Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ü harfiyle başlayan rüyalar
08 Mart 2013 Cuma 10:22

Ü harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca rüyalarınızı yorumluyor
Üniversite

Rüyasında bir üniversitede öğrenci olduğunu görmek, pek yakında eline bir mal veya para geçeceğine yorumlanır. Bir üniversitede ders verdiğini veya konferansta bulunduğunu veya kendisinin konferans verdiğini görmek, bütün sıkıntılarının son bulacağına, yakında müjdeli bir haber alacağına işarettir.
Ünlü bir kimse

Rüyanızda çok ünlü bir kimse ile karşılaşıp onunla konuştuğunuzu görmek, aile hayatınızda daima söz sahibi olacağınıza, eşinizle aranızda hiçbir geçimsizlik ve anlaşmazlık bulunmadığına, eğer bekar iseniz bulunduğunuz işinizde çok sevildiğinize ve hayatta daima başarılı olacağınıza işaret eder.
Üçgen

Rüyada üçgen görmek, yeni bir mülk sahibi olacağınıza veya hükümet nezdinde bulunan bir işinizin arzu ettiğiniz şekilde sonuçlanacağına yorumlanır. Kimilerine göre de, üçgen şeklinde birşey görmek, özel işlerinizde temkinli ve ihtiyatlı olmanız icabettiğine delildir.
Üniforma

Rüyada üzerinizde bir üniforma bulunduğunu görmek, izzete ve büyüklüğe ulaşacağınıza, kadir ve kıymetinizin artacağına alamettir. Üniforma giydiğini gören, yakında büyük bir mutluluğa erişir. Üniformayı üzeirinden çıkardığını gören, beklemediği bir acı ile karşılaşarak üzülecek demektir.
Ücret

Rüyada bir iş karşılığında ücret aldığınızı veya başka birisinin yaptığı bir işe karşılık bir ücret ödediğinizi görmek, yapılan bir iyiliğin karşılığını aldığınıza veya verdiğinize işarettir. Rüyada birisine bîr iş karşılığı ücret ödemek veya sizin yaptığınız bir işe karşılık ücret aldığınızı görmek, hayırlı bir iş yapacağınıza, ve geçiminizin düzeleceğine işarettir.
Üç Aylık Almak

Rüyada sizin veya bir yakınınızın vekaleten üç ayda bir aldığı emekli maaşını almak için bankaya gittiğinizi ve banka kapısında beklediğinizi görmek, çok sabırlı ve tahamüllü bir insan olduğunuzu ve bunun mükafatını da çok yakında göreceğinizi gösterir. İşinizde çok yorulduğunuz için yıllık izninizi almaya hak kazanmış olup, bunu da yakında elde edeceksiniz. Yaşlı bir aile dostunuzun bu hususta yardımını ve ilgisini görerek memnun olacaksınız.
Üç Yapraklı Gonca

Rüyada üç yapraklı yonca görmek bir tarlada onun dört yapraklısını aramak, yüklü bîr paraya kavuşmaya ve talihin birden bire iyiye dogru yükseldiğine işarettir. Bir tarlada veya bir bahçede üç yapraklı yoncalar arasında dört yapraklısını aradığınızı görmek, eğer bulursanız bütün muradınızın olacağına, aradığınız halde bulamadığınız takdirde, arzunuzun biraz gecikeceğine işaret eder.
Üflemek

Rüyanızda bir ateşi yanması için üflediğinizi görmek, bir işe yatırım yaptığınıza; bir lambayı söndürmek için üflediğinizi görmek, bir kimsenin size karşı yaptığı kötü bir muameleden dolayı ona kızdığınıza ve sinirlendiğinize işaret eder. Bir yakınınızın vücudunda bulunan bir yarasının acısını dindirmek için üflediğinizi görmek, o kimseye karşı bir kin duyduğunuza; yemek pişirmek için yanan ateşi üflediğinizi veya bir sobanın yanması için üflediğinizi görmek, aileniz tarafından istemediğiniz bir iş yapıldığı için onlara karşı olan hiddetinize işarettir. Kimisine göre; üflemek, evlada ta'bir olunur. Bir kadının ateşe üflemesi kız çocuğu doğuracağına; bir erkeğin eşinin gözündeki bir çöpü çıkarmak için gözüne üflediğini görmek, eşinin bir oğlan çocuğu doğuracağına işarettir.
Ünnap

Rüyada ünnap görmek, hayırla ta'bir olunur. Rüyada ünnap yediğini görmek mal ve nimete, bir kimseye ünnap verdiğini görmek o kimseye hayır ve menfaat vereceğine işarettir. Bir ağaçtan ünnap topladığını görmek rahmet ve nimetle yorumlanır.
Ünnap Ağacı

Rüyada ünnap ağacı görmek, herkese yardım etmeyi seven, ve hayır işleriyle uğraşan, bir kimse ile arkadaşlığa; bir rivayete göre de büyük bir iş veya memuriyete işaret eder.
Üre

Rüyada üre olup yatakla yattığınızı görmek, hiç beklemediğiniz ve size büyük bir telaş verecek bir olayla karşılaştığınıza, aslında bu işin hiç de telaşlanacak bir hadise olmadığının sebebini öğrenince anlayacağınıza işarettir.
Ürkmek

Rüyanızda her hangi bir şeyden, bir hayvandan korkarak ürktüğünüzü görmek, çok korkulu ve üzüntülü haller geçireceğinize, zaman zaman büyük tehlikelerle karşı karşıya kalacağınıza işaret eder. Rüyada bir yırtıcı hayvan görerek ürkmek, birisinden bir fenalık göreceğine; yılan, akrep gibi tehlikeli ve zehirli bir hayvan yüzünden ürkmek, bir düşmanından zarar geleceğine; herhangi korku verici bir şeyden ürkmek hafif bir hastalığa tutulacağına yorumlanır.
Ürpermek

Rüyada ürperdiğini görmek, beklemediğiniz kötü bir haber alacağınıza ve çok sıkılacağınıza işaret eder. Kimisine göre; rüyada ürperdiğini görmek, Allah (C.C.) Teâlâ Hazretlerinden korkmaya ve kalbin yumuşaklığına işaret eder. Rüyasında vücudunun sebebsiz ürperdiğini gören, Allah'ın kullarına karşı şefkatli ve merhametli olur, ibadetiyle meşgul olur ve Allah'dan korkar. Tiksinti verecek veya korkunç bir şey görerek vücudunun ürperdiğini gören, her türlü korkutucu şeylerden artık korkmaz. Bazılarının rivayetine göre, rüyada vücudunun ürperdiğini görmek, uyandığı zaman veya bir müddet sonra korkulacak veya tiksinecek bir şey görmeğe işaret eder.
Ürün

Her hangi bir tarlanın, bir ağacın, bir bağın ürününü görmek, yeni bir kazanç kaynağı bulacağınıza delildir.
Üryani Eriği

Rüyada üryanı eriği görmek ve yemek durumunuzun iyi olduğuna ve ilerisi için dikkatli bulunmanız gerektiğine işaret eder.
Üst Kat

Rüyada kendinizi bir binanın en üst katında oturuyor görmek, mevki itibariyle çok üstün bir mevkie çıkacağınıza veya o mevkide bulunan bir kimseden büyük bir yardım ve menfaat göreceğinize, gerek para ve gerek mevkice şimdi bulunduğunuz durumdan kat kat yükseğe çıkacağınıza ve herkesin dikkatini üzerinize çekeceğinize işaret eder.
Üsteğmen

Rüyanızda bir üsteğmenle karşılaştığınızı görmek, uzak, fakat sizi çok seven bir akrabanızdan menfaat ve iyilik göreceğinize işaret eder.
Üstübeç

Rüyada üstübeç görmek, hakkında bazı dedikodu yapıldığına ve sonunda büyük bir sıkıntıya düşeceğinize işarettir. Bazılarına göre; üstübeç görmek, evinizde bazı yerlerin tamir edilmesi gerekdiginden bu yüzden biraz yorgun olacağınıza ve sağlığınıza zararlı olmaması için dikkat etmeniz gerekeceğine işarettir.
Üstübü

Rüyada üstübü görmek, üstübü ile bir iş yapmak, işinizde çok başarılı olduğunuz için herkes tarafından sevildiğinize, dikkat ve çalışmanız sayesinde patronlarınızı da kazandırıp memnun bıraktığınıza, bir iş meselesi etrafındaki münakaşaları ise akıllıca hareketlerinizle ortadan kaldırıp hallettiğinize işaret eder.
Üstün Başarı

Rüyada işinizde çok üstün bir başarı kazandığınızı görmeniz bütün çabalarına rağmen hiç bir zaman istediğiniz bir mevkie ulaşamadığınıza, bütün gayretlerinizin boşa gittiğine, rakiplerinizin takibinden bir türlü kurtulamadığınıza işarettir.
Üstünlük

Rüyanızda kendinizi herşeyden üstün görmeniz, son günlerde bazı başarılarınız sonucu gururunuzun artacağına, uzun zamandır üzüntüsünü çekdiginiz, duyduğunuz bir aşağılık duygusunun artık sizden uzaklaşacağına, kendinizi herkese dengeleyebileceğinize işaret eder.
Üşenmek

Rüyada bir iş yapmaktan üşendiğini gören, asabi bir buhran geçiriyor demektir. Bu biraz da sağlığınızla ilgili bir haldir. Vücudunuzda gördüğünüz bir kırgınlık bu tenbelliğinize sebep teşkil eder.
Üşümek

Rüyada üşüdüğünüzü görmek, yapmak istediklerinize engel olacakların bulunduğuna, sizi kıskanan arkadaşlarından sakınmanız gerektiğine işarettir. Bu rüya sahibi eğer yaşlı bir kimse ise, yakında ağır bir hastalığa yakalanacağına işaret eder. Rüyada üşüdüğünü görmek, bir yakınını veya dostunu kaybedeceğine ve bu yüzden de çok acılı ve üzüntülü günler geçireceğine yorumlanır.
Ütü

Rüyada ütü görmek bir kaç şekilde yorumlanır; sıcak ütü görmek bir iş için iyi bir teklif alacağınıza; terzi ütüsü görmek, yeni bir habere, büyük bir fabrika ütüsü görmek, bir ev yaptıracağınıza veya satın alacağınıza işaret eder. Elbiselerinizi ütülediğinizi görmek, işlerinizin düzeleceğine işarettir.
Üvendire

Rüyanızda üvendire ile bir hayvanı dürttüğünüzü görmek, kârlı bir işe girip bol para kazanacağınıza delildir.
Üvey

Rüyada üvey ana, baba veya üvey kardeş görmek, can sıkıcı bir haber alacağınıza işaret eder. Rüyada görülen üvey ana, sizi koruyan büyük bir kimseyi darıltarak onun yardımından yoksun kalacağınıza işaret eder. Bazılarına göre; rüyada üvey ana veya baba görmek, aşkda ihanete uğrayacağınıza veya işlerinizde size rakip olacak kimselerin çıkacağına işarettir. Rüyada üvey evlat görmek, geçici bir işe sahip olacağınıza, ve bir haksızlıkla karşılaşacağınıza işaret eder.
Üveyk Kuşu

Rüyada üveyk görmek, fena huylu, dini inancı zayıf ve kimseye boyun eğmeyen bir kadınla yorumlanır. Rüyada bir üveyk tuttuğunu veya satın aldığını, yahut birinin kendisine verdiğini gören, öyle bir kadınla evlenir, yahut bu tabiatta bir kadınla ilişki kurar. Bir üveyk yavrusu tuttuğunu görenin ahlâksız bir çocuğu olur. Üveyk eti yediğini görenin eline mal geçer. Kimisine göre, üveyk kuşu yalancı evlada benzer; kendisine bir üveyk kuşu verildiğini görenin yalancı ve kütü huylu bir çocuğu olur, yahut akrabasından böyle bir kişi bulunur. Evinin damı üzerinde üveykin öttüğünü gören, bir haber alır. Rüyasında üveyk kuşunun kendisi ile konuştuğunu gören, birisinden bir vaad alır, fakat vaadinde durmaz; bir üveyk kuşunun girdiğini görenin evine hırsız girer. Rüyada üveyk üç şekilde ta'bir olunur;eş, evlat ve hizmetçi.
Üvez

Rüyada üvez ağacı görmek, evli iseniz çok güzel bir kız çocuğunuz olacağına, bekar iseniz güzel bir gençle evleneceğinize delildir. Rüyada üzev ağacı veya meyvesini görmek, uzun ömürlü olacağınıza delâlet eder.
Üzengi

Rüyada üzengi görmek hizmetçi ile ta'bir olunur. İyi kötü her haliyle görülecek rüya buna nisbet olunur. Bir rivayete göre üzengi yükseliştir. Rüyada eğerden ayrı olarak üzengi görmek, evlada, eğere asılı halde üzengi görmek bütün işlerini bırakabileceği emin bir evlada işaret eder. Kimisine göre; üzengisinin nakışlı ve oymalı olduğunu görenin çocuğu kibirli ve kendini beğenmiş biri olur. Üzengisinin yaldızlı olduğunu görenin oğlu dünya malı ile övünür. Üzengisi dökme veya bakırdan olduğunu görenin evladı gayretli ve çalışkan olur. Üzengisinin demirden olduğunu görenin oğlu kuvvetli ve son derecede cesur olur.
Üzerlik Çiçeği

Üzerlik çiçeğini rüyada görmek, ibadetle ve iyi yolda olmakla ta'bir edilir.
Üzerlik Tohumu

Rüyada üzerlik tohumu, keder ve sıkıntı ile ve yenmesi mal eksikliği ile yorumlanır.
Üzgün

Rüyada üzgün olduğunuzu görmek, müjdeli bir haber alacağınıza yorumlanır.
Üzüm

Rüyada üzüm görmek rüyaların en iyisidîr. Üzüm, bol kısmet ve mala, mülke de yorumlanır. Üzüm salkımları kısmet ve geçimin bolluğuna, dünya ve âhiret işlerinin yolunda gittiğine; siyah üzüm saadet ve sağlığa; beyaz üzüm mutlu bir aile hayatına işarettir. Mevsiminde görülen üzüm rahat ve mutlu bir hayata, mevsimi dışında görülen üzüm ise sıkıntıya işaret eder. Bir bağdan kendi eli ile üzüm topladığını görmek, hayatta bütün isteklerini elde edeceğine; üzüm sıkıp suyun çıkardığını görmek, borçları varsa kurtulacağına, hastası varsa şifa bulacağına delildir. Üzüm suyu içmek ise uzun bir ömüre işarettir. Rüyada üzüm görmek Danyal aleyhisselama göre, hayır ve helal maldır. Vaktinde siyah üzüm yediğini görmek keder; vaktinin dışında yediğini görmek hastalıkdır. Vaktinde beyaz üzüm yediğini görmek nimet, menfaat ve umduğu şeyin ele geçeceğine işarettir. Kırmızı üzüm de böyle yorumlanır. Rüyada çavuş üzümü yemek zorlukla ele geçecek mala işaret eder. Üzüm sıkarak suyunu içtiğini görmek zâlim bir devlet adamına hizmet edeceğine işarettir. Bir asmadan koruk topladığını görmek rızık için yaptığı bütün çabalarının boşa geçeceğine; asmada salkım halinde siyah üzümler görmek, vaktinin dışında ise, şiddetli yağmura vaktinde ise nimete işaret eder. Ne renkde olursa olsun, kuru üzüm hayır ve bereket işaretidir.
Üzüm Bağı

Bağ ve asma görmek ev ve kadın ile, meyvesi malla, yaprakları sağlıkla, salkımlar rızkla, sulaması cinsi ilişki ile, kütükleri şerefe ulaşmakla ta'bir olunur. Rüyasında bir üzüm bağı satın aldığını gören, evlenir. Asmanın dallarından su aldığını gören bir kadından mal alır. Kış mevsiminde meyveli bag görmek, malı zayi olmuş ve zengin sanılmış olan bir kadınla yorumlanır. Bir üzüm bağı satın aldığını gören, evlenir. Bağ kütüklerinin altını kazdığını gören sevince erişir. Bir asmanın altında oturduğunu gören, dinin kuvvetine ve uzun bir ömüre nail olur. Bag bozumu görmek, yokluğa ve sıkıntıya işarettir.
Üzüm Çubuğu

Üzüm çubuğu diktiğini görmek, diken ve yetiştiren için en büyük bir şerefdir. Bir rivayete göre, üzüm çubuğu görmek, zengin ve asil kadınla yorumlanır. Rüyada bir kimsenin budanmış bir asma dalını satın aldığını görmesi, bir kadınla evlenerek onun malından faydalanacağına işarettir. Asmasında asılı sarkmış üzüm görmek bakire bir genç kıza yorumlanır. Kış gününde üzerinde üzüm salkımları ile bir asma görmek, malı elinden gitmiş fakat yine de çok zengin sanılan bir kadına işaret eder. O üzümden bir tane koparmak, malının bir kısmını elde edecek olan dul bir kadına yorumlanır.
Üzüm Sıkmak

Şerbet veya şarap yapmak için üzüm sıktığını veya sıkıldığını görmek, bereketli bir mevsim yaşayacağına işarettir. Mevsiminde üzüm sıktığını gören, fakir ise zengin olur. Eğer herkesin üzüm sıktığını görmüş ise, o bölgede bolluk olacağına, bu rüya kış mevsiminde görülmüş ise, bu rüyanın aksiyle ta'bir olunur.
Üzüm Şerbeti İçmek

Rüyada üzüm şerbeti içmek, ekşi olmamak şartıyla mal, nimet ve menfaatdir. Üzüm ve hurma şerbetleri de aynı şekilde yorumlanır. Bazı yorumculara göre, şeriatda haram olan şeyleri rüyada görmek hayırla yorumlanamaz. Bu rüyalar hiç bir vakit hayra işaret etmez.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA