Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Ya şike operasyonu?

19 Aralık 2013 Perşembe 19:30

Başta, Başbakan  Erdoğan olmak üzere, hükümet üyeleri; İstanbul Savcılığı’nın Organize Suçlar Polisi birlikte yürüttüğü son rüşvet operasyonunu, hükümete karşı bir komplo olarak yorumluyorlar. Polis şeflerinin hemen değiştirilmesi de bundan…

Elbette hedeflerinde Gülen Cemaati var.

Ama, hükümete karşı operasyon yaptıkları söylenen bu savcılar, Fenerbahçe’ye karşı da operasyon yapmadılar mı? Şike davası diye bilinen operasyonu da özel savcı Zekeriya Öz başlatmadı mı? O operasyondu; hükümetin şu an dağıttığı Organize İşler polisi rol almadı mı?

Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe ile ilgili çoğu uyduruk belgeler, bugünkünden daha bol biçimde medyaya sızdırılmadı mı?

İsterdim ki Sayın Bekir Bozdağ o zaman da çıkıp devam eden bir soruşturmanın bilgi-belgelerinin medyaya sızdırılmasına karşı çıkmış olsa idi.

***

Malumdur ki  daha 2011’de, Fenerbahçe'ye yönelik şike operasyonunun tertipçisinin Fethullah Gülen cemaati olduğu yönünde kamuoyunda bir kanaat oluştu.

3 Temmuz'dan sonra Organize işler polisi ve özel yetkili savcı ile ortak çalışan bir 'Hizmet' medyası  vardı.

Özünde Fenerbahçe’ye karşı şike olan bu operasyonu, hizmet medyası;  “Türkiye bağırsaklarını temizliyor!” diye alkışlıyordu.

İş öyle zıvanadan çıkmıştı ki cemaatle dirsek temasında olan yazarlar bile duruma isyan etmeye başladılar.  Bunlardan birisi olan gazeteci Ergun Babahan bile 2012 mayısında Kadıköy’deki Fenerbahçe- Galatasaray maçından sonra, 'Bu kupa Amerika'ya gitsin!' diye yazarak ABD'deki Fethullah Gülen'i işaret etmişti.

***

Bu yorumumuz boşuna değil. 25 Mayıs 2012’deki Güneş Gazetesi’nde köşemde şöyle yazmıştım: “Fethullah Gülen, Fenerbahçe- Galatasaray maçından sonra kendisinden hiç beklenmeyen bir üslup ile taraftarı holigan ilan edip hatta 'katil' gibi göstermek talihsizliğine düşmedi mi? Lütfen; o son açıklamayı yeniden okuyun; oradaki Fenerbahçe karşıtı tavrı sizler de görün...

Sayın Gülen; siz; bilet kuyruğundakilere küfreden;  tirübündeki seyircinin ta önüne giderek onlara küfreden, gaz sıkan, bomba atan o polis grubunu maktül; onların saldırısına direnen, yanındaki çocuğunu korumaya uğraşan Fenerbahçelileri katil diye suçlar iseniz; taraftar ister istemez o polis ile sizin camia arasında bağ olduğunu düşünecektir.”

***

Şimdi, cemaat hükümete karşı komplo kuruyorsa, Fenerbahçe’ye karşı da komplo kurduğunu söylemek abartı olur mu? Hele hele cemaatin yayın organları ve bizzat Sayın  Gülen bu şike işinde taraf olduklarına göre…

Acaba Sayın Başbakan bu şike işine de kendi mağduriyeti açısından bakabilecek mi?

Ancak o zaman bu rüşvet operasyonunun bir komplo olduğu yönünde izlenim yaratabilir…

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA