Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Vücutlarıyla yürümek haktır yazdılar
26 Mart 2013 Salı 14:20

Vücutlarıyla 'yürümek haktır' yazdılar

Protesto yürüyüşü yasağına tepki gösteren Halkevleri üyeleri, yola yatıp vücutlarıyla 'Yürümek Haktır' yazısı oluşturdu.

KOCAELİ Valiliği'nin bir süredir uyguladığı protesto yürüyüşü yasağına tepki gösteren Halkevleri üyeleri, kent merkezindeki Yürüyüş Yolu'na yatıp vücutlarıyla 'Yürümek Haktır' yazısı oluşturdu.

Yürüyüş Yolu'nun Belediye İşhanı önünde biraraya gelen Halkevleri üyeleri, Valiliğin yürüyüşlere izin vermemesini ve polis tarafından sert müdehalelerde bulunmasını protesto etti.

33454_15574_26032013135942_3.jpg

Halkevleri üyeleri üzerlerine giydikleri renkli yağmurluklarla yürüyüş yolu boyunca yere yatarak, vücutlarıyla 'Yürümek Haktır' yazısını oluşturdu. Halkevleri üyeleri ayrıca 'Vali istifa', 'Yürümek haktır engellenemez' sloganları attı.

Halkevleri Saraybahçe Başkanı Mihrican Atalay yaptığı konuşmada, "Kocaeli Halkevleri olarak yıllardır demokrasi mücadelesi veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz. Bu yasakçı uygulamalara hepberaber karşı çıkıyoruz" dedi. Halkevleri üyeleri, yapılan basın açıklamasının ardından dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA