Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Zaman'ın önündeydim

14 Aralık 2014 Pazar 21:36

Bugün, Gülen Cemaati’ne yönelik olarak başlatılan operasyon, Samanyolu yayın grubunu hedef almıştı.  Öncelikle bir yayın grubunun susturulmak istendiğini anladığımdan bunu protesto etmek için Zaman  Gazetesi’nin önüne gittim, burada CNN Türk’e ve Samanyolu TV’ye açıklamalar yaptım.

Oraya giderken, aklımdan neler geçti neler. Halbuki ben 1998 Haziran’ından itibaren Fethullah Hoca aleyhinde yazmadığımı bırakmamıştım. Ulusal Kanal’da aleyhte programlar yapmıştım.

Ama 2014 yılı 24 Aralık’ı geldiğinde, bir zamanlar yerden  yere vurduğum grubu savunuyordum.

Burada, Gülen Cemaati’nin Tayyip Erdoğan ile el ele vererek 2006’dan itibaren yürüttükleri yıkıcı operasyonlarda değinmeyeceğim. Bunun yanlışlığını artık Gülenciler de anlamış gibiler. Ergenekon-Balyoz- Ulusal Kanal-Oda TV-Askeri Casusluk vb…  adı altında yürütülen operasyonlar, döndü şimdi onları vuruyor.

Tayyip Erdoğan, o sıralarda Cemaat’i kullanıyordu. Cemaatçiler de buna can ü gönülden hazır idiler ve hedefe doğru yürüdüklerini düşünüyorlardı. Ama bugün onlar bir karpuz kabuğu gibi kaldırılıp atıldılar.

Tıpkı şu meşhur Türk liberalleri gibi…

Tıpkı, Tatlısu solcularımız gibi… Örneğin “Yetmez ama evet!” diyen yazar Adalet Ağaoğlu gibi…

 

TAHTAYI YİYEN MÜHENDİS

Halbuki ben daha 2004 yılında  Güneş’teki köşemde “Tahtayı Yiyen Mühendis” başlıklı bir yazı yazmış ve bugünleri 10 sene öncesinden bütün çıplaklığı ile ortaya koymuştum. O yazıma bakın, gerçeği göreceksiniz.

Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’ni parça parça yiyor, bitiriyordu. Ve 2023 yılına gelindiğinde Atatürk Cumhuriyeti yerine gerici bir cumhuriyet kurmak temel hedefti. Bunun adını da Yeni Türkiye diye ilan etmiş bulunuyorlar.

Bu karşıdevrimi yapmak için Erdoğan, 8 senedir operasyon üstüne operasyon yaptırıyor.

Önce Trabzon’da Rahip Santoro, bir çocuğa vurduruldu. O zaman Trabzon’a gittiğimde öğrendim ki vuran çocuğun anası AKP  il kadın kolları üyesidir. Lakin bu konu üstünde durulmadı…

Sonra Hrant Dink öldürtüldü.

O sıralarda bu cinayeti milliyetçilerin işlettiği yazılıp çizildi. Ben yine hemen, “Hırant Dink’i öldürtenler, bu cinayetten menfaatleri olanlardır. Bu cinayetten büyük zarar gören ulusalcılar niçin onu öldürtsünler?” diyerek tam tersini yazdım.

Bugün geldiğimiz noktada da haklı olduğum artık kesinleşti.

Bu süreçte, Cemaat medyası, AKP iktidarının koçbaşı gibi görev yaptı.

***

Şimdi soracaksınız?

Öyleyse Zaman Gazetesi’nin önünde ne işin vardı?

Ben oraya, artık zalimlerin safından uzaklaştırılmış bir medyaya yapılanları protesto etmek için gittim.

Biz Atatürk sevdalıları, biz ulusalcılar, biz solcular, biz yurtseverler, biz halkçılar, biz emekten yana olanlar… Biz böyleyiz.

Birileri bize kötülük etse de, bir gün gelip de o da kötülüğe uğrarsa, onu bile savunuruz.

İşte bu ahlak, insan ahlakıdır.

Bugün, çağdaş, laik, sivil hukuktan yana, kadın haklarını savunan modern Türkiye faşist bir saldırı ile karşı karşıyadır. Ve bu saldırı, 1930 Avrupasındaki faşist liderlerin yaptığı gibi, hükümete darbe yapılacaktı, kandırmacasıyla yürütülüyor.

Burada önemli olan bütün mağdurların bir araya gelerek Türkiye’yi “Yeni Türkiye” sloganı ile “Yeni Orta Çağ”a götürecek seçilmişçi darbeye karşı çıkmalarıdır.

İnsan olmanın birinci şartı da darbecilerle mücadele etmektir.

 

YORUMLAR
Etme bulma dünyası
Rafet Yüksel
Rıza Bey sizi yıllardır okurum. Yazılarınızı çok da beğenirim. Sizin bu rdemli davranışınızı onlar yapmadı yapmaz da. Suçsuz veya suçu belli olmayan insanları hapse attırmak için ellerinden geleni yaptılar şimdi mağdur olmaya çalışıyorlar. Ergenekon Balyoz operasyonlarında herbiiri tetekçi gibi davrandı. İnsanların özel hayatlarını ortalığa döktüler. Linç ettiler. Kusura bakmasınlar eden bulur. Ne ektilerse şimdi onu biçiyorlar.
15 Aralık 2014 Pazartesi 16:16
92.44.31.150
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA