Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uyuz okulu tatil ettirdi
17 Nisan 2013 Çarşamba 17:53

Uyuz okulu tatil ettirdi

Isparta'da Anadolu lisesi öğrencilerine uyuz karantinası

ISPARTA'nın Senirkent İlçesi'ndeki İsmail Hakkı Örmeci Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören 48 öğrencide uyuz tespit edildi. Okul ve pansiyon binasında dezenfekte çalışması başlatılırken, okulda eğitim- öğretime 22 Nisan Pazartesi gününe kadar ara verildi. 48 öğrenci, tedbir amacıyla pazartesi gününe kadar okulun pansiyonunda kalacak.

Isparta'nın Senirkent İlçesi'nde pansiyonlu eğitim- öğretim verilen İsmail Hakkı Örmeci Anadolu Lisesi'nden bir öğrenci, hafta sonu Isparta'ya geldi. Kaşınma şikayetiyle Özel Isparta Hastanesi'ne başvuran öğrencide uyuz vakası saptandı. Durum hemen ilçedeki yetkililere bildirildi. Senirkent Devlet Hastanesi çalışma başlatarak öğrencileri kontrolden geçirdi. Okuldaki 150 öğrenciden 48 öğrencide aynı vakaya rastlandı.

Öğretmenlere hastalığın tedavisi için gerekli ilaçlar verilirken, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla okulda eğitim öğretime 22 Nisan Pazartesi'ye kadar ara verildi. Ayrıca tedbir amacıyla öğrencilerin bu tarihe kadar pansiyondan çıkmalarına izin verilmemesi de kararlaştırıldı. Okul ve pansiyon binasında dezenfekte çalışmaları başlatıldı.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, ilçede durumun kontrol altında olduğunu tedbir amaçlı olarak 22 Nisan Pazartesi gününe kadar okulda eğitim öğretime ara verildiğini söyledi.

Vali Oğuz şunları kaydetti:

"Halk Sağlığı Müdürlüğümüz duruma el koymuştur. Her türlü tedbir alındı. Endişelenecek bir şey yok. Dezenfekte çalışması için okulu 3 gün tatil ettik. Zaman zaman bu tür şeyler yaşanabilir. Hastalık başka yerlerden veya ziyaretçilerden gelmiş olabilir. Konuyu her yönüyle araştırıyoruz. Ancak bir çocukta net teşhis var. Diğer çocuklarda sadece kaşıntı var. Doktorlar alerjik reaksiyon olabileceğini söylüyor."
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA