Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Valiye 1 Nisan şakası
01 Nisan 2013 Pazartesi 14:22

Valiye '1 Nisan' şakası

Denizli’de yerel yayın yapan Denizli Gündem Gazetesi, 1 Nisan şakası yaparak ...

Gazetenin sürmanşetinden verilen haberde, 'Vali’den şok istifa' başlığı kullanıldı. Kazakistan’da bulunan Vali Demir, şakayı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden öğrendi.

Denizli’de yerel yayın yapan Denizli Gündem Gazetesi, bugünkü sayısında 1 Nisan şakasını Vali Abdülkadir Demir için yaptı. Gazetenin sürmanşetinden, 'Vali’den şok istifa' başlığıyla, Vali Abdülkadir Demir’in istifa ettiği duyuruldu. Gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Kadriye Sözeri imzası taşıyan haberin spotunda, 'Denizli’ye 2011 yılında atanan, kısa zamanda çok başarılı işlere imza atan Denizlililer’in çok sevdiği Vali Abdülkadir Demir, ani bir kararla istifa etti. İstifa kararı ile Denizlililer’i şoke eden Vali Demir, istifa dilekçesini İçişleri Bakanlığı’na vermek üzere Ankara’ya gitti' ifadeleri kullanıldı. 

Haberin içeriğinde ise konunun 1 Nisan şakası olduğu belirtilip, Vali Demir’den özür dilendi. Haberde, 'Şaka tabii ki 1 Nisan. Hadi hep beraber gülümseyelim. Sayın Valimizden şakamız için özür dileriz. Uzun yıllar Denizli’de kalması ve başarılı çalışmalarına devam etmesini temenni ederiz' denildi.

Denizli Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kadriye Sözeri, Vali Demir’in hoşgörüsüne güvendikleri için okurlarına böyle 1 Nisan şakası yaptıklarını söyledi. Fuar için Kazakistan’da bulunan Vali Abdülkadir Demir ise şakayı Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden öğrendi. Valilik personeli gazetenin birinci sayfasını faks yoluyla Demir’e ulaştırdı.

DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA