Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vali Mutlu: Şu anda öyle bir planımız yok!
13 Haziran 2013 Perşembe 17:09

Vali Mutlu: 'Şu anda öyle bir planımız yok!'

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Gezi Parkı’na 24 saat içinde müdahale edileceği yönündeki iddialara cevap verdi. Mutlu şu anda herhangi bir müdahale planının söz konusu olmadığını açıkladı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başbakan ile görüştükten sonra 'müdahale izlenimi' aldığını söyleyen Hülya Avşar'a tepki gösterdi. Mutlu, "Hanımefendi böyle bir izlenimi nereden edinmiş bilmiyorum ancak bize bir müdahale emri gelmedi" dedi. Mutlu, "Bizim kesinlikle müdahale gibi bir niyetimiz yok. Yoksa geçen akşam isteseydik Gezi Parkı'na gider oradaki çocuklara hadi arkadaşlar Gezi Parkı'nı boşaltıyoruz. Herkes evine derdik" diye konuştu.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Gezi Parkı’na 24 saat içinde müdahale edileceği yönündeki iddialara cevap verdi. Mutlu şu anda herhangi bir müdahale planının söz konusu olmadığını açıkladı.

NTV canlı yayınına katılan Mutlu şunları söyledi:
Ben tabi sayın başbakan ile hülya hanımın nasıl bir görüşme yaptığını bilemiyorum. Ancak bize böyle belirlenmiş iletilmiş herhangi bir şey yok. 

Bizim böyle bir planlamamız şu anda yok. Ama şu var. Müdahaleyi gerektirecek sıkıntılı ortamlar da var. Hülya hanımın ağzından yaptığı açıklama nasıl algılanır bilemiyorum. Hanımefendinin hissettiği bir şey olabilir. Ancak iradenin böyle bir şey geliyor diye değerlendirmesi diye bir şey düşünmemesi gerekir. 

Şu anda böyle bir müdahalenin söz konusu olmadığını ifade etmek durumundayım. İleriye dönük bu hiçbir zaman müdahale olmayacak anlamına gelmiyor. Bunun ne şekilde yapılacağını biz zaten paylaşırız.

Hiç kimse gecenin üçünde, sabahın beşinde bizi çadırlardan atacak gibi bir beklenti içinde olmasın. 24 saatte hemen bir müdahale yaratıyor gibi kaygı yaratılmasın. 
Bizim birinci hedefimiz zaten müdahale değil. bizim müdahale niyetimiz olsa, AKM ve Anıt kapsamındaki çalışmada, dedik ki çirkin görüntüleri kaldıracağız. İşgal görüntüsünü kaldıracağız dedik. Netice itibariyle marjinal grupların çatışmaların sonucunda bu gücümüzü, devlet her zaman güçlüdür. Net olarak gösterdik. Biz o akşam isteseydik 200 metre ileriye gider, haydi arkadaşlar bu akşam evinize yatmaya gideceksiniz derdik. Tek bir polis o gece Gezi Parkı’na girmedi. 

Oradaki radikal gruplar gaz bombalarını parkın içine atmıştır. Asla Gezi Parkı’na girmedik, isteseydin girerdik. 

Biz girmek istersek Gezi Parkı’na şu anda gireriz. Bu gençlerin içinde marjinal gençlerin kaldığı çadırlar var. Bu marjinal üyeler, bu çocukları kullanarak bir provokasyon yapabilirler. Çadırları yakarlar, ilk günkü olaylarda da olmuştur. Kendi yaktıkları çadırlar, belediyenin personeli de yakıldı. İlk hadise de bu grupların işidir. Farklı sıkıntılar da doğabilir. Gençlere diyoruz ki anlaşıldı. Başbakanımız gerekli mesajları verdi. Halkın iradesine bunu sunacağız. Kendinizi hissettirme noktasında kendinizi başarılı hissedebilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA