Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Yaslama basının, besleme çalışanları

27 Kasım 2015 Cuma 17:47

Rus uçağı düşmüş. Rus yetkililer diyor: “yahu korkmayın ekonomik ambargo falan yok”. Utanmasalar itiraf edecekler; lan yemeyin bu numaraları diyecekler ama olmuyor.  Arkasından yerli efeler devrede: “Valla aynısını yine yaparız”. Dikkat edin.Vururuz yine. Vay be! Müthiş. Ne ülkeyiz arkadaş; dünya titriyor.

Obama diyor: bu iş bizi ilgilendirmez. Yok artık....
“Nah ilgilendirmez” afedersiniz ama. Ayıp olmasın da; hani salaklığın da sınırı vardır. Burada aptal yerine konacak biri varsa onlarda Türk Halkı değildir.
Yıllardır, bu palavralara, korkudan sesimiz çıkmamış. Faşizm bitmemiş ki; gık diyelim. Kenan, Adnan, Süleyman, Turgut, Tansu, neden hep aynı modeller, belli.
Yok artık derler ya hani. Aynen öyle; birden Türkmen sevdası sardı bizim siyasetçileri. O bölgede Türkmen katliamı varmış.

Bilmiyormuş gibi yapmaya; bari sıkılın azcık. Ben izlerken söylediklerimi yazsam; hücrelerde boğdurular beni.
IŞİD midir? Neyse artık. Buna destek veren de belli. Hadi o Türkiye yok diyelim. Ya arkadaş; en azında Terör’ü o bölgeye biz kurmadık değil mi ? Amerika onu oraya çaktı. Ayrıca gerekirse masum olduğuna kendi halkını inandırmak için; Newyork yine yakılır, uçak düşer, patlama olur. Umurunda olmaz; emperyalizmin.
O terör örgütlerinin elindeki silahlar hangi ülkeye ait. Kardeşim binlerce TOYOTA ile gösteri yapan IŞİD’e ; galerici Hamdi satmadı elbette o araçları.
Can Dündar bir haber yaptı. İnsani yardım giderken; belki de Fettoş ve arkadaşları komplo yaptılar. Belki de maket tüfek; tanksavardı o görüntüler. Ben izlemedim; izleyenlerinkine baktım sadece. Karışıktı. Kafam almadı deyim; yoksa bilmiyorum başıma gelebilecekleri.
Haberin içeriği değil beni ilgilendiren. Can Dündar’a casus denmesi; süper bir hikaye. Casus bir ülkenin aleyhine çalışır. Eyvallah; Can Dündar Türkiye aleyhine çalışmış diyelim. Okey; ama hangi ülkenin adamı bu insan. Amerikan cassusu değil; çünkü İŞID ve Amerika kanka. Sanırım Can, Rus casusu da değil. Rusya’da başka bir boyutta.
Ergenekon’daki gibi; salla gitsin; sonra çıkarır özür dilersin. Halkın çoğu değil neredeyse; tamamına yakını bunları sadece izler. Gayet de normal. Muhalefet partileri vıdır vıdır çene yaparken. Tek bir eylem yapmaktan aciz kitle örgütleri ortada.
Biz gazetelerden işten atılırken; koltuklarına yapışan diğer gazete çalışanları değil; yöneticisi arkadaşlar ne yapmış? Hiç bir şey. Aydın Doğan ağlamak ve yalvarmak dışında ne yapabiliyor. Şirin Payzın neye hizmet ediyor? Belli. Dünyada hangi haber kanalı; kıçının üstüne oturup saatlerce, tek bir görüntü olmadan, gevezeleri ve bölücüleri konuşturuyor. Kedi köpek maması olmayacak malzemeleri; şef’in spesiyali diye sokarsan milletin beynine. O da sana böyle tepki verir. Halk geri zekalı mı? Kışkırtmaktan sıkılmayan medya için.
Kabataş ve türbalı bacı ile Dolmabahçe halk şenliği gösterisini uyduranlar; Can Dündar yalan haber yazdı diyorsa; bunun karşısında oturan sunucu, yalak değil; yamuktur kişilik olarak. Bunların bir araya gelme sebebi ise sadece Para.
İnsan ölmüş veya özgürlük olmamış; anlamazlar. Hepsi bu; kolay para; onursuz kişilik gösterileri tamamı.
Her şey öyle normal bir yerde duruyor ki; şaşırmak anormal hale geldi. Bir de garip bir Atatürk ve onun Cumhuriyet’i var. Gelen çarpıyor; giden çarpıyor.
Bu kafayla, çok çarpılır ve çıldırırız. Bu hukuk bu adalet; ancak bu kadar yazdırır. Yazıyı şöhrete bağlayıp; oradan gündem yaratan; başta CNNTÜRK ve onun Penguen türü yayın yapan; yaslama basının besleme çalışanlarına kolay gelsin. Yakında buluşuruz hepimiz aynı yerde; kimse ağlamasın.

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA