Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaralı eylemciler fişleniyor mu?
12 Haziran 2013 Çarşamba 15:03

Yaralı eylemciler fişleniyor mu?

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, eylemcilerin hastanelerde fişlendiğini ileri sürdü.

TBMM'de bir basın toplantısı yapan Atıcı, güvenlik güçlerinin müdahaleleri nedeniyle hastaneye başvuran kişiler için hastanelerde ayrı bir form tutulduğunu iddia etti. 

Toplantıda bu formu dağıtan Atıcı, "Bu, hastaların fişlendiğinin belgesidir. Burada 13 yaşından 64 yaşına kadar herkesin hastaneye neden başvurduğu ve bunların ayrı bir tabloda listelendiğini görülüyor" dedi. Sağlık Bakanlığı'nın, bu kayıtları güvenlik güçleri ile paylaşmadığı yönünde açıklama yaptığını hatırlatan, ancak sistem üzerinden mahrem bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçebildiğine de dikkat çekti.

"Gaza maruz kalırlar, astım krizine girerler ancak fişlenecekleri korkusuyla doktora gitmezler ve ölürler" diyen Atıcı şöyle devam etti:

"Sorun burada. Sorun siyasi değil insani, tıbbi ve ahlaki bir sorundur. Her türlü bilgi mahremdir. Hiçbir şekilde bu bilgiler ayrı bir dosya şeklinde tutulamaz. Bunu bilirse vatandaşlarımız; kafası kırılır, beyin travması geçirir ama doktora gitmekten korkar. İnsanlar ölebilir. Sağlık Bakanlığı'nın derhal bu uygulamadan vazgeçmesi, tüm hastalara ne uygulanıyorsa aynı yöntemi devam ettirmesi gerekir. Gezi Parkı direnişi nedeniyle hastaneye başvuran insanların ayrı bir liste halinde fişlenmesinin derhal ortadan kaldırılması gerekmektedir."

ANKA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA