Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vücudunuzu ihmal etmeyin
02 Nisan 2013 Salı 14:11

Vücudunuzu ihmal etmeyin

Vücudu forma sokmak için uygulanan lipoliz yöntemi özellikle selülitlerinden yakınanlar için ideal.

Havaların ısınmaya başlamasıyla, vücudu forma sokma telaşı da başlıyor. Oysa en doğrusu ideal kiloya ulaşmak ve onu koruyabilmek. Günümüzde formu koruyabilmek amaçlı pek çok yöntemden de yararlanılıyor. Lipoliz de bunlardan biri.

NASIL YAPILIYOR?

Uzmanlar konu ile ilgili ile şu bilgileri veriyor: Diyetle çözülmeyen, bölgesel incelme ve selülit sorunları için uygulanan lipoliz ülkemizde de bir süredir uygulanıyor. Kadınlarda, erkeklere göre nispeten daha başarılı sonuçlar veren bu yöntem çok ince üçlü bir iğne ile ilaç enjeksiyonu şeklinde gerçekleşiyor. Lipoliz seans sayıları ve aralıkları konusunda değişik birkaç metot mevcut. Bazen seans araları kısa tutularak 2-4 haftada bir ortalama 4-8 seans uygulanabilirken bazen 5 seansta verilecek toplam ilaç konsantre hale getirerek daha az seansta işlem tamamlanmış oluyor. Uygulama acı verici bir işlem olmamakla birlikte uygulama yapılan bölgelerde hafif kızarıklık, kaşınma, ödem bazen küçük morarmalar görülebiliyor ancak bunlar 3-4 gün sonra sona eriyor. Bölgesel ve kalıcı yağ depoları yok etmek için yararlanılabilen bu yöntem kilo verme yöntemi değildir.

HANGİ BÖLGELERDE?
Örneğin doğum sonrası geri kalan yağ kitleleri, kol, bacak, boyun, karın, kalça yağları ve selülit vakalarında son derece başarılı sonuçlar sağlıyor ancak başlangıç aşamasında çok fazla bir kilo söz konusu ise önce kişinin kilo vermesi gerekiyor. Lipoliz hamileler, şeker hastaları ve kalp rahatsızlığı olanlar, kanser hastaları ve daha önce ağır bir karaciğer sorunu yaşayanlara uygulanamıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA