Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zabıt Katipliği izdihamı!
30 Mart 2013 Cumartesi 12:21

Zabıt Katipliği izdihamı!

Adana ve Bursa'da Zabıt Katipliği Sınavı'nda yoğunluk yaşandı

BURSA'da, Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Bursa Adliyesi'ne 91 kişinin alınması için düzenlenen zabıt katipliği sınavına 2 bin 833 kişi başvurdu. Sabahın erken saatlerinde Adliye Sarayı önünde toplanan kalabalık, yanlarında getirdikleri klavyelerle adliye merdivenlerinde sınava hazırlık yaptı.

Adalet Bakanlığı tarafından Bursa Adliyesi'ne 91 zabıt katibi alımı için yapılan başvurular geçen günlerde tamamlandı. Sınava girmeye hak kazanan 2 bin 833 kişi, bugün sabah saatlerinde Adalet Sarayı önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yanlarında getirdikleri klavyelerle adliye merdivenlerinde ve kaldırımlarda oturan adaylar sınav öncesi son hazırlıklarını yaptı. Gruplar halinde adliyeye giren adayların tümünün bugün sınava alınacağı bildirildi. 

63 KİŞİ ALINACAK MEMUR KADROSU İÇİN 2 BİN 500 ADAY BAŞVURDU

ADANA Adliyesi'ne alınacak 63 zabıt katibi kadrosu için başvuran 2 bin 500 kişi, Adalet Komisyonu'nun gözetiminde yapılan sınavada, bilgisayarda 3 dakikada 90 kelime yazabilmek için ter döktü.

Adana Adliyesi yemekhanesinde yapılan katiplik sınavına, Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 70 ve üzeri alan puan alan 2 bin 500 kişi alındı. Adaylar, sınav öncesi adliye önünde yanlarında getirdikleri dizüstü bilgisayanlara taktıkları taşınabilir klavye ile 3 dakikada 90 kelime yazabilmek için çalışma yaptı. Bazı aileler çocukları klavyede çalışırken yanında Kuran-ı Kerim okuyup dua etti. Sınava giren adaylar arasından 3 dakikada 90 kelime yazabilenler, ayrıca sözlü sınava alınacak. Yazılı ve sözlü sınavı geçen 63 adaydan, 33'ü kadrolu 30'u sözleşmeli olarak işe alınacak.

DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA