Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YTÜde çorap reklamına sansür
30 Mayıs 2013 Perşembe 11:39

YTÜ'de çorap reklamına sansür

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsündeki reklam panosunun kağıtlarla kapatıldığını gören öğrenciler neye uğradığını şaşırdı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsünde yaşanan sansür olayı akıllara durgunluk verdi.

Bir çorap firmasına ait reklam panoları kimliği belirsiz kişiler tarafından kağıtlarla sansürlendi. Olayı fark eden öğrenciler duruma büyük tepki gösterdi. Fotoğrafların sosyal medyada yayınlanmasının ardından başta öğrenciler olmak üzere bir çok ünlü olayı eleştirdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek'in açıklaması ise şöyle oldu: "Sınav döneminde tüm arkadaşların reklam panosundaki olayı memleket meselesi yapmasını anlayamıyorum. Universitenin ve ulkenin bu kadar problemi varken ve biz bunları çözmek için uğraşırken reklam panosuna bu ilgi sadece provakasyon. Reklam bizim tarafımızdan sansürlenecek olsaydı biz reklamı kağıt ile kapatmazdik anahtarla açar sökerdik "

İşte sosyal medyada yer alan tepki mesajları:

Demet Evgar: “Bugün YTÜ davutpaşa kampüsünde penti'nin bikinili kadın resmi bulunan reklamının üzeri gazete kağıdıyla kapatıldı!

Eurydice: YTÜ'de Penti reklamını kağıtlarla kapatmışlar, tahrik oluyorlarmış! Beni de kapatsanıza! aadfghkl! :))

Orhan Güç: YTÜ'de bile örümcek beyinliliğin, sadace bacaklarla bile tahrik olmaya meyilli şahısların uyguladığı saçma sansür. 

Cigdem D. : YTÜ Davutpaşa kampüsnde reklam tabelasndaki bikinili kadın fotografının üstü kagıtlarla kapatılmış:-) Aklı belinin altında kalmışlar sizi:-)

Berfu Ayartepe: Ayrıca YTÜ Davutpaşa Kampüsü'nde, Penti'nin bikini reklamını gazete ile örtmek cinsel acizlikten başka bir şey değildir.

CeylanErtem: Rezalet!!!!

“@rokerr: Bademler YTÜ'de coşmuş! Penti çorap reklamı üzerine kağıt yapıştırmışlar

Ciddiyet ?: YTÜ Rektörü'nün bir reklam panosundaki çorap reklamını sansürlemeye kalkması ne büyük utanç!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA