Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yanlış anlaşılma tatili zehir etti
27 Nisan 2013 Cumartesi 13:54

Yanlış anlaşılma tatili zehir etti

Ankara’da, bir marketten alışveriş yaptığı için Antalya Belek’te beş yıldızlı bir otelde tatil yapma şansı kazanan Aydın Arslan, otelin bilgi işleminde isminin yanlış bildirilmesi sonucu gözaltına alındı.

Ankara’da bir emlak ofisi sahibi olan Aydın Arslan, bir marketten kazandığı tatil kuponu ile 23 Nisan tarihinde 7 yaşındaki oğlu Bulut ve eşi Tülay Arslan ile birlikte Antalya Belek’te bulunan beş yıldızlı bir otele geldi.

Otele giriş yaptıktan bir gün sonra sabah erkenden otel çalışanlarının odayı arayarak kendisinin lobiye gelmesi gerektiğini söylediklerini belirten Arslan, lobiye indiğinde iki jandarma ve bir komutanın kendisini beklediğini, hakkında yakalama ve tutuklama kararı olduğunu bildirdiklerini anlattı.

ŞAŞKINLIK İÇERİSİNDEYDİM

Jandarma komutanına "Bir yanlışlık var" dediğini ancak yanıt olarak, "Detayı bilmiyoruz, bizimle karakola kadar gelmeniz gerekiyor" cevabını aldığını söyleyen Arslan, şunları anlattı: "Onlarla birlikte karakola gittim. Karakolda bana iki kağıt imzalattılar. Üst arama ve tutuklama. ‘Bir hata var’ dedim, ‘Hiç bir hata yok savcılığa çıkacaksın, savcılık karar verecek’ dediler. Bir borçtan dolayı tutuklama ve yakalama kararı varmış. Hemen avukatımı aradım. Durumu anlattım. Yaklaşık dört saat karakolda kaldım." Beklemediği bir durumla karşı karşıya kaldığı için şaşkınlık içerisinde ve tedirgin olduğunu belirten Arslan, komutana evraklara yeniden bakmalarını rica ettiğini söyledi.

MAĞDUR OLDUM

Arslan “Sonra üst amirlerine haber verdiler. Geldi. Yanlış olduğunu söylediler. Dört saat karakolda kaldım. 'Gerçekten bir yanlışlık var' dediler. Bu arada çocuğum hastalandı. Ateşler içinde yanıyordu. Karakoldan geldim, çocuğumu hastaneye götürdüm. İnanılmaz şekilde mağdur oldum” şeklinde konuştu.

OTEL YÖNETİCİLERİNDEN BEDAVA TATİL TEKLİF ETTİ

Karakolda serbest kaldıktan sonra otele döndüğünü belirten Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Otel yönetimi bana şöyle açıklama yaptı, 'Bizim bilgi işlerindeki personelimiz hata yapmış. Daha önce Aydın Arslan diye biri kalmış otelde. Onun bilgileri gönderilmiş. Yanlışlık bizden kaynaklanıyor. Biz bu hatayı düzeltmek için size tatil imkanı verelim. Özrümüzü böyle giderelim'. Ben de ‘Kesinlikle bunu kabul etmiyorum. Jandarma ve otel hakkında dava açacağım' dedim. Market yetkilileri her şekilde arkamda olduklarını söylediler. Otelle de gerekirse anlaşmalarını fesh edeceklerini bildirdiler.”

ÇOCUĞUN STRESTEN ATEŞİ ÇIKTI

Eşinin karakola götürülmesinin ardından yedi yaşındaki oğlu Bulut’un ateşinin yükseldiğini anlatan Tülay Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Eşimi sabah erkenden aldılar. Babası jandarma eşliğinde gittikten sonra çocuğum strese girdi. Ateşlendi. Doktora gidemedim. Hiçbir şey yapamadım.Bir haber de vermediler. Dört saat boyunca eşimin gelmesini bekledik. Bir yandan da hasta çocukla ilgileniyordum. Çok endişelendim.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA