Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yeniköy Parkında foruma saldırı!
21 Haziran 2013 Cuma 11:31

Yeniköy Parkı'nda foruma saldırı!

Yeniköy Parkı'nda düzenlenen Gezi Parkı forumuna 30 kişilik bir grubun saldırdığı iddia edildi

Yeniköy Parkı’nda düzenlenen Gezi Parkı forumunda olay çıktı. Forumu düzenleyen gençlere saat 21.00 sıralarında, 30 kişilik bir grup saldırdı. Saldırı sonucu yaralananlar var.

HAVAYA ATEŞ EDİLDİ!

Çocuklarıyla da beraber parka gelmiş olan 150-200 kişilik grup, Gezi Direnişi'nin ardından neler yapılabilebileceği üzerine tartışmak için Yeniköy Parkı'nda toplandı.
 

İddiaya göre parkta toplananlar önce Yeniköy muhtarı Engin Cevahiroğlu'nun da aralarında bulunduğu 10-15 kişilik bir grup tarafından "burada tencere-tava çalmayın" denilerek uyarıldı. Yoldan geçen arabalardan havaya ateş açıldı.

Yeniköy Forumu adı altında toplanan grup amaçlarının sadece tartışmak olduğunu, kendilerinin de katılabileceğini söyleyi. Bir süre sonra parka Engin Cevahiroğlu'nun beraberinde geldiği gruba destek için yeni bir grup katıldı, ve saldırıya geçti.

Forumda Ermeni ve Rum vatandaşların da bulunması nedeniyle "Ermenilerin ve Rumların peşine takılıyorsunuz" diyen saldırganlar tekbir getirerek, bıçaklarla parktaki insanların üstüne yürüdü. Saldırı esnasında en az bir kişinin yaralandığı, bölgeye ambulansların geldiği öğrenildi.

PARKA CAMİ İDDİASI!

Saldrıgan grubun Yeniköy Parkı'nda toplananların, yapılacak bir camii projesini engellemek istediklerini iddia etmeleri dikkat çekti. Zira, Yeniköy muhtarı 1958 senesinde yıkılmış bir camiyi, şu an yeşil alan olarak bilinen Yeniköy Parkı'na tekrardan inşaa etmek için çalışmalar yapmasıyla tanınıyor. Bölgede çok sayıda camii olduğunu söyleyen bir çok mahalleli de parkta camii yapılmasına karşı çıtıklarını bildirdi.

CHP’Lİ VEKİL SALDIRIYI DOĞRULADI

Halk TV’ye konuşan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur saldırıyı doğruladı. Onur, farklı fikirlere sahip sivil vatandaşların bu türden şiddet olaylarıyla karşı karşıya gelmesinden duyduğu çekinceyi dile getirerek, ‘Bu çok tehlikeli bir şey, böyle nereye kadar gidebiliriz. Bu insanları vazgeçirecek kişi yine bu insanları harekete geçiren kişi yani maalesef Başbakan’dır.’ dedi. 
 

yenikoyic1.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA