Neslihan Yavuzcan / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Neslihan Yavuzcan / Yazar

Uyanış...

21 Mart 2014 Cuma 13:22

Baharın gelmesi, doğanın uyanması. 21 MART döngüsü dediğimiz bugün işte tam da bugün. Ülkemizin girdiği dönem evet tam da bir uyanışa hizmet etmekte aslında. Katman katman soyulan Türkiye Cumhuriyetimizin ve Dünyamızın tam da arınma, temizlenme ve gerçeklerin hiçbir şekilde gizli kalmaması.

Kabuklarımızın dan sıyrılacağız ve yeni, özgür, limitsiz, kendimizi sınırsızca ifade ettiğimiz, sevgi ile aydınlık içinde birleşen bir ülke oluyoruz, olacağız.

Şimdi bizlere kötü görünen, tüm siyasiler, akıl ötesi konuşmalar yapan bir Başbakan, özgürlüklerin yok edildiği düşünülen bir dönem. Evet evet yanlış duymadınız bizlerin de bir parçası olan diğer yönlerimiz bize akıl tutulması yaşatsa da Olan her şey hepimizin ve bütünün hayrına oluyor.

Kısıtlayıcı, anlayışsız, delirmiş, bölünmüş, ötekileşmiş, korku dolu  gibi gözükse de herşey  ‘Her Şer de bir hayr, her Hayr’ da bir hayr  vardır’  sözü bize şu an da ki gerçeğimizi hatırlatıyor.

Endişeye, öfkeye, kızgınlığa, savaşa, kırmaya, direnmeye gerek bile yok. Korkunun yerini sevgi, savaşın yerini barış ve huzur, öfkenin, kızgınlığın yerini mutluluk ve neşe alacak. Bundan emin olun. Direnmeyi bıraktığımızda her yönümüzle birbirimizi kardeşçe kabul ettiğimizde işte Cennet hepimiz için gerçekleşecek.

Gözümüzdeki algının perdeleri aralandı. Perdeler tam da kalktığında bugün korku, endişe, öfke, savaşın arkasında olan şeyin karanlıkta ki aydınlığa hizmet olduğunu bileceğiz.

İşte tam da bu zamanda birlik ve beraberlik ve sevgi dolu bir anlayışla hayatımızda ilerleyelim ki, UYANIŞ gerçekleşsin.

Ve doğa da bizim gibi uyanıyor, Bahar bayramı doğa ile birlikte hepimizi Aşk’a davet ediyor. Haydi sıyrılın kabuklarınızdan atın kendinizi sokaklara, bir denizin kenarına, bir çimene, gökyüzü gibi tanık olun bulutlara, güneşe, aya, yıldızlara ve olan her şeye teslim olun.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA