Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldırım: Kellemizi taşın altına koyduk
28 Nisan 2013 Pazar 13:44

Yıldırım: Kellemizi taşın altına koyduk

Bakan Yıldırım, İzmir gezisinde tek vatan, tek millet vurgusu yaptı, sürece destek istedi

Bergama Askleipon Restoran'da muhtarlar ve partililerle biraraya gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, ardından, Çiğli İlçesi'nde bulunan Ak Parti İlçe Teşkilatı binasının açılışını yaptı. Açılışta konuşan Bakan Yıldırım, "Ak Parti siyaset üstü bir anlayışla 35 yıldır kangren haline gelmiş ülkenin tamamının birliğini, beraberliğini, kardeşliğini, tehdit edecek bu sorunu çözmek için elini değil kellesini taşın altına koymuştur" dedi. 


Ak Parti Çiğli İlçe Binası'nın açılışına, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ak Parti İl Başkanı Cahit Kıraç, İstanbul Milletvekili Erol Kaya, İzmir Milletvekilleri Aydın Şengül, İlhan İşbilen, Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz ve çok sayıda partili ve davetli katıldı. Açılışta partililere seslenen Bakan Yıldırım, Türkiye'nin kardeşliğe, birlik ve beraberliğe ihtiyacının bulunduğunu bu anlayışla hizmet götürürken doğu batı ayrımı yapmadıklarını ülkenin her tarafına aynı hizmeti götürdüklerini aktardı. Bakan Yıldırım, 10 yıldır her türlü engellemeye rağmen Doğu ve Güneydoğu'ya hizmet götürdüklerini dile getirerek şunları söyledi: "Makinaları yaktılar, yolları kestiler, inşaatları sabote ettiler, ama biz yılmadık. Dedik ki buradaki vatandaşlarımız hizmeti mutlaka görmeli. Mutlaka hizmet onların ayağına gitmeli. Terörün korkusuyla baskısıyla biz eyvallah edemeyiz, bu hizmetleri götürmemiz lazım. Götürdük, ne oldu ayrı devlet dediler, federasyon dediler, yerel özerklik dediler. En sonunda da kalktılar demokrasi için çözüm dediler. Şimdi normale geldi. İşte bizim dediğimiz de bu. Ne dedik 4 tane T'den vazgeçmeyiz dedik. Nedir bunlar tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak. Ayyıldızlı al bayrağımızın altında bir millet olarak yaşayacağız. Bu 4 T'yi tartışma konusu pazarlık konusu yapmayız." 


Bakan Yıldırım, PKK'nın yurt dışına çıkma kararı üzerine, "Niye çekiliyorlar diye eleştirenlerin olduğunu, gelince de niye buradalar, niye terör oluyor, niye şehitlerimiz oluyor. Çekilince de 'niye çekiliyorlar' diyerek bizleri eleştiriyorlar. Biz bu ülkede barış, huzur istemiyor muyuz? İstiyoruz. 'Neyi pazarlık ettiniz' diyorlar. Bu 4 T'yi pazarlık ettik. Bunun dışında hiç bir şeyin pazarlığını yapmadık. Bu toprakların bu millete bedelinin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Çanakkale'ye, Sarıkamış'a, Sakarya'ya gidince görüyoruz. İzmir'de görüyoruz. Onun için hiç kimse gelişen birlik beraberlik kardeşlik havasını siyasete asla ve asla malzeme yapmasın" diye konuştu. 


Binalı Yıldırım. teröre yıllarca harcanan parayla 20 bin kilometre otoyol yapılabildiğini, Boğaz Köprüsü'nden 400 tane yapılabileceğine dikkat çekerken bundan da önemlisi insan kaynağının ülke enerjisinin yıllarca boşuna tüketildiğini ve kimsenin eline birşey geçmediğini ifade etti. 

BU SORUMLULUĞA ORTAK OLANLAR ADINI TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZDIRACAK 

Biz Sayın Başbakanımızın da dediğini gibi bu yolda kararlılıkla devam edeceğiz diyen Bakan Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: "İstiyoruz ki artık kaynaklarımız anlamsız bir iş adına tükenmesin. Bırakın onları bir insanımızın hayatını bile kurtarabilmek bir cihana bedeldir. Kardeşliğe, birliğe, beraberliğe ihtiyacımız var. Doğu'da yaşayan da Batı'da yaşayan da bunu idrak ediyor. Acılar tekrar yaşanmasın. Onun için bunun riskini en üst seviyede alıyoruz. Bu bir vizyon, bir öngörüdür. Bu riski her siyasetçi, her siyasi parti alamaz. Ak Parti siyaset üstü bir anlayışla 35 yıldır kangren haline gelmiş, ülkenin tamamının birliğini, beraberliğini, kardeşliğini tehdit edecek bu sorunu çözmek için elini değil kellesini taşın altına koymuştur. Diğer siyasi partilerden de beklenen bu sürece destek vermek olmalıdır. Eğer tabanlarına, bu sürece destekleyen vatandaşlarımıza bakarlarsa onların hissiyatlarını, isteklerini dikkate alırlarsa bundan başka yol yok. Biz Sayın Başbakanımızın da dediğini gibi bu yolda kararlılıkla devam edeceğiz. Bu tarihi dönemde bu sorumluluğu alanlar, bu sorumluluğa ortak olanlar gelecek yıllarda tarih altın sayfalarında anılacaklar ama bunu göremeyenler yine tarih tarafından yargılanacaklar." 

Türkiye'de taş üstüne taş koyan herkese şükran sunduklarını belirten Bakan Yıldırım, "Bu ülkede 10 yıldır bir Ak Parti gerçeği vardır. Bunu İzmir'e gelince de Ağrı'ya gidince de Sinop'a, Antalya'ya, Aydın, Balıkesir, İstanbul'a, 81 vilayetin hepsinde bunu bulursunuz. Oy verenlere hizmet oy vermeyenlere nasihat anlayışını yıktık. Seçim bitti, hizmeti ülkenin her tarafına götürdük. Biz bunun geçmiş dönemlerde yerel yönetimlerde çilesini çeken bir partiyiz. Bu tecrübeden hareketle asla ve asla partizanlık yapmadık. Bu belediye bizden değildir demedik" diye konuştu. 

YEREL YÖNETİM, İZMİRLİNİN VERDİĞİ KREDİYİ LAKIYLA KULANAMADI 

Bakan Yıldırım konuşmasında İzmir'de değinerek, yerel yöneticilerin şehrin müzmin hale gelen sorunların çözümünün üzerine gitmek yerine kolaycılığa kaçtığını aktardı. Bakan Binali Yıldırım, "biz yapacaktık ama Ankara'a önümüzü kesiyor' bahanelerine halk artık itibar etmiyor. Millet artık bunları yemiyor, düşünün taşının. Ankara size her istediğinizi fazlasıyla veriyor. İzmir'in hangi meselesi varsa seferber oluyoruz. İşlerin bir an önce görülmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Her meseleyi Ankara'ya bağlamak iyi niyetten yoksun bir davranıştır. İzmirlinin verdiği bu krediyi maalesef layıkıyla kullanamadı yerel yönetimler. Bunun bilinmesi lazım" dedi. 

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve İzmir İl Koordinatörü Erol Kaya, ise "Siyasette mekanlar önemli, ama bu mekenları asıl reklendirecek olan çalışamalardır. Ben bu teşkilatın İzmir'de ses getirecek çalışmalara imza atacağına inanıyorum" dedi. 

Bakan Yıldırım, açılıştan sonra başarılı çalışmalarından dolayı partililere plaket verdi. Partililere rozette takan Bakan Yıldırım, yeni parti binasında gezdiği sırada partinin Ar-Ge bölümüne girerek burada bir partiliyi cep telefonuyla konuştu. 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA