Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyenin şansı ne kadar?
22 Nisan 2013 Pazartesi 15:09

Türkiye'nin şansı ne kadar?

Türkiye Bisiklet Turu'nda görevli turun Medya Koordinatörü Fransız Gilles Leroch, Türkiye'nin şansının oldukça fazla olduğunu söyledi.

'Turkuaz Rekabet' sloganıyla bu yıl 49'uncusu düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun organizasyon komitesi, TBF Asbaşkanı Abdurahman Açıkalın, ilk etabın adından dün akşam tarihi dokuya sahip Lokanta Su'da yemek verdi. Yemeğe katılan organizasyon komitesi üyeleri, Türkiye'nin 2020 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin 2020 olimpiyatlarındaki şansını değerlendiren yarışmanın resmi anonsçusu ve spor yazarı İngiliz Matt Rendall, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun mükemmel olduğunu ve harikulade bir coğrafyada yapıldığını söyledi. Rendall, İstanbul'un 2020 adaylığını ise dinler arası bir köprü olarak değil, kültürlerarası bir geçiş köprüsü olarak gördüğünü kaydetti. Rendall, "Ortadoğu, Asya ve Yunan kültürüne kadar bütün kültürlerin oluştuğu bir geçiş noktası. İstanbul, bu anlamda istediğini alacaktır. Ben bunun olmasını istiyorum" dedi. 

İSTANBUL'UN ŞANSI FAZLA

Yarışmanın sunucusu İtalyan Barbara Pedrotti de Türkiye'nin doğal güzelliklerinin harika olduğunu vurgulayarak, İstanbul'a 2020 olimpiyatları için şans diledi.

Turun başhakemi İsveçli Pierre Curchod ise bisiklet turunu başarılı bulduğunu kaydetti. Curchod, İstanbul'un 2020 olimpiyatlarına ev sahipliği yapması konusunda şansının yüksek olduğunu vurguladı. Curchod, "İstanbul'un olimpiyatları alacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Tura 6 kez katılan ve daha önce 2 kez başhakemlik yapan Belçikalı Phillip Marien ise Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun kalitesini gördükten sonra İstanbul'un 2020 olimpiyatları için büyük bir şansı olduğunu düşündüğünü belirtti.

PARİS 3 KEZ BAŞARAMADI

Paris'in daha önce olimpiyatlara 3 kez aday olduğunu ama bunu başaramadığını dile getiren Turun medya koordinatörü Fransız Gilles Leroch ise, "Türkiye'nin şansı fazla. Türkiye konum olarak avantajlı. Üstelik Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun kalitesini gördükten sonra kanım olimpiyatların 2020 yılında İstanbul'da olacağı şeklinde" diye konuştu.

Tarihi Ağaoğlu Konağı'nda Lokanta Su'daki yemeğe, TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, TBF Asbaşkanı Abdurrhaman Açıkalın, DHA Spor Müdürü Faik Gürses, Süper Lig Hakemi Kuddusi Müftüoğlu ile organizasyon komitesi üyeleri katıldı.

DHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA