Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Mutlu Geziden konuşuyor!
08 Temmuz 2013 Pazartesi 14:22

Vali Mutlu Gezi'den konuşuyor!

'İstanbul'a cennet köşesi kazandırdık!'

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile birlikte Taksim’de Gezi Parkı’da...

VALİ MUTLU'DAN AÇIKLAMA: BURASI İNSANLARIN BULUŞMA TANIŞMA ALANIDIR

Halkımızın bu parkı ziyaret etmesi açısından ne kadar harika bir hale getirdiğimizi gördüm. Bu yaz sıcağında serin bir mekan, ağaçlarla süslü, fıskiyelerle süslü bir mekan. Zaten cennetten köşe olan İstanbulumuzun cennet bir köşesi oldu. Bugünden itibaren kullanıma açılmış olmasından dolayı halkımız tarafından da beğenilip takdir edileceğini düşünüyorum. 

İstanbullular 24 saat parkı gezip dolaşabilir.

Gezi Parkında çalışmalar bitti, eksiğimiz yok.

Bunlar hedefimiz nedir burada halkımızın parklarımızı kullanması. Parklar halkındır. Bu insanlarımız arasında ayrım söz konusu değildir. 

İstanbullulara ait olan parkın İstanbullularla buluşma vaktidir. Halkımızı buraya davet ediyoruz.

Beyoğlu belediyesinin böyle bir çadır kurma faaliyeti söz konusu değildir. Burada çadır kurulması söz konusu değil. Ama yine Beyoğlu belediyesinin burada bir ramazan etkinliği var.

Ramazan ayına mahsus sadece oruç saatlerine mahsus olmak üzere belli bir mühlet etkinliği olacak.


Halkımıza ait olan parkları halkın giremeyeceği, gösteri alanına dönüştürülmesi halka eziyettir. 

Gösteri yapmak isteyenler bize müracaat ederlerse gereğini yaparız.

İstanbul halkı halk olarak parkına sahip çıkar. Gösteri yapmak isteyenlere yasalarda var olan bize müracaat ederlerse bu hakların kullandırılmasını sağlarım.

Bazı gruplar Bu park bize aittir diyerek bir grup kendini bu halkın yerine koyarak buranın sahibi halk değil bizleriz derse buna müsaade etmeyiz.

Hiç kimse parklarımızı bloke edemez.

Bu ülke hukuk ülkesidir. Hukukun dışında olan hiç bir harekete müsade etmeyiz. Şikayetçi olmak isteyenlere hukukun her türlü merci açıktır. 

Kucaklaşma istiyoruz, barış istiyoruz. Bu aylarda bütün kırgınlıklar bir kenara bırakılır. Ülkemizde huzulur bir ramazan hepimizin dileğidir. Herkes kıymetlidir. Hiç kimse kendini hukukun üstünde tutmaya hakkı yoktur.

Burası insanların buluşma ve tanışma alanıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA