Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üçüzlere eczacılar sahip çıktı
30 Mart 2013 Cumartesi 12:54

Üçüzlere eczacılar sahip çıktı

27 yaşındaki Fatma Hatipoğlu ile çocuklarına, Antalyalı eczacılar sahip çıktı.

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde 6 ay önce üçüz bebeklerini dünyaya getirirken beyin kanaması geçiren ve aylardır verdiği yaşam mücadelesini kazanıp geçen hafta taburcu edilen 27 yaşındaki Fatma Hatipoğlu ile çocuklarına, Antalyalı eczacılar sahip çıktı.

Klima servisinde çalışan Ender Hatipoğlu ile ev kadını eşi Fatma Hatipoğlu, evliliklerinin 5'inci yılında doktorların üçüz hamilelik müjdesiyle sevindi. 7 Ekim 2012'de AÜ Hastanesi'ne üçüz bebeklerini doğurmak için gelen Fatma Hatipoğlu'nun yatışı yapıldı. Doğumdan 3 gün önce beyin kanaması geçiren Hatipoğlu, ameliyata alındı ve sezaryenle üçüzleri dünyaya geldi. 95 gün yoğun bakımda tedavi gören ve ardından da fizik tedavi alan anne Hatipoğlu, geçen hafta taburcu oldu. Manavgat'taki evlerinde ilk kez üçüzlerini kucağına alan anne Hatipoğlu ve eşi, bu kez de bebeklerin masraflarını karşılama konusunda sıkıntı yaşamaya başladı.

Eşinin sağlık durumu nedeniyle çalıştığı işyerinden ayrılan ve maddi zorluk yaşayan Ender Hatipoğlu'nun yardımına, Antalya Eczacı Odası yetişti. Aileyi evlerinde ziyaret eden Oda Başkanı Kerem Zabun, Genel Sekreter Mehmet Ertekin, Mamsel firması bölge yetkilisi İlyas Filiz, bundan sonra anne Fatma Hatipoğlu'nun tedavisi ile üçüzlerin beslenme ve temizlik ihtiyaçlarını karşılayacaklarını açıkladı. Ziyaret sırasında yanlarında getirdikleri mama ve temizlik gereçlerini aileye teslim eden Antalya Eczacı Odası Başkanı ve firma yetkilisi, anne Hatipoğlu ve üçüzlerini sık sık ziyaret edip, önümüzdeki süreçte de ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

İHTİYAÇLARIN YANISIRA TEDAVİ

Antalya Eczacı Odası olarak anne ve üçüzlerin Manavgat'taki evlerine yaptığımız ziyaret, bize ailenin durumunu daha yakından görme imkânı verdi" diyen Oda Başkanı Zabun, "Ailenin bundan sonraki yaşamlarında yanlarında olacağımızı belirttik. Üçüzlerin gıda ve temizlik ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra annenin de bundan sonraki tedavisinde de yardımcı olmak istiyoruz. Burada bize düşen görevi yerine getirmek için Antalya Eczacı Odası olarak çalışma yapacağız. Durumun ne kadar vahim ve üzücü olduğunu gördük" diye konuştu.

'ÜÇÜZLERİME BAKMAK İSTİYORUM'

Manavgat- Side'deki evine geldiği günden beri çok mutlu olduğunu, çocuklarıyla aylar sonra evinde bir araya geldiğini söyleyen anne Fatma Hatipoğlu, dünyaya getirdiği üçüzleri Ercan Cihan, Mediha Ceren ve Havva Ceylin'e kavuşmanın kendisi için moral olduğunu söyledi. Fatma Hatipoğlu, "Hepinize teşekkür ediyorum. Yavrularıma sarılamıyorum. Sağlığıma kavuşup üçüzlerimin her türlü ihtiyaçlarını karşılayıp bakımlarını ellerimle yapmak en büyük hayalim" dedi.

Konuşma güçlüğü çeken ve yaşadıklarını tam olarak ifade edemeyen Fatma Hatipoğlu, üçüz bebeklerini düşünerek hayata tutunduğunu söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA