Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Venezuelladan döndü
12 Mart 2013 Salı 17:16

Venezuella'dan döndü

Doğan, "Sosyalist bildiğimiz arkadaşlar bizi yalnız bıraktı. Onlara ben geldim. Mecburen ben gazeteciyim, dedim. İnanın boynuma sarılıp ağladılar"

Alitalia Havayollarına ait bir uçakla saat 14.00'te Roma'dan İstanbul'a gelen Nihat Doğan Atatürk Havalimanı'nda, Hugo Chavez'in Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıda Müslümanların yanında yer aldığını belirterek, şunları söyledi:

" Düşünebiliyor musunuz, bizden olmayan, Müslüman olmayan, bizim ırkımızdan ve inancımızdan olmayan bir adam, dünyanın bir ucundan çıkıp hakkın ve mazlumun yanında oldu. Mazlumdan taraf oldu ve zalimin karşısında durdu. Bir duruş sergiledi. Şimdi böyle bir duruş sergileyen adama bir vefa örneği gösterip onun bu üzüntülü son yolculuğunda biz de vefalı olmalı ve bunu göstermeliydik. Tek düşüncem buydu."

CENAZE FALAN KAÇIRMADIM

Gazetecilerin sorusu üzerine cenaze törenini kaçırdığı şeklinde medyada çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirten Nihat Doğan, "Cenaze falan kaçırmadım. Bir kere yazıklar olsun. Bu cenazeyi kaçırdı haberi, Türkiye'de gazeteciliğin bittiğinin resmidir. Gazetecilik tarihine kara bir lekedir. Evde oturup haber yapan arkadaşlar var. Hiç mi internet okumuyorsunuz siz? Adamın cenazesi nereye defnedilmiş? Orada duruyor. İnsanlara sergilenmiş ve insanlar selam veriyorlar cenazeye" dedi.

Nihat Doğan, " Sizin yere göğe sığdıramadığınız altı okkalı sanatçılar Somali'ye gitmeliydi, dedikleriniz. Bak üstelik Başbakanın uçağıyla da gitmedik. Kendi imkanlarımla gittim. Bilmeden atladım gittim. Hadi gitseydiniz. Keşke siz gitseydiniz, niye gitmediniz? Sizin emperyalist düşmanı dediğiniz, sizin idolünüzün, liderinizin cenazesini kaldırmak da bize düştü. Yine sınıfta kaldınız, yine çaktınız" diye konuştu.

DHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA