Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ünlü haberci  Christiane Amanpour :Bayım show bitti
12 Haziran 2013 Çarşamba 09:43

Ünlü haberci Christiane Amanpour :Bayım show bitti

Başbakan Erdoğan'ın danışmanı İbrahim Kalın göstericileri suçlayınca ünlü haberci Christiane Amanpour tarafından terslendi

CNN International, Taksim müdahalesini canlı yayınla ekrana getirdi. Yayına katılan Başbakan Erdoğan’ın dışişleri baş danışmanı İbrahim Kalın, ünlü haberci Christiane Amanpour tarafından, “Show is over” (program bitti) sözleriyle yayından çıkarıldı. 

GÖSTERİCİLERİ SUÇLAYINCA...

 Türkiye’de yaşanan olaylar konusunda bilgi vermek için CNN televizyon kanalına bağlanan İbrahim Kalın, hükümetin Gezi parkı ve Taksim’de yaşanan olaylara ilişkin politikasını savunarak, göstericileri suçlayan açıklamalarda bulundu.

‘BAYIM, GÖSTERİ BİTTİ’
Christiane Amonpour’un, ‘barışçıl gösterilere, polisin çok sert müdahalesini’ yorumu üzerine, Londra’da benzer bir müdahale olduğunu hatırlatan Kalın, ‘Yarın Erdoğan göstericilere ne verecek?’ sorusuna da Başbakan’ın istekleri dinleyeceğini ancak görüşmenin içeriğini önceden kestiremeyeceği belirtti. Türkiye’de hapiste bulunan gazeteciler ilişkin sorularına da Kalın’dan yanıt alamayan Christiane Amonpour, Kalın’ın hükümeti savunan sözlerini sürdürmesi üzerine, ‘Bayım gösteri bitti’ (Sir, Show is over) sözleriyle İbrahim Kalın ile olan canlı yayın bağlantısını kesti.

HAKAN ŞÜKÜR ANLAMADI!
Canlı yayının ardından twitter hesabından programı değerlendiren AKP milletvekili Hakan Şükür şunu yazdı:

Hakan Şükür ‏@hakansukur
Sn.Başbakan’ın Danışmanı İbrahım Kalın CNN INT’e oniki den vurdu; “Taksim’de DHKP-C de var, bu örgüt ABD elçiliğine saldırı yapan örgüttür.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA