs yakınlarında arama yapmaya başlayınca o sıralar Türkiye posta atmıştı. Piri Reis  araştırma gemisi Doğu Akdeniz'e gönderilmişti.
Ne oldu?
Doğu Akdeniz'in yer altı kaynaklarını; o sahte gösteri atmosferinde İsrail'e telim ettik.

ÖZÜR NEDENMİŞ?


İran'a saldırmayı açıkça dile getiren İsrail'e İran karşılık verir ise bu füzeleri vurmak için ABD, Türkiye topraklarına füze kalkanı kurdu.
Ama yetmedi.
Şimdi; İsrail'i korumak için Türkiye ve üç Arap ülkesine bir görev daha verdi Obama.
Şimdi şu habere dikkat edin: "İngiltere'de Pazar günlerinde yayınlanan Sunday Times gazetesi, İsrail ile Türkiye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ürdün'ün katımlıyla gerçekleşmesi planlanan işbirliği anlaşması ile bölgede İran, Irak, Suriye ve Hizbullah'dan oluşan "köktendinci hilal"in yerine "ılımlı bir hilal"i tesis etmeyi amaçladığını kaydetti.

İsrailli Jerusalem Post gazetesince yansıtılan habere göre, "Girişimin kapsamında İsrailli teknisiyenlerin, Suudi Arabistan ve BAE'nde radar teknolojilerinden elde edilen verilere erişmelerinin karşılığında ortaklarının uzmanlarının Kudüs'ün füze savar ve ileri radar savunma sistemlerinden yararlanabilecek".
Haberin özeti şudur: Türkiye ve üç Arap ülkesi; İsrail'in güvenliğini sağlamak için paralı asker konumuna getirilmişler.
İşte bu yüzden İsrail hükümeti; Mavi Marmara katliamı  nedeniyle Türkiye'den özür diledi.

SURİYE'Yİ VURDU

Haydut devlet İsrail; Perşembe gecesi Şam'ı bombaladı. Pazar günü de Başbakan Erdoğan Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a karşı kükredi.
Durup dururken yapılan bu saldırı; Batılıların "Köktendinci Hilal" dediği; Amerika ve AB karşıtı Şii devletleri çatışmaya çekmek için yapıldı. Aslında İran'ı kışkırtmak için yapılan bu saldırıya, Türkiye sessiz kalarak  arka çıktı; Amerikancı Arap devletleri destek verdi. Böylece "Ilımlı Hilal" denilen ABD  dümen suyundaki Sünni devletler, açık açık İsrail'le saf tuttu. 
Numan Kurtulmuş'un AKP'ye geçmeden önce açıkladığı üzere; zaten AKP iktidarı Van Münit döneminde bile İsrail ile ticari ilişkileri devam ettirdi.
İsrail'in nükleer silahı olduğunu sık sık söyleyen Başbakan Erdoğan; Birleşmiş Milletler'de bu konuda yapılan oylamada; tam tersi bir politika izledi. Ve Türkiye çekimser oy kullandı.
Yine, 1965'ten beri OECD'ye girmek isteyen İsrail'i Türkiye veto ediyordu. Bu vetoyu da Van Münitçi Başbakanımız kaldırdı.
Yaşasın Türkiye-İsrail işbirliğiÖ
Müslüman seçmen de Başbakan Erdoğan'ı bu konuda çok iyi anlıyor. Bakıyorum da eskiden her Cuma cami önlerinde gördüğümüz İsrail karşıtı gösterileri artık yapılmıyor.
Dini bütün kardeşlerimize göre; İsrail Gazze'ye saldırınca kötü, Şam'a vurunca iyiÖ
AKP'ye göre de İsrail müttefik, Suriye düşmanÖ
İşte Türkiye'deki Müslümanlık bu hale getirildi.
Türkiye, ılımlı İslam adı altında ABD ile İsrail'in arkasına takıldı.
Yaşasın Ilımlı İslam-Yahudi işbirliği!

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA