Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yönetmen değil çapulcuyum
03 Haziran 2013 Pazartesi 12:12

"Yönetmen değil çapulcuyum"

Taksim Gezi Parkı' nda yapılması planlanan Alışveriş Merkezi çalışmalarını protesto etmek isteyen sanatçılar dün akşam eylemin 6. günüde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde toplandı.

Taksim Gezi Parkı' nda yapılması planlanan Alışveriş Merkezi çalışmalarını protesto etmek isteyen sanatçılar dün akşam eylemin 6. günüde Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde toplandı. Aralarında Zeki Demirkubuz, Selma Ergenç, Rıza Koçaoğlu, Barış Falay, Melike Güner, Suzan Aksoy, Uluç Bayraktar,  Demet Evgar, Devrim Evin, Nedim Saban, gibi bir çok ünlü ismin bulunduğu grup burada bir basın açıklaması yaparak bu kez basını eleştirdi.

 

selma-ergenc-cansu-dere--10.jpg
Grup adına konuşan usta tiyatrocu Şebnem Dönmez, yaşanan olayları eleştirerek" Kendisini tarafsız medya olarak tanımlayan başta NTV, Cnn Türk, Habertürk, Kanal d, Atv, Star TV, Show ve Trt olmak üzere tüm ana akım televizyon kanallarının ve başta Star, Sabah ve Habertürk olmak üzere bazı gazetelerin, Gezi Parkı Direnişi' yle başlayan süreçte,  basının tarafsız haber ilkelerini hiçe sayan sansürcü ve yanlı bir tutum sergilediklerini " söyleyerek banına yüklendi.
Ünlü Yönetmen Zeki Demirkubuz ise Başkaban Erdoğan' ın "Birkaç çapulcu" açıklamasına gönderme yaparak, "Olayları duyduğumda 2 veya 3 gün önce Avusturya' daydım. Bu olayları duyduğumda Suriye ile şavaşa giriyoruz sandım. Bu kadar kötüydü haberciliğimiz. Ben bu ülke için hapis yattım. Şimdi de bu ülke için sinemayı bırakıyorum. Bundan sonra çapulcuyum'' diye konuştu.
 Sanatçıların aralarında bulunduğu grup zaman zaman "Sanatın patronu sanatçılardır", "Yandaş medya İstemiyoruz" şeklinde sloganlar attı. Oyuncu Devrim Evin' de beraberindeki grupla birlikte basın açıklamasının yapıldığı alana gelerek "Devlet Opera ve Balesi Her Yerdeyiz" yazılı pankart açtı.

 

elif-boyner-(1).jpg

 

6 Gün 6 Gece

Taksim Gezi Parkı'nın yıkılıp yerine alışveriş merkezi yapılmak istenmesiyle başlayan gösterilerde 6. gün geride kaldı. Sanat dünyasının ilk günden beri büyük destek verdiği eylemler önceki gün ve akşamda artarak devam etti.
Gösterilere katılan ünlüler arasında ünlü oyuncu Meltem Cumbul' da vardı. Alican Özbaş ile boşanma kararı alan Cumbul, "Beni çektiniz. Gezi Parkı için mi kullanacaksınız" diyerek sitemde bulundu. Basının kendilerine yeteri kadar destek vermediğini belirten Cumbul, "Sonuna kadar full destek" demekle yetindi. Cumbul, boşanma kararıyla ilgili olarak "Bugün yeri değil" dedi.
Şarkıcı Sıla' da göstericilere destek veren isimlerdendi. Cihangir' de görüntülenen Sıla, Gezi Parkı' ndan geldiğini belirterek uzaklaştı.
Oyuncu Gürgen Öz, kız arkadaşıyla birlikte gösterilere katıldı. Gezi Parkı' nın bulunduğu alandaki gösterilere destek veren Öz, objektiflere zafer işareti yaptı.
Ünlü yönetmen Fatih Aksoy' da eşi Ayşenur Pirgaip ve Tuğba Çoşkun ile Taksim Meydanı' ndaydı. Meydandaki kalabalığa karışan ünlüler Gezi Parkı' na doğru yürüyerek göstericilere destek verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA