Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Üsküdar'da sabah oldu

27 Ocak 2015 Salı 12:37

Futbolda yıllardır sponsorların küstürülmemesi üzerine yazıyordum. Türk futboluna yıllarca milyonlarca dolar akıtan Turkcell’den sonra Ülker grubu da futboldan elini ayağını şimdilik çekti. Ülker ailesi gerçekten Türk sporuna çok şeyler kazandırmaya niyetliydi. Yazık oldu. Bu duruma gelinmesine seyirci kalan futbolumuzun paydaşlarına da Üsküdar’da sabah oldu diyoruz.

Bilmeyenlere Üsküdür’da sabah oldu hikayesini de anlatalım. Üsküdar’da vaktiyle Valide Sultan ve Mihrişah Sultan Camilerinin müezzinleri karşı tarafta yaşayan padişaha seslerini duyurabilmek ve ondan ihsan alabilmek, belki de sarayın müezzinliğine yükselebilmek düşüncesiyle, sabah ezanlarını mutlaka Beşiktaş’taki cami müezzinlerinden önce okurlarmış. Bir şeyin zamanını geçirmek, geç kalmak anlamında kullanılan “Üsküdar’da sabah oldu” deyimi, aynı hat üstünde olmalarına rağmen Üsküdar’ın Beşiktaş’tan önce okunan sabah ezanlarından kaynaklanmıştır.

Futbolda kulüplerimizin kendi açıkladıkları bilançolara göre 4 büyüklerin borçları 2.5 milyar liraya yakın. Milyar dolarlık kulüplerimizin hala dernekler yasasıyla yönetilemeyeceği açık. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, “Kral çıplak” diye teşhisi koysa da, futbolun paydaşları “Üsküdar’da sabah olduğunu” anlamamakta direnince, söylenecek pek bir şey kalmıyor gibi.

 

Spor AŞ’den karne hediyesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş haftaya gelmesi beklenen kar için ekiplerine alarm verirken, Spor AŞ de buzda kayma konusunda yeni bir projeye imza attı. Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar dün Silivrikapı Buz Pisti’nde karnesine getiren ilköğretim öğrencilerine buzda paten yapmayı öğretti. Buzda paten Avrupa’nın pek çok kentinde belediyelerin teşvik ettiği bir sistem. Fransa gibi bazı ülkelerde, sanırım çarşamba günleri ilkokullar tatil edilip, öğrencilerin spor yapması teşvik ediliyor. Alkışlarımızı İsmail Özbayraktar ve ekibine gönderiyoruz.

 

Trabzonspor’a yeni soluk

can-002.jpg

LİG TV’de 10 yıla yakındır görev yapan canımız, sevgili Can Karyağdı, bundan sonra mesleki kariyerini Trabzonpor Basın Sözcüsü unvanıyla sürdürecek. Kulüplerde bu tür ilişkileri yürütmek kolay değil. Hele Trabzonspor gibi zor bir başkanı olan camiada bu iş ateşten gömlek. Can’a yeni görevinde başarılar diliyorum. Yolun açık olsun Can.

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA